Zloděj kradl a škodil v zavřeném hotelu ve Velkých Hamrech
11.07.2011 15:56:38 | Autor: ale | Rubrika: Krimi | Obce: Velké Hamry
Osmadvacetiletý muž zneužil skutečnosti, že je hotel opuštěný a čeká na rekonstrukci. V prostorách hotelu řádil až do příjezdu policie. Poté ho schovaného objevil policejní pes.
Do hotelu se muž vloupal v pátek 8. července těsně po deváté hodině ranní. Rozbil dřevěné latě, které chránily vstup do sklepa, a začal krást. Hlavním objektem jeho zájmu byla elektroinstalace.
„Odřezal elektrické kabely, které chtěl zpeněžit,” uvedla tisková mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová.
Co ale policisté nepochopili, byl fakt, že se muž kromě krádeže rozhodl hotel také bezdůvodně poničit.
„Podlahu místností v přízemí poškodil tím, že na ni vystříkal dva hasicí přístroje. V průběhu svého pobytu v hotelu poškodil 31 kusů dveří, kdy z některých dveří odcizil kování a kliky. Muž kradl nejen uvnitř hotelu, ale chtěl i zvenku. Ze střechy odloupal měděné kusy střechy,” popsala zlodějovo řádění mluvčí.
Mladík se v hotelu zdržoval až do příjezdu policejní hlídky, poté se schoval na půdě hotelu. I když byl dobře ukrytý, vycvičený policejní pes neměl potíže zloděje odhalit.
Policisté pachatele zadrželi a obvinili ho ze spáchání krádeže a poškození cizí věci, za což mu hrozí až dvouleté vězení.
„Vzhledem k tomu, že pachatel je recidivistou, který byl nedávno propuštěn na svobodu na podmínku, podali policisté návrh na vzetí muže do vazby. Soudce Okresního soudu v Jablonci nad Nisou se však s jejich návrhem neztotožnil, a tak muž bude dále vyšetřován na svobodě,” dodala Ludmila Knopová.
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Obrazem: Novoroční ponor 2026
Školení záchranářů GOPR a Horské služby probíhalo na ledovci Stubai
Novoroční výstup zavede turisty znovu na Nisanku
Nejčtenější články
02.01.: Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
01.01.: Novoroční výstup zavede turisty znovu na Nisanku
01.01.: Obrazem: Novoroční ponor 2026
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.