Železnobrodské kino získalo zdarma několik pohovek, křesel i květin
15.07.2011 22:43:57 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Zprávy | Obce: Železný Brod
Několik lidí se rozhodlo pomoci kinu v Železném Brodu a přineslo v pátek navečer křesla, pohovky, gauče či květiny. Kino od podzimu čeká nový začátek v podobě kulturního centra nebo derniéra. To v případě, že se vize nového provozovatele kina Davida Peška nenaplní.
„Od všech ostatních kin v okolí se budeme zcela odlišovat,” upozornil David Pešek.
Kino v Železném Brodu již několik let skomírá, technika je zastaralá a návštěvnost klesá. „Podoba kina od jeho otevření před více než čtyřiceti lety se nezměnila, toho chceme využít. To nikdo jiný tady už nemá,” upozornil David Pešek.
O kině v Železném Brodě se zatím mluvilo spíše negativně, většina říká: „Je ve špatném stavu.” Pokud by kino byla živá bytost, jako balzám by musela pro něj znít slova nového provozovatele: „Je v relativně dobrém stavu.” Střechou sice zatéká, podle Peška by ale problém mohl za relativně „malý peníz” vyřešit šikovný klempíř. Musí se vyměnit i elektroinstalce, je potřeba nový zvuk, to ale podle nového provozovatele minimálně rok počká. „Záležet bude, jak dopadne rok trvající zkušební provoz,” podotkl.
Potěšilo ho, že v pátek lidé přinesli nábytek, který nevyužívají. "Myslel jsem si, že odpoledne strávím obnovou nápisu kino u vchodu budovy, moc jsem se ale k tomu nedostal," přiznal.
Ne všichni, kteří nábytek přinesli, si ale myslí, že změna kino zachrání. „Nevěřím tomu, ale potřeboval jsem se zbavit sedačky,” prohlásil jeden z nich, pan Šilhán.
Ze získaného nábytku byl David Pešek nadšený. „Některé kousky jsou úžasné, ostatní vyčistíme a necháme potáhnout látkou,” nastínil. Donesený nábytek pro kino nestačí, s tím ale podle Peška počítali. „Chtěli jsme lidi vtáhnout, zbytek dokoupíme, budou i letní lehátka,” nastínil.
Práce na obnově kina již probíhají. Mimo jiné odstranili sedm ze 14 řad a vytvořili tři schody hluboké 1,7 metru. Právě na nich budou pohovky či křesla.
„Nové” kino otevřou v polovině září a přemění ho na multifunkční centrum. Počet promítacích dnů se rozšíří z jednoho na tři a budou nabízet speciální představení pro malé děti, školy, seniory nebo milovníky kvalitních filmů. Lidé sem ale budou moci chodit také na přednášky, besedy, divadelní představeni, koncerty nebo třeba jen na kávu. Budova kina by mohla sloužit i pro soutěžní přehlídky, semináře, praktické kurzy, hudební workshopy, výtvarné dílny či výstavy.
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 18 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Zemřel Imrich Bugár, dlouholetý manažer turnovského mítinku
Atletickým fanouškům přinášíme smutnou zprávu, že ve středu 8. dubna zemřel diskař Imrich Bugár, dlouholetý manažer atletického Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Zanedlouho - 14. dubna by přitom oslavil 71 let. Více podrobností
Hasiči – lezci zachránili u Semil paraglidistu i zraněného ferratistu
V úterý 24. března odpoledne měli hasiči - lezci z centrálních hasičských stanic Semily a Liberec velmi napilno. Semilští lezci na dvou různých místech zachránili dvě osoby - paraglidistu v nesnázích a zraněného muže na ferratě u Semil, tam zachraňovali společně s libereckými kolegy. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří
Nejnovější články
Silnice kolem Souše bude od středy 15. dubna opět průjezdná
Cenné body béčka z Mladé Boleslavi
VIDEO: Most v Hodkovicích o víkendu začali bourat
Jablonec zvyšuje míru třídění odpadu, celková produkce dál roste
Velikonoční pomlázka probíhala i za volantem
Nejčtenější články
11.04.: Policie hledá svědky nehody na cyklostezce v Malé Skále
13.04.: Víkend MP: porucha v centru, napadení i pátrání po hledané osobě
12.04.: Kultura v Železném Brodě v dubnu
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.