Vzkříšený Bramberk láká turisty i svatebčany

29.08.2011 08:54:43 | Autor: Hana Hilleová | Rubrika: Zprávy | Obce: Lučany nad Nisou

Vzkříšený Bramberk láká turisty i svatebčany

Kamenná rozhledna na Bramberku oslavila rok od svého znovuvzkříšení. Od loňského srpna, kdy vedení města Lučany věž po mnoha letech znovu slavnostně zpřístupnilo, vystoupalo na vyhlídkovou plošinu bezmála 7,5 tisíců návštěvníků. Loni se na vstupném a dobrovolných příspěvcích vybralo skoro 56 tisíc, letos zatím turisté zaplatili přes 54 tisíc. Po odečtení nákladů nezbytných na provoz rozhledny putují vybrané peníze do fondu zřízeného výhradně na provoz a opravy této dominanty Lučan.

Kamenná kráska neláká jen k úžasným rozhledům, ale stala se místem mnoha setkání. Ať to byl Svatoštěpánský výstup na Bramberk, akce Se Sokolem na rozhledny nebo jako jeden z cílů dálkového pochodu Rozhledny Jablonecka.

S podtitulem Nechte podrazit kramflek a hurá na Bramberk uspořádali u rozhledny i rozloučení s prázdninami. Živá hudba, občerstvení, opékání buřtů a projížďky na koních přilákaly v sobotu 27. srpna asi stovku návštěvníků.

Nově se Bramberk stal i důstojným místem, kde si své „ano" řekly hned dva páry snoubenců. Ty před několika dny za krásného letního dne oddal lučanský starosta Jiří Řešátko.

Jednadvacet metrů vysoká věž ze žulových kvádrů oslaví v příštím roce stoleté narozeniny. Lučanská sekce Německého horského spolku pro Ještědské a Jizerské hory ji nechala postavit podle projektu známého jabloneckého stavitele Roberta Hemmricha. Kamenný skvost vyrostl na místě 16 metrů vysoké trámové rozhledny z roku 1889. Dnes je rozhledna, stejně jako nedaleký Hotel Krásný i přilehlá restaurace, tak zvaný starý Bramberk, v majetku manželů Jindříškových. Nájemcem historické věže je od loňského jara město Lučany.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 28 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem

Semilská pouť se v letošním roce uskuteční v tradičním termínu 24. až 26. června. Po omezeních vládními opatřeními v letech 2020 i 2021 tentokrát kromě atrakcí a stánků budou moci opět probíhat i doprovodné hudební akce od pátku do neděle. Ze známějších skupin vystoupí Vltava, Vaťák, Michal David Revival show, Seven, O-Way a Tixtide. Podrobná pozvánka

Překážky na komunikacích v Jablonci od 27. června

Úplně uzavřený bude od 27. června pravý chodník v ulici Turnovská, a to od ulice Jateční k druhému výjezdu z bývalé porodnice. Práce, které budou probíhat na etapy, potrvají do 31. srpna. Výsledkem bude nový povrch se stezkou pro pěší a cyklisty. Úplně se uzavře kvůli přípojce na kanalizaci ulice Pod Kapličkou v Proseči nad Nisou. Uzavírka potrvá od 27. června do 3. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sokolku město Jablonec podpoří i o prázdninách
Máchův kraj láká na památky, sport, daleké výhledy i vodníka
Poutní slavnost pořádají na Horním Tanvaldě
Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu

Nejčtenější články

25.06.: Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
23.06.: Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.: V sobotu proběhne podesáté Běh do pohody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace