Výstava připomíná věčného starostu
03.12.2010 19:01:36 | Autor: Klára Havlová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou
Adolfa Heinricha Posselta, který vedl Jablonec neuvěřitelných 37 let, připomíná výstava v jablonecké galerii Belveder. Výstavu si mohou zájemci prohlédnout do 28. ledna.
Za vedení Posselta vznikaly první stavební plány a veřejné budovy. Bylo mu přezdíváno „starosta na věčné časy". Měl vliv v celém politickém okrese. „V tisku se o něm však psalo, že je nevhodně konzervativní," prozradila pořadatelka výstava Jana Nová.
Ve své době byl totiž reprezentantem staré doby. Svého úřadu se vzdal dobrovolně kvůli náročné situaci ve městě, která souvisela s první světovou válkou. „Připadalo mu, že žije ve světě, do kterého už nepatří," dodala Nová.
Posselt vedl Jablonec 37 let, nyní má výstavu
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Drobné ťuknutí v garážích vyřešila rychlá domluva
Ve středu 11. února v 15:30 upozornil vedoucí ostrahy OC Central pan C. okrskáře Městské policie Jablonec nad Nisou pro centrum na dopravní nehodu v přízemí garáží obchodního domu. Podle jeho slov tam řidič bílého Renaultu nechtěně narazil do zaparkované černé škodovky a poté odjel zaparkovat do druhého patra. Při manévru poškodil u škodovky přední blinkr na straně řidiče. Okrskář kontaktoval majitele poškozeného vozu pana Š. Ten uvedl, že vzhledem k rozsahu a hodnotě škody nechce věc řešit přes pojišťovnu ani Policii ČR. Upřednostnil rychlou dohodu o náhradě škody. Společně se pak vydali k vozu Renault a počkali na jeho řidiče. Ten se k situaci bez okolků přiznal, omluvil se a s majitelem škodovky se domluvil na náhradě škody ve výši 1 500 korun. Celá událost tak skončila klidnou dohodou přímo na místě.
Krajský stipendijní program podporuje žáky ve vybraných oborech
Rozhodování o studiu na střední škole není pro řadu žáků ani jejich rodičů jednoduché. Vedle zájmu a schopností často vstupují do hry i praktické otázky - dojíždění, náklady na studium nebo nejistota, zda má vybraný obor perspektivu. Právě v těchto situacích hrají roli stipendia, kterými Liberecký kraj dlouhodobě podporuje vzdělávání v důležitých oblastech. Rada kraje nyní schválila pokračování stipendií pro žáky středních škol ve vybraných oborech vzdělávání i pro druhou část školního roku 2025/2026. Jde o obory, které jsou pro region zásadní, ale dlouhodobě o ně není mezi uchazeči takový zájem - například technické, stavební, zemědělské, zdravotnické nebo tradiční řemeslné obory. „Stipendia vnímáme jako praktickou pomoc žákům i jasný signál, že si určitých oborů vážíme. Nejde jen o finanční podporu, ale také o podporu rozhodování v oblastech, které jsou pro Liberecký kraj dlouhodobě důležité," uvedla radní pro oblast školství a sportu Jitka Skalická.
Nejnovější články
Maloskalští volejbalisté ztratili body v dobře rozjetém utkání
Systém eCall přivolal pomoc hasičů k havarovanému autu v Plavech
Jablonec získal v roce 2025 na dotacích více jak 171 milionů
Lyžuj lesy 2026 přivítá školáky v jabloneckých Břízkách
K požáru dodávky došlo ve Smržovce
Nejčtenější články
17.02.: Krajští hasiči po pondělním sněžení zasahovali u 11 dopravních nehod
16.02.: Skvělý Mihelak podržel Jablonec v bráně
17.02.: K požáru dodávky došlo ve Smržovce
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.