Zlatá Olešnice chce postavit hřiště

19.11.2010 10:53:07 | Autor: Aleš Vávra | Rubrika: Zprávy | Obce: Zlatá Olešnice

Zlatá Olešnice chce postavit hřiště

Odpočinková místa, oprava šaten v areálu víceúčelové požární nádrže a vybudování hřiště na plážový volejbal. Takové jsou priority nového vedení obce Zlatá Olešnice. 

„To jsou projekty, které bychom chtěli zrealizovat. Rovněž nám samozřejmě záleží na udržení školy, školky, pošty, obchodu a dopravní obslužnosti v obci," řekl nově zvolený starosta Jiří Černý.

Odpočinková místa by měla vzniknout jak v samotné Zlaté Olešnici, tak v jednom ze čtyř katastrálních území - ve Stanovém.

Nové vedení obce, v níž žije něco přes 500 obyvatel, chce také podporovat kulturní a společenské akce.

Jiří Černý vystřídal na postu starosty Zlaté Olešnice Věru Hovorkovou, která stála v čele obce  tři volební období. Letos už se rozhodla nekandidovat.

Zlatá Olešnice své vedení značně omladila. Starostovi Černému je šestadvacet let, místostarostce Janě Jelečkové pouze o šest let víc.

Ve volbách kandidovala dvě uskupení. SDH Zlatá Olešnice získal pět mandátů a TJ Sokol šest. Starosta i místostarostka paradoxně kandidovali za SDH, tedy uskupení, které volby prohrálo. „Jsme malá obec, a proto někteří kandidáti jsou jak u SDH, tak i u TJ Sokol. A to je právě případ nás dvou. TJ Sokol se nás proto ve finále rozhodl podpořit," vysvětlila místostarostka Jana Jelečková.

Starostou Zlaté Olešnice bude Jiří Černý 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Částečná uzavírka v ulici Květinová

Od neděle 1. června je plánovaná částečná uzavírka v ulici Květinová. Potrvá do konce června a důvodem omezení jsou výkopové práce kvůli realizaci vodovodní a kanalizační přípojky. Ulice Květinová se částečně uzavře v úseku před pp.č.2252/1 - část mezi ulicemi Křížová a Revoluční. Výkop bude zabezpečený proti úrazu, objízdná trasa není nutná a omezení se nedotkne autobusových linek.

Omezený provoz v ulici Turnovská v Jablonci

Ve středu 28. května bude krátkodobě omezený provoz v ulici Turnovská. Důvodem omezení bude pokládka asfaltu po likvidaci březnové havárie vodovodu. Provoz po dobu pokládky povrchu budou řídit semafory.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec zavádí přehledný a spravedlivý systém parkování
Geopark Český ráj připomene těžbu metabazitu a výrobu sekerek
Hasiči zasahují v Dalešicích, kde přívalový déšť zatopil šest domů
Kam za sportem a zábavou o víkendu 31. května a 1. června
FK Jablonec slaví 80 let rozloučením s kapitánem

Nejčtenější články

30.05.: Hořely sklady v jablonecké ulici Palackého
31.05.: Hasiči zasahují v Dalešicích, kde přívalový déšť zatopil šest domů
31.05.: FK Jablonec slaví 80 let rozloučením s kapitánem

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace