Vodní skauti pořádali V. ročník Jablonecké regaty

09.10.2013 07:53:48 | Autor: pjs | Rubrika: Volný čas | Obce: Jablonec nad Nisou

Vodní skauti pořádali V. ročník Jablonecké regaty

V sobotu 5. října se uskutečnil V. ročník Jablonecké regaty - skautských závodů v plachtění. Vodní skauti na jablonecké přehradě přivítali skauty a skautky z blízkého okolí, ale i z dalekých  Karlových Varů.

Po přípravách a ostrojení lodí, přišel očekávaný start oplachtěných pramic P550. Počasí nám přálo a i krásně foukalo. Vše probíhalo dle plánu a na celou akci dohlíželi jak pořadatelé vodních skautů z Jablonce nad Nisou, tak pozvaná pomoc vodních záchranářů Českého červeného kříže.

Děti ukázaly všem přítomným divákům, že ovládat loď s plachtami je dřina i zábava. Rozjížďky byly občas hodně zajímavé a do poslední chvíle nikdo nevěděl, jak si vede v celkovém pořadí.

„Při vyhlášení si putovní pohár a první místo odvezli vodní skauti z Liberce, druzí skončili skauti z Turnova a třetí místo obsadily vodní skautky z Jablonce nad Nisou. Poděkování patří panu Hlubučkovi z Povodí Labe, panu hráznému, městu Jablonec nad Nisou, rodičům, kamarádům a členům vodních skautů z Jablonce nad Nisou," dodal k závodu za pořadatele Jan Chlad.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí vodní skauti se účastnili závodu Tři jezy

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
Vánoční strom a betlém rozsvítili i v Loužnici
Zítřek se nekoná divadlo nezaplnil, nabídl ovšem intenzivní zážitek
Výstavu betlémů a pohlednic Jiřího Škopka pořádají v Hejnicích
Naučná stezka horského spolku provede ještědskými vápenci

Nejčtenější články

01.12.: Autobusová linka z Jablonce vede až na Maliník, vznikla tam otočka
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu
01.12.: FOTO: Hvězdy nad Ještědem svítily podvanácté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace