Zástupci samospráv MT Tanvaldsko jednali v Senátu

29.04.2016 07:51:48 | Autor: Došlo do redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Smržovka,Velké Hamry,Albrechtice v Jizerských horách,Tanvald

Zástupci samospráv MT Tanvaldsko jednali v Senátu

Ve středu 27. dubna 2016 se na základě pozvání Senátora Parlamentu České republiky Jaroslava Zemana uskutečnilo v Praze jednání zástupců samospráv Mikroregionu Tanvaldsko s ředitelem Odboru bezpečnostní politiky a prevence kriminality MV ČR Davidem Chovancem.

Přímo v historické budově Senátu Parlamentu České republiky na Valdštejnském náměstí se diskutovalo o aktuálních bezpečnostních  otázkách regionu. Byly probrány žádosti o dotace z ministerstva vnitra, které si obce v letošním roce podaly.  Pan Chovanec seznámil přítomné se záměry a snahou ministerstva i odboru, který vede, podporovat obdobné aktivity obcí, které se potýkají s problematikou vyloučených lokalit  a zajištěním bezpečnosti a plnohodnotného života všech svých obyvatel. Vyjádřil ideu, že z hlediska ministerstva je "snazší" podporovat dlouhodobější projekty prevence kriminality v rámci meziobecní spolupráce, u kterých je zřejmé financování na několik let dopředu.  

V této souvislosti byla nastíněna možnost vytvoření pilotního projektu pro Mikroregion Tanvaldsko na období příštích tří let. Pan ředitel se rovněž živě zajímal o další osud "domu hrůzy" v Tanvaldě a obdobné lokality na Mezivodí ve Velkých Hamrech, se kterými se měl možnost seznámit při své únorovém jednání ve Velkých Hamrech. Pan senátor Zeman jménem zástupců samospráv poděkoval panu Chovancovi za vstřícnost i ochotu pomoci při řešení těchto nelehkých problémů, se kterými se starostové na Tanvaldsku každodenně potýkají.  

Dalším velkým tématem jednání byla možnost podpoření snahy starostů mikroregionu o co největší integraci a podchycení žáků vycházejících v 15 letech se základním vzděláním a s perspektivou prožití zbytku života na sociálních dávkách jako klienti úřadu práce. Jak uvedl pan Zeman: „Mnozí zaměstnavatelé v regionu se dlouhodobě potýkají s nedostatkem manipulačních dělníků, u kterých není k práci přímo nezbytný výuční list nebo maturita!" Jednou z možností se v této souvislosti jeví zřízení navazující dvouleté praktické výuky pro absolventy současné Základní školy na Horním Tanvaldě. Zde se o své zkušenosti z Vysočiny a možnosti řešení podělil přítomný pan senátor RNDr. Miloš Vystrčil, předseda výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí.      

Zúčastnění zástupci samospráv Tanvaldu, Smržovky a Velkých Hamrů na závěr více než tříhodinového pobytu v Senátu poděkovali panu senátorovi Jaroslavu Zemanovi za organizaci jistě podnětného setkání. Vyjádřili přesvědčení, že je jistě posune o kousek dál na cestě řešení nelehkých úkolů v projednávané oblasti.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zemřel Imrich Bugár, dlouholetý manažer turnovského mítinku

Atletickým fanouškům přinášíme smutnou zprávu, že ve středu 8. dubna zemřel diskař Imrich Bugár, dlouholetý manažer atletického Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Zanedlouho - 14. dubna by přitom oslavil 71 let. Více podrobností

Hasiči – lezci zachránili u Semil paraglidistu i zraněného ferratistu

V úterý 24. března odpoledne měli hasiči - lezci z centrálních hasičských stanic Semily a Liberec velmi napilno. Semilští lezci na dvou různých místech zachránili dvě osoby - paraglidistu v nesnázích a zraněného muže na ferratě u Semil, tam zachraňovali společně s libereckými kolegy. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Severočeské muzeum v Liberci otevřelo zrekonstruovanou knihovnu
Kultura v Železném Brodě v dubnu
Policie hledá svědky nehody na cyklostezce v Malé Skále
Krucipüsk s Basikovou a přáteli zahraje v tanvaldské hale
Postup rekonstrukce sítí v jablonecké ulici Lidická

Nejčtenější články

11.04.: Policie hledá svědky nehody na cyklostezce v Malé Skále
10.04.: FOTO: V obci Horka hořel průmyslový objekt, škoda je 300 milionů
10.04.: Postup rekonstrukce sítí v jablonecké ulici Lidická

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace