Za odpad zaplatí o 15 procent více
19.11.2010 14:44:47 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou
Lidé žijící v Jablonci zaplatí v příštím roce za komunální odpad o 15 procent více než letos. Cena se v Jablonci zvyšuje poprvé od roku 2005.
„Výdaje v odpadovém hospodářství pro rok 2011 stoupnou o 1,9 milionu korun, jelikož se navýší ceny o inflaci, která činí 1,9 procenta," uvedla odbornice na odpadové hospodářství, Nikola Štěpánová z oddělení životního prostředí jablonecké radnice.
"Další navýšení je způsobeno rostoucím množstvím separovaného odpadu a značným nárůstem velkoobjemového odpadu. Jen za poslední rok ho Jablonečané vyprodukovali o pětinu více," dodala.
I pro rok 2011 město zachová dotaci na nakládní s odpady, ročně radnice přispívá třemi miliony korun.
Letos domácnosti za popelnici o objemu 120 litrů při svozu jednou za týden platí 2 272 koruny. Příští rok si budou muset připravit 2 613 korun. Kontejner 1 100 litrů letos stál 18 690 korun, příští rok to bude 21 494 koruny.
Odpadu přibývá, ceny rostou
„Nemáme zájem zdražovat nesmyslně, ale musíme. Nutí nás k tomu i fakt, že se budou zvyšovat ceny koncových zařízení - skládky Košťálov a liberecké spalovny Termizo," řekl ředitel Severočeských komunálních služeb (SKS) Zdeněk Faistaver.
Podle něj museli upravovat také ceny za práci s odpadem v pytlích. „Dříve na jeho zpracování stačily dva pracovní dny. Za poslední dva roky se však množství odpadu tak navýšilo, že na jeho zpracování potřebujeme minimálně dvě a půl směny."
Jablonecká radnice letos vydá na odpadové hospodářství 30 milionů korun. Pro rok příští počítá oddělení životního prostředí s částkou o přibližně dva miliony vyšší.
„Náklady se zvyšují, protože objem odpadu vzrůstá, máme více velkoobjemového odpadu, více třídíme. Chceme zřizovat nový sběrný dvůr - kromě současného v Proseči hodláme zlegalizovat ještě ten v Kokoníně," uvedla vedoucí oddělení životního prostředí na jablonecké radnici Jitka Lochovská. Podle jejího mínění by také bylo prospěšné, kdyby ve městě stoupl počet nádob na směsný i separovaný odpad.
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Hasiči – lezci zachránili u Semil paraglidistu i zraněného ferratistu
V úterý 24. března odpoledne měli hasiči - lezci z centrálních hasičských stanic Semily a Liberec velmi napilno. Semilští lezci na dvou různých místech zachránili dvě osoby - paraglidistu v nesnázích a zraněného muže na ferratě u Semil, tam zachraňovali společně s libereckými kolegy. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří
Ve středu 8. dubna bude uzavřený magistrát v Komenského ulici
Ve středu 8. dubna bude celý den zcela uzavřené pracoviště jabloneckého magistrátu v Komenského ulici. Občané si své záležitosti budou moci vyřídit hned další den, ve čtvrtek 9. dubna, kdy bude prodloužená pracovní doba do 17 hodin. Důvodem uzavírky pracoviště magistrátu v Komenského ulici je odstávka vody.
Nejnovější články
Jablonecký strážník pomohl mladému muži v centru města
V Harrachově počítají s jarním lyžováním do 19. dubna
Dubnové uzavírky a dopravní omezení v Jablonci nad Nisou
Vyhlídka na libereckém mrakodrapu nabídne pohled z 80 metrů
Jablonecké muzeum mění název
Nejčtenější články
09.04.: Jablonecký strážník pomohl mladému muži v centru města
08.04.: Jablonecké muzeum mění název
08.04.: Liberecký kraj vyvěsil romskou vlajku
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.