Výstavou připomínají 100. výročí Miluše a Reného Roubíčkových

09.06.2022 15:10:29 | Autor: Šárka Labusová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Výstavou připomínají 100. výročí Miluše a Reného Roubíčkových

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo společně s firmou Pačinek Glass v Kunraticích u Cvikova a dcerami manželů Roubíčkových unikátní dvojvýstavu připomínající 100. výročí narození výjimečných osobností českého uměleckého sklářství.

Projekt nazvaný jednoduše MILUŠE & RENÉ ROUBÍČKOVI - 100 tvoří dvě výstavy připravené na míru prostorám, v nichž budou prezentovány. „Přínos manželů Roubíčkových nejen českému, ale i světovému sklářství je výjimečný. Proto jsme se rozhodli pojmout výjimečně i představení jejich děl veřejnosti rovnou na dvou výstavách. Se sklářem Jiřím Pačinkem oba dlouhá léta spolupracovali, je tedy logické, že jsme se dohodli na vzájemné spolupráci," uvedla ředitelka muzea Milada Valečková.

V „krystalu" jabloneckého muzea bude k vidění výstava nazvaná Jen my dva, Křišťálový chrám v Kunraticích nabídne expozici Setkání. Díky spolupráci s rodinou výtvarníků, dcerami Michaelou Lesařovou-Roubíčkovou a Renatou Roubíčkovou, na nich návštěvníci neuvidí díla z muzejních či galerijních sbírek, ale známé i méně známé práce přímo z ateliérů autorů. Jiří Pačinek pak zhotovil se svým týmem pro výstavu v Křišťálovém chrámu rozměrný lustr z hutního skla podle návrhu Reného Roubíčka.

Koncepci projektu i jednotlivé výstavy kurátorsky připravil Petr Nový z jabloneckého muzea. „Každá z nich bude mít svůj vlastní příběh a jinou atmosféru. Díla manželů Roubíčkových jsou navíc ve všech odhledech nadčasová. Měli fantazie na několik životů. Dokazovali, že díky sklu je možné nezestárnout. Doufáme, že jako živá voda zapůsobí jejich díla i na návštěvníky," poznamenal. „Rád bych také poděkoval Michaele Lesařové-Roubíčkové, bez jejíž pomoci by tento projekt nikdy nemohl vzniknout", dodává Nový.

Obě výstavy bude možné navštívit od 10. června, v Jablonci nad Nisou až do 30. října, do Kunratic u Cvikova je možné zavítat do 28. srpna letošního roku. Projekt je součástí oslav Mezinárodního roku skla 2022.

Slavnostní zahájení dvojvýstavy ke 100. výročí narození výjimečných osobností českého uměleckého sklářství MILUŠE & RENÉ ROUBÍČKOVI - 100, které se uskuteční ve čtvrtek 9. 6. 2022: od 15 hodin v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a od 17 hodin v Křišťálovém chrámu, Kostel Povýšení sv. Kříže v Kunraticích u Cvikova.

Muzeum nabízí zájemcům odvoz autobusem z Jablonce nad Nisou do Kunratic u Cvikova, kde bude připravena sklářská show, vernisáž výstavy a afterparty.  Odjezd z Jablonce nad Nisou v 16 hodin z ulice Lipanská (pod muzeem). Předpokládaný odjezd z Kunratic u Cvikova ve 20 hodin, v závislosti na programu. Počet míst je omezen, rozhodne včasné přihlášení a zaplacení. Cena 200 Kč za osobu. Rezervace autobusu a informace o platbě na adrese sarka.labusova@msb-jablonec.cz nebo na telefonu 483 369 011.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
Deset medailí atletů LIAZU Jablonec z Gigantu
Potvrzeno: Kozel na Střelnici
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
18.06.: Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
17.06.: Potvrzeno: Kozel na Střelnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace