Všechny báječné věci přilákaly davy a ukázaly herecký talent publika

20.02.2023 18:28:59 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Všechny báječné věci přilákaly davy a ukázaly herecký talent publika

Monodrama Všechny báječné věci režíruje Karin Babinská, která jako hlavního a jediného herce obsadila svého partnera Richarda Krajča. Bezmála dvouhodinová hra začala zcela netradičně, při příchodu publika do sálu již totiž Richard Krajčo na jevišti stál.

Co stál, on sondoval publikum. Bylo jasné, že si jednotlivé diváky ´načítá´ a my jsme se mohli jen domnívat proč. Netrvalo dlouho a osamocený protagonista k sobě přizval prvního ´vyhlídnutého parťáka´ z první řady. Na scéně se během večera objevili hned čtyři Jablonečané a nutno dodat, že se svých rolí všichni chopili znamenitě

Příběh samotný trochu připomíná známý film Než si pro nás přijde s J. Nicholsonem a Morganem Freemanem a poetiku má srovnatelnou s nesmrtelným Forrestem Gumpem. Jsem si téměř jistá, že Forresta viděl Krajčo v televizi nesčetněkrát, jelikož melodika jeho řeči jakoby připomínala Vladimíra Dlouhého právě v tomto megaznámém příběhu. Tím ovšem veškerá podobnost končí.

Monodrama Všechny báječné věci s Richardem Krajčem<br />Autor: Archiv Městského divadla Jablonec nad Nisou Krajčo se své role zhostil s obrovským mistrovstvím a ještě větší pokorou, se symbolikou i emocemi a především se svým lidským herectvím a obrovskou energií, pro které ho máme všichni rádi. Publikum dokázal navnadit a jeho reakce zvládl ukočírovat přesně tak, jak potřeboval on, nebo spíše monodrama samotné. A tak se diváci hurónsky smáli a uprostřed smíchu jim Richard nabídl smutnější úhel pohledu a divadlo se rázem zahloubalo a ztichlo. A tak to bylo po celý večer.

Přestože scéna byla útulná a plně postačující, Krajčo ji dokázal zastínit, jelikož ho bylo všude plno a ovládl každičký bod jakéhokoli nanoprostoru. Jeho podání různorodých situací je tak autentické, že jen stěží uvěříte, že nepopisuje vlastní život. Všechny báječné věci jsou dílem Duncana Macmillana a daly by se charakterizovat jako dojemná a zároveň vtipná hra s podtextem pro jednoho zkušeného herce a méně ostýchavé publikum (hlavně v předních řadách).

Nejen skvostné herectví hlavního protagonisty, ale i již zmíněná interakce s publikem, udělaly z nelehkého tématu famózní zážitek a my si budeme až do smrti pamatovat, že k přežití leckdy postačí jeden seznam báječných věcí. A je šumafuk, jestli je jich tam deset, nebo milion. Vždycky stojí za to. Standing ovation tuto pravdu Richardovi jenom potvrdil.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v únoru
Se Stašovou a Etzlerem celkem Třináct u stolu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonecká ulice Turistická na týden uzavřena

Od úterý 23. do pondělí 29. července bude ulice Turistická uzavřena, a to v úseku od ulice Jasná po ulici Pod Servisem. Důvodem uzavírky je oprava povrchu.

Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Modře značená cesta z Pece pod Sněžkou do Obřího sedla (ke Slezskému domu) bude po několik příštích dní pro veřejnost zcela uzavřena. Mostek přes Rudný potok u bývalé vodárny (Trkače) se v zimě vlivem sněhu hnul. Jeho opěrné zdi se staly nestabilními a je nezbytné je opravit. Oprava je plánována na období 22. až 24. července. Po tuto dobu nebude možné uvedenou cestu použít, protože inkriminované místo nelze bezpečně obejít. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Nejčtenější články

22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
22.07.: Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
22.07.: Smržovské kulturní a zábavné akce v létě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace