Zažijte Jablonec z ptačí perspektivy

17.07.2022 10:21:31 | Autor: Radana Schaeferová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Zažijte Jablonec z ptačí perspektivy

Prázdninové výstupy na radniční věž pro zájemce přichystalo turistické infocentrum. Letos nově uvidí makety okolních rozhleden. Vyhlídku na ochozu radnice je možné navštívit každý všední den mezi 10. a 17. hodinou.

Rozhled z ochozu jablonecké radnice často překvapí i místní: „Bydlím tu přes 40 let a jsem na věži poprvé. Město máte jako na dlani a je vidět v jak nádherném kraji žijeme. Shora je to prostě jiné a určitě ten výšlap stojí za to," řekl jeden z návštěvníků. Pokud byste si chtěli trochu námahy ušetřit a využít alespoň na část cesty unikátní oběžný výtah páternoster, doporučujeme přijít v úředních dnech magistrátu, kdy je tento výtah běžně v provozu.

Novinkou je výstavní místnost přímo ve věži, kde je možné si prohlédnout makety rozhleden Bramberk a Černá studnice, které vyrobil Klub lodních modelářů Admirál. „Zatím jsou to první dvě vlaštovky, ale město má v plánu postupně nechat vyrobit další. Rozhledny jsou naše chlouba a určitě si takovou prezentaci zaslouží," zmínila tisková mluvčí magistrátu Jana Fričová.

Z bezpečnostních důvodů jsou výstupy možné pouze za příznivého počasí a s průvodcem, který je k dispozici od pondělí do pátku v každou celou hodinu (poslední výstup v 16 hodin). Sraz pro zájemce je v přízemí radnice v Turistických informacích. Zde si zakoupí nejen vstupenku, ale mohou využít i nabídku propagačních materiálů, mapek či suvenýrů.

Pro turisty fungují v Jablonci v současné době hned dvě informační centra. „Jedno je přímo v radnici, zprovoznili jsme ho minulý rok a zajišťuje mimojiné i již zmíněné výstupy na věž. Druhé je v historickém Domě národopisců Scheybalových. V provozu je o prázdninách každý den. Bonusem pro návštěvníky jsou zde výstavy - jak přímo v domě, tak v kostele svaté Anny, který prakticky s infocentrem sousedí," přiblížil Petr Vobořil, ředitel Kultury Jablonec, který má obě centra na starosti.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kostel sv. Anny představuje malíře skryté krásy Františka Jiroudka
V Domě Scheybalových je nová výstava Jablonec proti proudu času
Prázdninový program akcí Kultury Jablonec

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

Jablonecké uzavírky v září

Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

36. ročník RED BULL DOLOMITENMANN 2023
Výlet z Brodu na Frýdštejn ukáže Zrcadlovou kozu i Bartošovu pec
Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023

Nejčtenější články

19.09.: 61. derby: Ten bod je docela zlatý
20.09.: Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
21.09.: Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace