Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD

21.02.2024 11:21:37 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD

Sezonní turistická doprava je na vzestupu. Zejména období, kdy žáci jezdí na školní výlety, si vyžaduje posílení některých linek. Liberecký kraj se proto domluvil s dopravcem České dráhy, které od 13. května do 27. června letošního roku posílí svými vlaky frekventovanou trasu z Liberce do Českého ráje. Ten je právě jednou z nejnavštěvovanějších destinací.

„Tímto opatřením reagujeme na stále větší poptávku po kvalitním, pravidelném a frekventovaném vlakovém spojení mezi Libercem a Českým rájem. Veřejnou dopravu totiž využívají ve stále větší míře skupiny, a to zejména školy, při svých výletech," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy. „Zvyklostí však u škol pochopitelně bývá vyrazit za turistikou krátce po osmé hodině, kdy začíná vyučování. Vlaky však doposud vyjížděly z Liberce prakticky současně a pravidelné celoroční soupravy z Liberce směrem na Turnov jsou v některých dnech velice přeplněny. Rozhodli jsme se proto ve spolupráci s naším koordinátorem veřejné dopravy, společností KORID LK, využít vozidla Českých drah z frýdlantského provozního souboru, která v tento čas právě dokončují posílení tamní ranní špičky."

S dopravcem České dráhy proto kraj sjednal zavedení posilového páru vlaků na trase Liberec - Turnov - Rovensko pod Troskami. Ranní odjezdy z Liberce směr Turnov tím budou doplněny na přibližně patnáctiminutový interval. Každé ze tří bezprostředně následných vozidel bude mít jiné cíle. Pár nových spěšných vlaků nabídne přímé spojení z Liberce i do hruboskalského skalního města a k hradu Trosky. V tomto směru aktuálně musí cestující v Turnově přestoupit.

„Doposud jsme v úseku mezi Libercem a Turnovem neměli uzavřený žádný smluvní vztah. Výkony z Turnova do Rovenska pod Troskami objednává Královéhradecký kraj, jehož smlouva bohužel neumožňuje rozšíření výkonů o další vozidla a tratě. S Českými drahami podepíšeme smlouvu na jeden rok přímým zadáním, což nám zákon umožňuje, jelikož se jedná o podlimitní rozsah výkonů," dodal Sviták.

Obsahem smlouvy bude prozatím zajištění dopravy v termínu od 13. května do 27. června letošního roku. „Poté provoz vyhodnotíme a rozhodneme se, zdali budeme pokračovat i v dalších letech," uzavřel statutární náměstek Jan Sviták.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Umění, design i řemeslo v jabloneckém muzeu
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje
Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace