Výstavou připomínají 100. výročí Miluše a Reného Roubíčkových

09.06.2022 15:10:29 | Autor: Šárka Labusová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Výstavou připomínají 100. výročí Miluše a Reného Roubíčkových

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo společně s firmou Pačinek Glass v Kunraticích u Cvikova a dcerami manželů Roubíčkových unikátní dvojvýstavu připomínající 100. výročí narození výjimečných osobností českého uměleckého sklářství.

Projekt nazvaný jednoduše MILUŠE & RENÉ ROUBÍČKOVI - 100 tvoří dvě výstavy připravené na míru prostorám, v nichž budou prezentovány. „Přínos manželů Roubíčkových nejen českému, ale i světovému sklářství je výjimečný. Proto jsme se rozhodli pojmout výjimečně i představení jejich děl veřejnosti rovnou na dvou výstavách. Se sklářem Jiřím Pačinkem oba dlouhá léta spolupracovali, je tedy logické, že jsme se dohodli na vzájemné spolupráci," uvedla ředitelka muzea Milada Valečková.

V „krystalu" jabloneckého muzea bude k vidění výstava nazvaná Jen my dva, Křišťálový chrám v Kunraticích nabídne expozici Setkání. Díky spolupráci s rodinou výtvarníků, dcerami Michaelou Lesařovou-Roubíčkovou a Renatou Roubíčkovou, na nich návštěvníci neuvidí díla z muzejních či galerijních sbírek, ale známé i méně známé práce přímo z ateliérů autorů. Jiří Pačinek pak zhotovil se svým týmem pro výstavu v Křišťálovém chrámu rozměrný lustr z hutního skla podle návrhu Reného Roubíčka.

Koncepci projektu i jednotlivé výstavy kurátorsky připravil Petr Nový z jabloneckého muzea. „Každá z nich bude mít svůj vlastní příběh a jinou atmosféru. Díla manželů Roubíčkových jsou navíc ve všech odhledech nadčasová. Měli fantazie na několik životů. Dokazovali, že díky sklu je možné nezestárnout. Doufáme, že jako živá voda zapůsobí jejich díla i na návštěvníky," poznamenal. „Rád bych také poděkoval Michaele Lesařové-Roubíčkové, bez jejíž pomoci by tento projekt nikdy nemohl vzniknout", dodává Nový.

Obě výstavy bude možné navštívit od 10. června, v Jablonci nad Nisou až do 30. října, do Kunratic u Cvikova je možné zavítat do 28. srpna letošního roku. Projekt je součástí oslav Mezinárodního roku skla 2022.

Slavnostní zahájení dvojvýstavy ke 100. výročí narození výjimečných osobností českého uměleckého sklářství MILUŠE & RENÉ ROUBÍČKOVI - 100, které se uskuteční ve čtvrtek 9. 6. 2022: od 15 hodin v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a od 17 hodin v Křišťálovém chrámu, Kostel Povýšení sv. Kříže v Kunraticích u Cvikova.

Muzeum nabízí zájemcům odvoz autobusem z Jablonce nad Nisou do Kunratic u Cvikova, kde bude připravena sklářská show, vernisáž výstavy a afterparty.  Odjezd z Jablonce nad Nisou v 16 hodin z ulice Lipanská (pod muzeem). Předpokládaný odjezd z Kunratic u Cvikova ve 20 hodin, v závislosti na programu. Počet míst je omezen, rozhodne včasné přihlášení a zaplacení. Cena 200 Kč za osobu. Rezervace autobusu a informace o platbě na adrese sarka.labusova@msb-jablonec.cz nebo na telefonu 483 369 011.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Krajský úřad Libereckého kraje bude 29. září uzavřen

V pátek 29. září 2023 bude budova Krajského úřadu Libereckého kraje z provozních důvodů uzavřena.

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vlivem mikrospánku narazil na Smržovce do dvou zaparkovaných aut
Příznivci traktorů se opět sjedou do Bozkova
V Rokytnici chystají Svatomichaelskou pouť
Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024
Zářijové střípky z Městské policie v Jablonec

Nejčtenější články

28.09.: Zářijové střípky z Městské policie v Jablonec
28.09.: Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024
27.09.: Nové lavičky v botanické nabídnou paletu barev i vůni pryskyřice

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace