Vítězný návrh jablonecké školky je elegantní a nadčasový

25.06.2023 21:58:24 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Vítězný návrh jablonecké školky je elegantní a nadčasový

Statutární město Jablonec vybralo návrh na Mateřskou školu v ulici U Přehrady. Odborná porota vybírala z 28 došlých návrhů. Školka je pro 156 dětí a stavba by měla proběhnout v letech 2025-2026. Náklady jsou odhadnuté na 120 milionů korun.

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlásilo otevřenou architektonickou soutěž na řešení novostavby Mateřské školy U Přehrady včetně zahrady letos v březnu. Nová školka navýší kapacity MŠ Palackého. Záměr je zařazený do ITI a k financování stavby chce Jablonec využít prostředky z 20. výzvy IROP - mateřské školy. Do konce roku 2024 by měla být hotová projektová dokumentace, realizace projektu v odhadnuté ceně 120 milionů korun by měla proběhnout v letech 2025-2026.

Do soutěže došlo 28 architektonických návrhů, z nichž jako nejlepší ocenila odborná porota návrh sdružení architektů Martina Vančury, Anny Koukolové a Ateliéru Za Mák, s.r.o., který je podle poroty elegantní, nadčasový a zároveň ekonomický, racionální a uměřený. „Dvoupodlažní dům vytváří přívětivý městský parter do ulice Rybářská a svým umístěním uvolňuje prostor zahrady, která je dobře řešená, krajině komponovaná, členěná na jednotlivé funkční zóny a dostatečně kapacitní. Všechny třídy jsou umístěné na jedné úrovni kolem vnitřního atria, což podporuje vnitřní přehlednost školy, sounáležitost a orientaci. Umístění kuchyně a administrativního bloku u vstupu spolu s tělocvičnou a místností pro kroužek oživuje prostor před školou," interpretuje hodnocení poroty jablonecký náměstek pro rozvoj města a digitalizaci Jakub Chuchlík.

U návrhu na druhém místě od kanceláře Projektil Architekti, s.r.o., porota kladně hodnotila vysokou architektonickou kvalitu a úsporný objem, autoři třetího návrhu, Hejdová Duba architekti, s.r.o., podle poroty dobře zvolil umístění i kompaktní řešení budovy, které poskytuje velkorysý prostor přilehlé zahradě. Zvláštní odměnu získal přízemní pavilon volně stojící ve velké zahradě, další odměnu porota udělila pavilonovému konceptu, který pracuje s jizerskohorským charakterem a přiměřenou pitoreskností a třetí odměnu získal projekt školky navržené z perspektivy dítěte.

Vítězný návrh si odnese 500 tisíc Kč, druhému je určená částka 300 tisíc Kč a třetímu 200 tisíc Kč. Porota rozhodla udělit ještě tři další odměny v celkové sumě 100 tisíc korun. Ze soutěžních návrhů bude připravena výstava i katalog.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Akcí, která v tomto novém roce otevře pomyslné brány lomnického muzea, se stane v neděli 3. března putovní fotografická výstava, uspořádaná k Roku české hudby, zachycující hudebního skladatele Bedřicha Smetanu v pomníkové tvorbě v plenéru po celé naší vlasti. Je nazvaná Smetana zapomenut v kameni aneb Výlety "zapomníky" a lomnické muzeum ji pořádá díky spolupráci s Národním muzeem - Českým muzeem hudby. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března
Hanuš zachránil pro Jablonec alespoň bod
S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
Od jara do zimy s regionálními výrobci
Zapomenutá historie Jizerských hor s René Bělohradským

Nejčtenější články

01.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
29.02.: Překážkář Štěpán Schubert startuje na mistrovství světa
29.02.: Zapomenutá historie Jizerských hor s René Bělohradským

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace