Zažijte Jablonec z ptačí perspektivy

17.07.2022 10:21:31 | Autor: Radana Schaeferová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Zažijte Jablonec z ptačí perspektivy

Prázdninové výstupy na radniční věž pro zájemce přichystalo turistické infocentrum. Letos nově uvidí makety okolních rozhleden. Vyhlídku na ochozu radnice je možné navštívit každý všední den mezi 10. a 17. hodinou.

Rozhled z ochozu jablonecké radnice často překvapí i místní: „Bydlím tu přes 40 let a jsem na věži poprvé. Město máte jako na dlani a je vidět v jak nádherném kraji žijeme. Shora je to prostě jiné a určitě ten výšlap stojí za to," řekl jeden z návštěvníků. Pokud byste si chtěli trochu námahy ušetřit a využít alespoň na část cesty unikátní oběžný výtah páternoster, doporučujeme přijít v úředních dnech magistrátu, kdy je tento výtah běžně v provozu.

Novinkou je výstavní místnost přímo ve věži, kde je možné si prohlédnout makety rozhleden Bramberk a Černá studnice, které vyrobil Klub lodních modelářů Admirál. „Zatím jsou to první dvě vlaštovky, ale město má v plánu postupně nechat vyrobit další. Rozhledny jsou naše chlouba a určitě si takovou prezentaci zaslouží," zmínila tisková mluvčí magistrátu Jana Fričová.

Z bezpečnostních důvodů jsou výstupy možné pouze za příznivého počasí a s průvodcem, který je k dispozici od pondělí do pátku v každou celou hodinu (poslední výstup v 16 hodin). Sraz pro zájemce je v přízemí radnice v Turistických informacích. Zde si zakoupí nejen vstupenku, ale mohou využít i nabídku propagačních materiálů, mapek či suvenýrů.

Pro turisty fungují v Jablonci v současné době hned dvě informační centra. „Jedno je přímo v radnici, zprovoznili jsme ho minulý rok a zajišťuje mimojiné i již zmíněné výstupy na věž. Druhé je v historickém Domě národopisců Scheybalových. V provozu je o prázdninách každý den. Bonusem pro návštěvníky jsou zde výstavy - jak přímo v domě, tak v kostele svaté Anny, který prakticky s infocentrem sousedí," přiblížil Petr Vobořil, ředitel Kultury Jablonec, který má obě centra na starosti.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kostel sv. Anny představuje malíře skryté krásy Františka Jiroudka
V Domě Scheybalových je nová výstava Jablonec proti proudu času
Prázdninový program akcí Kultury Jablonec

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánovaná uzavírka od 15. července v Jablonci nad Nisou

Úplná uzavírka bude platit v ulici U Hřiště v jabloneckém Mšeně, a to u fotbalového hřiště za parkovištěm. V době od 15. července do 9. srpna se tu bude opravovat dlážděný retardér.

Nové trasy v audioprůvodci SmartGuide po Geoparku Český ráj

Společnost Geopark Český ráj, o. p. s., ve spolupráci s platformou SmartGuide rozšířila nabídku zajímavých výletů po Geoparku UNESCO Český ráj o další návrhy tras, které vedou v méně turisticky navštěvovaných oblastech Českého ráje. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Startuje fotbalová liga! Jablonec hraje v sobotu doma na Střelnici
Richard Hübner odjel na Mistrovství Evropy dorostu do Banské Bystrice
Krajský workshop upozornil ukrajinskou mládež na nebezpečí drog
FOTO: The Cello Boys zahráli v Jablonci
Střípky Městské policie Jablonec ve třetím červencovém týdnu

Nejčtenější články

17.07.: V Jablonci hořel dům v Růžové ulici
17.07.: Střípky Městské policie Jablonec z druhého červencového víkendu
18.07.: Střípky Městské policie Jablonec ve třetím červencovém týdnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace