Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

11.07.2024 07:18:10 | Autor: la, pjs | Rubrika: Kultura | Obce: Pěnčín

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet.

Například léčivé nápoje z hub představí Jiří Šťáva z Krkonoš. Bude se masírovat pod širým nebem, zacvičíme si jógu, zatančíme intuitivní tanec. Zážitkový program s hudebními nástroji je připraven pro velké i malé návštěvníky. Šamanská hudba v podání Václava Kořínka bude provázena autorským čtením nové, tak trochu autobiografické knihy Aknael, Nebeská jízda. Neuvěřitelný příběh, jak zasažení bleskem může člověka po zbytek života formovat.

Závěrečným bodem programu bude přednáška MUDr. Heleny Máslové, která přijede s tématem: Sedm závojů mlhy ve vědomí. Celý den bude hrou na sitár provázet Jakub Čapka. Včelařka Jolana Stáňová, ve svém stánku dětem i dospělým přiblíží včelí svět všemi smysly. Přislíbila nahlédnut do včelího obydlí, žasnout budeme moci na pláství apod. Kromě apatyky z Kittelovy zahrádky zde najdete i Byliny z ráje a jejich produkty.

V doprovodném programu si od malířek body paitingu můžete nechat namalovat obličej či tělo. Ve stáncích najdete nejrůznější produkty, například: přírodní kosmetiku, esenciální oleje, ekologické prací a čistící prostředky- Missiva, zeleninu, květiny, dřevěné výrobky, hudební nástroje, knihy o bylinkách, šperky z květin, dále zdravé a dobré převážně vegetariánské občerstvení. K pití bude dobrá káva, ovocné i bylinné limonády, čaje, aj. A ještě další řada překvapení. Akce se koná za každého počasí, v případě deště je připravena i mokrá varianta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonecká ulice Turistická na týden uzavřena

Od úterý 23. do pondělí 29. července bude ulice Turistická uzavřena, a to v úseku od ulice Jasná po ulici Pod Servisem. Důvodem uzavírky je oprava povrchu.

Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Modře značená cesta z Pece pod Sněžkou do Obřího sedla (ke Slezskému domu) bude po několik příštích dní pro veřejnost zcela uzavřena. Mostek přes Rudný potok u bývalé vodárny (Trkače) se v zimě vlivem sněhu hnul. Jeho opěrné zdi se staly nestabilními a je nezbytné je opravit. Oprava je plánována na období 22. až 24. července. Po tuto dobu nebude možné uvedenou cestu použít, protože inkriminované místo nelze bezpečně obejít. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Nejčtenější články

22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
22.07.: Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
22.07.: Smržovské kulturní a zábavné akce v létě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace