Vyrazte v létě k vodě aneb přehled koupališť

18.07.2022 19:13:50 | Autor: Bára Nováková a Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Lučany nad Nisou,Loužnice,Jablonec nad Nisou,Železný Brod,Liberecký kraj,Jablonecko

Vyrazte v létě k vodě aneb přehled koupališť

Aktualizováno: Přinášíme přehled koupališť na Jablonecku a v Pojizeří, kde můžete trávit letošní léto, které opět nabírá na obrátkách. Vyberte si z našeho seznamu venkovních bazénů to nejlepší, nejlevnější nebo to s nejvíce vodními atrakcemi a vyrazte k vodě.

Náš přehled samozřejmě nemůže být kompletní a nezahrnuje všechna koupaliště v regionu, ale snažili jsme se přinést informace o těch nejznámějších a k některým doplnit nové aktuální informace.

Jablonec nad Nisou

Jablonecká přehrada (vodní nádrž Mšeno) sice není koupaliště, ale je zde zahrnuta jako největší a nejznámější možnost koupání na Jablonecku. Přehrada se nachází nedaleko centra Jablonce, leží na Mšenském potoce a je největší městskou vodní plochou ve střední Evropě. Pláže jsou zde travnaté nebo tvořené drobnými kamínky, vstup do vody je někde mírný, jinde až velmi prudký.

V bezprostřední blízkosti se nacházejí běžecké trasy, kurty na plážový volejbal, dětské prolézačky, veřejné ohniště, venkovní fitness a asfaltová hřiště na fotbal, tenis či basketbal, množství stánků s občerstvením a několik restaurací. V letní sezoně jsou zdarma k dispozici toalety a venkovní sprchy. Milovníci vodních sportů mohou využít nabídky půjčoven paddleboardů.

Koupaliště v Lučanech nad Nisou<br />Autor: Archiv Městské koupaliště Lučany

Lučany nad Nisou

Městské koupaliště v Lučanech nad Nisou zve návštěvníky do svého areálu. Za příznivého počasí je otevřeno denně od 9 hodin do 22 hodin. Návštěvníci zde najdou dětský bazén se skluzavkou a velký bazén.

Koupaliště je vybaveno volejbalovým hřištěm a je zde velký výběr občerstvení. Vstupné: děti do pěti let vstup zdarma, 20 Kč/ dětská do 18 let a senioři nad 65 let, 40 Kč/ dospělí.

Železný Brod

Koupaliště v Železném Brodě<br />Autor: Archiv Městské koupaliště Železný Brod

Městské koupaliště v Železném Brodě je otevřeno za příznivého počasí denně od 10 hodin do 19 hodin. Návštěvníci zde najdou dětský bazén a velký bazén. Koupaliště je vybaveno dětským koutkem, volejbalovým hřištěm, stolním tenisem a nechybí ani velký výběr občerstvení.

K dispozici je také bezdrátové připojení na internet zdarma. Celodenní vstupné je 60 Kč/dospělí, 30 Kč/děti a odpolední vstup po 16 hodině 40 Kč/dospělí 10 Kč/děti.

Tanvald

Méně známé je koupaliště v Tanvaldě, které ale místní hojně využívají. Vstupné je 40 Kč/ dospělí, 20 Kč/ děti a důchodci, zdarma/ děti do 6 let.

74884/prev_1658309281_louznicekoupaliste_aktualne20072022n.jpg<br />Autor: Jana Matěásková Loužnice

Kolem hasičské nádrže v Loužnici se pokládala dlažba s obrubníky a následně nové lavičky. Nyní je po čerstvé rekonstrukci položena část od přítoku k lavičkám a ke stavidlu a pokračuje se na druhé straně.

Koupaliště se na začátku léta čistilo, nyní je již vyčištěné, napuštěné a lze využívat. Koupání je na vlastní nebezpečí a plavení zvířat je zakázáno.

Jablonec nad Jizerou

Koupaliště Jablonec nad Jizerou<br />Autor: Archiv Koupaliště Jablonec nad JizerouKoupaliště Jablonec nad Jizerou je otevřeno za slunečného počasí od 10 hodin do 19 hodin. Návštěvníci zde najdou koupací bazén pro nejmenší (0,5 metru)a velký bazén (2 metry). Pro odpočinek je zde dětský koutek s pískovištěm a houpačkami. Možnost zapůjčení lehátka či slunečníku. Možnost využití převlékárny a sprchy.

 Kiosek nabízí jak teplé tak i studené občerstvení různého druhu. Pro maminky s dětmi je zde i nedaleký v širokém okolí vyhlášený dětský park se spoustou atrakcí a příjemným posezením ve stínu korun stromů. Pro sportovce je zde fotbalové umělé hřiště a antukové hřiště.

Lomnice nad Popelkou

Koupaliště v Lomnici nad Popelkou je za příznivého počasí je koupaliště otevřeno denně od 9 hodin do 20 hodin. V areálu návštěvníci najdou prostorný bazén včetně části vyhrazené pro neplavce, nové sociální zařízení, občerstvení s posezením na venkovní terase, hřiště na plážový volejbal, nohejbal (míče možno zapůjčit v pokladně), nové dětské hřiště a rozlehlou plochu pro drobné sportovní a herní aktivity.

K dispozici je také bezdrátové připojení na internet zdarma. Celodenní vstupné je 60 Kč/dospělí, 30 Kč/děti do 15 let ZTP a odpolední vstup po 16 hodině 40 Kč/dospělí 10 Kč/děti.

Turnovské koupaliště zahájilo hlavní sezonu Turnov

Turnovský aquapark ve sportovně rekreačním areálu Maškova zahrada zve už od otevření v roce 2016 návštěvníky do svých prostorů. Za příznivého počasí je koupaliště otevřeno denně od 9 hodin do 20 hodin.

V areálu návštěvníci najdou prostorný bazén, brouzdaliště, skluzavky, sociální a gastronomické zázemí. Chloubou areálu je kamikaze skluzavka, tobogán, široká trojskluzavka a dětská skluzavka.

Celodenní vstupné je 130 Kč/dospělí, 100 Kč/studenti do 26 let a dospělí nad 60 let, 60 Kč/ dospělí nad 70 let a ZTP, 40 Kč/ děti do 120 cm. Podrobný článek o startu sezony na tomto koupališti

Koupaliště Kruh<br />Autor: Archiv Koupaliště KruhKruh

Známé je také menší koupaliště v Kruhu u Jilemnice. Zde se na koupališti i v kiosku těší na návštěvníky ve všední dny od 14 do 19 hodin a o víkendech od 12 do 19 hodin. V červencových parnech bylo už některé dny s více návštěvníky otevřeno až do 21 hodin. Pravidelně zde promítá i místní letní kino.

Mříčná

Koupaliště v Mříčné<br />Autor: Archiv obec Mříčná V roce 2018 slavilo koupaliště Mříčná 50 let od otevření, rozsáhlá rekonstrukce proběhla v roce 2014 i díky vítězství dílčích kategorií (modré, bílé a červené stuhy) v soutěži Vesnice roku a získané finanční odměně. Na oplátku pak díky rekonstruovanému koupališti obec Mříčná získala v roce 2015 titul Vesnice roku v Libereckém kraji.

Za příznivého počasí je areál koupaliště otevřený od 10 hodin do 22 hodin. V areálu návštěvníci najdou prostorný bazén, dětský bazén, hřiště pro využití volejbalu a nohejbalu, dětské houpačky, prolézačky a pískoviště, víceúčelové hřiště, workout a bohatou nabídku občerstvení. Vstupné do areálu: děti do 6 let zdarma, 20 Kč/ děti do 15let, 40 Kč/ dospělí, 30 Kč/ senioři, ZPP.

Chuchelna

Menší, ale na Semilsku hojně využívané je i koupaliště v Chuchelně. Vstupné je 50 Kč/ dospělí, 20 Kč/ děti do 15 let, zdarma/ děti do 3 let.

Košťálov/ Libštát

Koupaliště Košťálov letos nefunguje kvůli kompletní rekonstrukci, která byla zahájena 1. 9. 2021. Ta měla původně skončit 30. června, ale stavební firma měla hodně problémů s materiály, lidmi i omezeními kvůli covidu. Další termín byl 15. srpna, ale ani ten se nepodaří splnit a nový termín je až 5. září 2022. Areál je ovšem pro veřejnost částečně přístupný a funguje od pátku do neděle restaurace s kioskem, chatky i další zázemí autokempu.

Koupání pro lidi z okolí nahrazuje menší koupaliště v zámostním Libštátě. Jedná se o menší areál, který je proslulý čistou, ale také poměrně chladnou vodou.

Neobnovená známá koupaliště

Několik dříve známých koupališť dlouhodobě nefunguje. Město Turnov nedávno představilo projekt biotopu s jezírkem v Dolánkách. Vzniknout by měl přírodní koupací biotop s jezírkem pro plavce, brouzdalištěm a čistící částí s vodními rostlinami. Postupně mají dostavět také sociální zázemí pro návštěvníky. Podrobnosti o novém projektu

V Semilech se před časem také mluvilo o biotopu, který měl vzniknout v místě bývalého koupaliště, uzavřeného již v 90. tých letech minulého století. Lidem byl již v roce 2016 představen v kině veřejný projekt biotopového koupaliště, ale poté nedopadla pro město dotace a stále se nestaví. Představení tehdejšího projektu

V Jilemnici, kde projekt nového koupaliště před lety kvůli jeho ceně zastavili lidé v referendu, pokročili aktuálně k platnému územnímu rozhodnutí a stavební povolení očekávají na podzim letošního roku.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 24 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
Vánoční strom a betlém rozsvítili i v Loužnici
Zítřek se nekoná divadlo nezaplnil, nabídl ovšem intenzivní zážitek
Výstavu betlémů a pohlednic Jiřího Škopka pořádají v Hejnicích
Naučná stezka horského spolku provede ještědskými vápenci

Nejčtenější články

01.12.: Autobusová linka z Jablonce vede až na Maliník, vznikla tam otočka
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu
01.12.: FOTO: Hvězdy nad Ještědem svítily podvanácté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace