Vzniklo nové parkování pro lidi z Pobřežní ulice v Jablonci

21.07.2021 10:32:47 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Vzniklo nové parkování pro lidi z Pobřežní ulice v Jablonci

Oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu dokončilo úpravu zpevněné plochy u Základní školy v Arbesově ulici na parkoviště. Dvacet míst z celkové kapacity 38 je vyčleněných pro veřejnost. Úprava plochy pro parkování vyšla město na 104 tisíc korun.

Nové parkoviště, po kterém už dlouho dobu volala veřejnost z ulice Pobřežní, vzniklo v areálu školy ve mšenské Arbesově ulici. Zdejší občané tak mají k dispozici dvacet nových parkovacích míst. „Ta mohou využít zvláště řidiči, kteří v současné době parkují na chodníku podél ulice Pobřežní," řekla Zuzana Bencová z oddělení investiční výstavby (OIV) jabloneckého magistrátu s tím, že nájezd na parkoviště je z ulice Arbesova. „Vjezd může být částečně omezený stavbou související s rekonstrukcí plynovodu. Z parkoviště ven se vyjíždí do ulice Pobřežní," dodala Bencová. Parkoviště nemá omezenou otevírací dobu, řidiči by však měli respektovat vyhrazené parkování pro školu.

O parkovišti v Pobřežní ulici se jednalo od roku 2015. Tehdy si právě parkoviště vybrali místní z nabídky, co s uvolněným pozemkem po zbouraném objektu. „Máme tu chronický nedostatek parkovacích míst. V panelových domech v Pobřežní ulici je zhruba 130 bytů a k dispozici máme jen 60 parkovacích míst. Prosíme proto ostatní Mšeňáky, aby byli k nám ohleduplní a neprosazovali zde zeleň," ozvaly se tehdy hlasy obyvatel, kterých se potřeba parkování bezprostředně týká.

Nové parkoviště nevzniklo přímo na ploše po zbouraném domě, ale na pozemku sousedícím se školou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ulice Pobřežní v Jablonci je uzavřená, pracuje se na havárii vody
Rodiče ignorovali v ulici Arbesova zákaz stání, teď nemohou ani zastavit
Parkoviště v jablonecké Pobřežní ulici má být už letos

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Retro výstava v jabloneckém muzeu přináší sklo období socialismu
V Železném Brodě startuje seriál cestovatelských přednášek
Ve Mšeně hasiči likvidovali požár auta
Harcovská přehrada chrání Liberec před velkou vodou. Čekají ji proměny
Dodatečně přiznaná dotace si vynutila aktualizaci projektu

Nejčtenější články

01.10.: Hasiči zasahovali u požáru střechy chaty v Desné
02.10.: Provoz křižovatky u jablonecké radnice budou řídit semafory
04.10.: Ve Mšeně hasiči likvidovali požár auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace