Žena chtěla odvézt v Jablonci kočárek s dítětem, je obviněna z únosu

22.02.2023 21:00:26 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Žena chtěla odvézt v Jablonci kočárek s dítětem, je obviněna z únosu

Komisař z Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou v uplynulých dnech zahájil trestní stíhání 41leté ženy jako obviněné ze spáchání trestného činu únos dítěte a osoby stižené duševní poruchou, kterého se dopustila v neděli 12. února letošního roku v Jablonci nad Nisou.

Tehdy dopoledne krátce před desátou hodinou využila příležitosti a vzala kočárek, ve kterém spalo dítě. Tento kočárek matka dítěte odstavila před obchodem lahůdek v areálu jablonecké nemocnice, kam šla nakupovat. Obviněná, která v současné době žije jako bezdomovkyně, využila tohoto krátkého momentu k tomu, že nejprve nahlédla do kočárku, kde viděla spící dítě, a následně kočárek vzala a začala s ním od obchodu odjíždět. Této situace se naštěstí všiml recepční z nemocnice, který obviněnou podle vidění zná, a okamžitě zakročil, aby zamezil tomu, že by obviněná s kočárkem odjela z areálu a také z obchodu hned přivolal matku dítěte.

Oběma se podařilo zamezit dalšímu jednání obviněné. Nicméně v tu chvíli bezdomovkyně z místa činu odešla a policisté po ní ihned vyhlásili pátrání. „Zadržet se jim jí podařilo až následující den v Turnově na vlakovém nádraží. Obviněná nebyla schopna během výslechu policistům vysvětlit, proč kočárek s dítětem u nemocnice chtěla odvézt. Dále policisté zjistili, že tato žena byla již v minulosti pravomocně soudy sedmkrát odsouzena, a to převážně za majetkovou trestnou činnost. Navíc je v současné době u jabloneckého soudu podán ještě jeden návrh na potrestání pro přečin krádeže, kterého se dopustil 27. ledna letošního roku a o kterém nebylo dosud rozhodnuto. Jediné, co obviněná policistům byla schopna sdělit, bylo to, že denně požívá alkohol, má s ním problémy a v minulosti byla také uživatelkou drog," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Vzhledem k těmto vše uvedeným skutečnostem podal komisař okresnímu státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněné do vazby. Státní zástupce následně k Okresnímu soudu v Jablonci nad Nisou podal návrh na vzetí obviněné do vazby. Soudce však v rámci vazebního zasedání již tento návrh neakceptoval a obviněnou propustil ze zadržení na svobodu. Té nyní za spáchání uvedeného trestného činu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Malé Podještědské derby pro Slovan
Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy
Tak co vlastně ten tým umí?
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
Jarní novinka z Frýdlantu: na zámku ukáží turistům kastelánské křídlo

Nejčtenější články

19.04.: Jirka Zemler oslavil 85!!!
19.04.: A bude zase skupina o záchranu
21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace