Zástupci mezinárodních organizací navštívili tradiční sklářské firmy

04.11.2016 08:15:56 | Autor: Alena Jeslínková | Rubrika: Zprávy | Obce: Malá Skála,Železný Brod

Zástupci mezinárodních organizací navštívili tradiční sklářské firmy

Třicet zástupců organizací z devíti zemí se v týdnu od 25. do 29. října 2016 zúčastnilo na Malé Skále projektu SEE - Sample EU Entrepreneurship, který připravilo Mezinárodní vzdělávací centrum GEMS za podpory programu EU Erasmus +. Navštívili přitom sklářské firmy v Železném Brodě, Turnově a Semilech.

Cílem projektu bylo seznámit jeho účastníky s příklady úspěšné praxe v oblasti malého a středního podnikání v lokalitách s nedostatkem pracovních příležitostí.

Koordinátoři mezinárodních organizaci z Velké Británie, Gruzie, Turecka, Arménie, Španělska, Izraele, Portugalska a Ukrajiny navštívili řadu podniků a firem tradičního sklářského odvětví, například AAC Bižuterie a DTGLASS v Železném Brodě, Wranovsky Crystal v Turnově a sociální podnik Glass Lucie v Semilech.

V podnicích absolvovali odborné workshopy a diskutovali se zástupci firem o problematice podnikání a vytváření nových pracovních příležitostí.

Zrnko naděje Semily<br />Autor: Archiv Mezinárodní vzdělávací centrum GEMS Pro zahraniční hosty byla ve společnosti AAC Bižuterie a firmě Wranovsky Crystal připravena série ukázek sklářské výroby a měli i možnost vlastnoručně vyzkoušet některé ze sklářských technik. V neziskové organizaci Zrnko naděje byli účastníci seznámeni s plánem komunitního bydlení pro zdravotně znevýhodněné občany v Semilech.

„Vysoce jsme ocenili možnost osobně navštívit místní firmy a sociální podniky. Ve zdejším regionu je možné dobře vidět důležitost rodinného podnikání, které patří k místní tradici a bude předáváno dalším generacím," prohlásila členka výboru arménské organizace FYCA (Federace organizací mládeže v Arménii), paní Astghik Avetisyan. „Ve zdejším regionu existuje mnoho podobností s naší zemí. Proto bychom chtěli využít zdejších zkušeností k rozvoji podnikatelských aktivit v Arménii založených na místní tradici," ukončila Avetisyan.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.

Turnovská Špéra slavila 140. výročí založení

O uplynulém víkendu se na turnovské Špéře konaly oslavy 140. výročí založení školy. Akce se zúčastnila řada významných hostů, jako například náměstek hejtmana Libereckého kraje Mgr. Jiří Čeřovský, dále inspektorka ČŠI Mgr. Jitka Šafaříková, představitelé významných sponzorů školy, ředitelé škol, zástupci sociálních partnerů a řada dalších. Přijelo také mnoho bývalých studentů z celé republiky, sešli se bývalí pedagogové a zaměstnanci školy, ale škola byla otevřená i pro širokou veřejnost v rámci Dnů otevřených dveří, které byly součástí oslav. Více podrobností a fotografie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
Jablonecký primátor přivítá ve městě vílu Nisu
V Tanvaldě se hrálo České nebe
Červnový svoz bioodpadu v Jablonci
Vítězem soutěže Vesnice roku 2024 Libereckého kraje je obec Všelibice

Nejčtenější články

11.06.: Adam Pelta: Pohár je pro nás vrchol sezony!
12.06.: Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi
11.06.: Z Tajvanu zmizí nebezpečné stromy, většinu jich město ošetří

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace