Zahajují druhou část opravy mostů na silnici I/35 u obce Žďárek

18.03.2024 22:51:19 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Zahajují druhou část opravy mostů na silnici I/35 u obce Žďárek

V pondělí 18. března 2024 zahájili stavební práce v Paceřickém kopci u obce Žďárek. Na podzim loňského roku prošel rekonstrukcí most ve směru od Turnova na Liberec, zároveň opravili asfaltové souvrství na dvoukilometrové komunikaci. Letos přechází na druhou stranu mostu. Práce plánují dokončit v červnu 2024.

Na mostě z roku 1994 bude vyměněna vozovka, římsy, závěrné zídky, křídla, přechodové desky, izolace a dilatace. Proběhne na něm také sanace a odvodnění objektů.

„Obousměrný provoz bude veden v jízdním pásu ve tag heuer replica směru na Liberec. Zhotovitelem opravy za 46,5 milionu Kč bez DPH je společnost Eurovia CS, a. s. Řidičům se omlouváme za komplikace a prosíme je o trpělivost," dodala tisková mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Kamila Zahálková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

S blížícím se jarem pokračují rekonstrukce silnic a mostů
Stav povrchů vozovek v regionu zlepší další rekonstrukce
Na průtahu Libercem na silnici I/35 jdou do finále s rekonstrukcí mostů
Na mostě v Jablonci nad Nisou proběhla montáž nosníků
Na stavbě protihlukové stěny u Paceřic osazují panely
Stavební práce na průtahu Libercem intenzivně pokračují
Proběhne pravidelná údržba Libereckého tunelu
V úseku silnice I/14 Vojtěšice – Mladkov probíhá předání staveniště
Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Na opravovaném mostě v Liberci probíhá montáž nosníků
U Paceřic staví protihlukovou stěnu
Rekonstrukce mostu souvisí se stavbou ŘSD
Přehled významných oprav ŘSD v Libereckém kraji pro rok 2023
Ohlédnutí za stavbami a opravami ŘSD v Libereckém kraji 2022
V plánu je rekonstrukce mostu Pod Kynastem i lávky v ulici Horská
Na libereckých mostech budou práce probíhat do konce listopadu

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie

Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.

Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów

Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu

Nejčtenější články

03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
04.12.: Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace