XIV. ročník Mezinárodního festivalu komorní hudby 2011

01.10.2011 16:20:44 | Autor: | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

XIV. ročník Mezinárodního festivalu komorní hudby 2011

V říjnu ožije Starokatolický kostel v Jablonci nad Nisou koncerty Mezinárodního festivalu komorní hudby. Pořadatelem této kulturní akce je Sdružení přátel školy hudby o. s. v Jablonci n/N, uměleckou ředitelkou festivalu byla zvolena flétnistka Bc. Bohumila Nitschová.

Již 14. ročník festivalu, který mimo jiné je pořádán za finanční podpory města Jablonec n/N a Nadace Preciosa, se skládá ze dvou koncertů. Oba budou trochu nevšední a zcela určitě si posluchači odnesou příjemný kulturní zážitek.

V prvém koncertu 7. 10. HUDBA TIBETU se představí paní Irena Sallmann z Polska, která vytváří překrásnou hudbu na tibetské mísy, gongy, zvonky a další zvláštní nástroje. Umí zpívat alikvóty a celkově navodit příjemnou meditační atmosféru. Pochází z nedaleké Jelení Hory, koncertuje po celém Polsku. Do Jablonce zavítá již podruhé, její první koncert u nás v Jablonci měl velký ohlas a proto jsme paní Irenu opět oslovili. Do hudby Tibetu bude vstupovat mluveným slovem spisovatelka Olga Novotná.

Druhý koncert 9. 10. bude patřit hudbě barokní, a to v podání hobojového kvarteta Tnuti Ensemble, který hraje v mezinárodním složení (ČR/Japonsko).

Komorní soubor instrumentalistů Thuti Ensemble je znám v mnoha zemích Evropy, USA, Asii. Vznik souboru inicioval Jan Thuti (hoboj), mezinárodní sólista, který patří k předním mladým hobojistům současnosti. Pochází z velké pražské hudebnické rodiny. Díky mezinárodnímu složení soubor interpretuje také díla Japonských skladatelů a Japonskou tradiční hudbu. V roce 2004 získal soubor ocenění na mezinárodní soutěži v Paříži.

XIV. ročník Mezinárodního festivalu komorní hudby 2011 připravil pro posluchače opravdu výtečné hudební lahůdky. Začátky koncertů jsou vždy od 18 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tradiční jablonecký dotační titul na podporu výstavby

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje Program podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2026. Stejně jako v předchozích letech zaměří podporu na výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. Pro letošní rok město vyčlenilo částku 1 milion korun. Novinkou je možnost podat žádost v obou kolech také elektronicky prostřednictvím Portálu Jablonečana. „Podporou domovních čistíren a kanalizačních přípojek zlepšujeme kvalitu životního prostředí i technickou infrastrukturu ve městě. Chceme, aby byl program pro občany co nejdostupnější, proto letos umožníme i plně elektronické podání žádostí," říká jablonecký primátor Miloš Vele. O investiční dotaci mohou žádat majitelé objektů určených k trvalému bydlení v katastru Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tis. korun na jednu bytovou jednotku, a to od 1. dubna do 30. října.

Pravidelná práce strážníků v terénu má smysl

V pondělí 16. února vyrazili okrskáři z Proseče nad Nisou, Pasek a Šumavy i centra do terénu na společnou kontrolu. Zaměřili se také na vybydlený dům v prosečské ulici Vrcholová, odkud přicházely informace o větším počtu lidí bez domova. Trojice strážníků na místě objevila pětici osob bez domova. Všechny zkontrolovali a ověřili jejich totožnost. Při lustraci vyšlo najevo, že po jedné z žen pátrají policisté v celostátním měřítku. Okrskáři proto okamžitě kontaktovali Policii České republiky, která si hledanou ženu převzala k dalším úkonům. Běžná kontrola tak přinesla nečekaný výsledek a potvrdila, že pravidelná práce v terénu má smysl.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Provoz MHD na Jablonecku o jarních prázdninách
Turnaj v Železném Brodě Hospoda cup 2026 vyhrál tým Bombshell
Prevence kriminality oslovila jablonecké středoškoláky
Hostem 21. Trdliště je fotograf Petr Šimr
Osmnáctý benefiční ples hejtmana opět podpořil dobrou věc

Nejčtenější články

03.03.: MP Jablonec: Kabel za padesát vyšel muže na šest tisíc
03.03.: Policisté kontrolovali motoristy na alkohol a jiné návykové látky
05.03.: Turnaj v Železném Brodě Hospoda cup 2026 vyhrál tým Bombshell

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace