Vlčí máky mohou být i digitální

31.10.2025 17:40:01 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Jablonecko

Vlčí máky mohou být i digitální

Vlčí máky a pokladnička pro charitativní sbírku ve prospěch válečných veteránů jsou v přízemí jablonecké radnice k dispozici od středy 29. října. V úterý 4. listopadu pak bude na jabloneckém Mírovém náměstí stát také stánek.

„Už nyní si mohou květ vlčího máku lidé vyzvednout v informačním středisku v přízemí radnice. Tam je také pokladnička, do které je možné přispět libovolnou částkou do sbírky," říká vedoucí kanceláře primátora Jana Matěchová z jabloneckého magistrátu.

Další možností bude také stánek, který bude v úterý 4. listopadu mezi 13. až 17. hodinou stát na Mírovém náměstí. „Rozhodně chci vyjádřit úctu všem padlým či válečným veteránům, a tak letos nejen že si připnu květ vlčího máku a přispěju do charitativní sbírky, sám se do prezentace Dne válečných veteránů zapojím," konstatuje jablonecký primátor Miloš Vele, jenž bude v úterý ve stánku s červenými květy.

Letošní novinkou je nová podoba symbolu Dne válečných veteránů. Ta vznikla v loňském roce z iniciativy Ministerstva obrany ČR. Vlčí mák České republiky je možné nyní vidět ve dvou verzích, z nichž jedna je verzí limitovanou, ale i v moderním digitálním zpracování se širším záběrem.

Jenom vlčí máky s tímto motivem reprezentují kampaň Ministerstva obrany ČR s názvem Vlčí mák České republiky pro naše válečné veterány u příležitosti oslav Dne válečných veteránů a jako jediné přímo podporují vojáky a válečné veterány včetně jejich nejbližších prostřednictvím Vojenského fondu solidarity - společného projektu Ministerstva obrany ČR a Charity Česká republika.

Vojenský fond solidarity je možné podpořit také pořízením DigiMÁKU ČR. Jde o online verzi Vlčího máku České republiky a získat jej je snadné - podrobnosti jsou na www.digimak.cz/.

Den válečných veteránů si veřejnost připomíná 11. listopadu. V ten den roku 1918 skončila první světová válka, když v 11 hodin vstoupilo v platnost příměří ve francouzském Compiègne. Lidé vyjadřují úctu všem padlým a válečným veteránům vlčím mákem připnutým na oblečení. Červený květ byl zvolený jako symbol proto, že vlčí máky začaly růst na zdevastovaných bojištích ve Flandrech.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zemřel Imrich Bugár, dlouholetý manažer turnovského mítinku

Atletickým fanouškům přinášíme smutnou zprávu, že ve středu 8. dubna zemřel diskař Imrich Bugár, dlouholetý manažer atletického Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Zanedlouho - 14. dubna by přitom oslavil 71 let. Více podrobností

Hasiči – lezci zachránili u Semil paraglidistu i zraněného ferratistu

V úterý 24. března odpoledne měli hasiči - lezci z centrálních hasičských stanic Semily a Liberec velmi napilno. Semilští lezci na dvou různých místech zachránili dvě osoby - paraglidistu v nesnázích a zraněného muže na ferratě u Semil, tam zachraňovali společně s libereckými kolegy. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Meziročně se podíl nezaměstnaných v kraji zvýšil o procento
Silnice kolem Souše bude od středy 15. dubna opět průjezdná
Cenné body béčka z Mladé Boleslavi
VIDEO: Most v Hodkovicích o víkendu začali bourat
Jablonec zvyšuje míru třídění odpadu, celková produkce dál roste

Nejčtenější články

13.04.: Víkend MP: porucha v centru, napadení i pátrání po hledané osobě
14.04.: VIDEO: Most v Hodkovicích o víkendu začali bourat
12.04.: Kultura v Železném Brodě v dubnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace