Vernisáž otevřela 20. ročník výstavy prací žáků, která vyvrcholí aukcí
06.05.2017 08:21:06 | Autor: mh | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou
Od 4. do 17. května bude ve výstavním pavilonu jabloneckého Eurocentra k vidění 20. ročník výstavy výtvarných prací žáků jabloneckých škol, kteří letos tvořili na téma pohádkový život. Výtěžek ze závěrečné aukce je určený opět pediatrii městské nemocnice.
Pro jubilejní 20. ročník připravili své výtvarné práce na téma pohádkový život žáci ze třiceti škol. „Letos to jsou samá kulatá čísla, a tak jsme jako dárek výstavu prodloužili z jednoho na dva týdny. Dáváme tak možnost většímu množství návštěvníků, aby si vybrali z expozice to, co by chtěli v závěrečné aukci 17. května vydražit.," sdělila Lucie Kocourková z oddělení školství, kultury a sportu za organizátory a dodává, že otevřeno bude ve všední dny od 9 do 17 hodin, v sobotu od 9.30 do 13 hodin a vstupné je zdarma.
„Jsem zvědavý, jak si děti a studenti pohádkový život představují. A doufám, že to naladí mnoho lidí, aby si na aukci nějaký předmět nebo obrázek vybrali a přispěli tak na dobrou věc," prohlásil na slavnostním zahájení výstavy ve čtvrtek 4. května náměstek Miloš Zahradník.
Výtěžek ze závěrečné aukce, která letos bude ve středu 17. května od 17 hodin ve výstavním pavilonu Eurocentra, poputuje opět na pediatrii městské nemocnice. „Peníze bychom rádi využili na nákup tzv. žilního transilluminatoru, který se používá pro zajištění žilního přístupu při krevních odběrech a zavedení kanyly pro infuze," informoval primář pediatrie MUDr. Petr Rota. Přístroj, jehož cena se pohybuje okolo 7-10 tis. Kč, používá prosvěcovací technologii až do hloubky 6 mm. „Díky tomu je při napichování žíla lépe vidět," doplňuje MUDr. Rota.
Primátor Petr Beitl, jenž je každý rok jedním z největších dražitelů, konstatoval, že aukce vystavených dětských prací je již dlouhodobou tradicí a výtěžek z ní rok od roku stoupá. „Loni se na aukci vybralo rekordních 19 100 korun, které nemocnice použila k nákupu dětského lůžka TOM," řekl Beitl a připomněl také ostatní vydražené částky: „V roce 2013 se podařilo získat 3 800 Kč, o rok později 7 300 korun na nákup digitální váhy pro novorozence, v roce 2015 to už bylo 12 370 Kč na koupi dětského lůžka," dodal primátor.
Minulý rok kromě výtěžku z aukce pediatrie získala také nejvyšší vydraženou položku, vitráž MŠ Slunečná. Ta nyní odděluje zázemí personálu dětského oddělení od běžného provozu.
20. ročníku výstavy výtvarných prací žáků jabloneckých škol se účastnilo celkem 30 školských zařízení: 14 mateřských škol, 13 základních škol, ZUŠ, DDM, Střední uměleckoprůmyslová škola a Vyšší odborná škola, Horní nám. Výstava se rozprostírá ve dvou pavilonech Eurocentra Jablonec na 92 panelech.
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Starý porost musí ustoupit nové generaci
Koncem týdne zahájí statutární město Jablonec nad Nisou těžbu dřevní hmoty v městském lese v ulici U Lesního divadla na Horní Proseči. „Kácíme zde 110 let starý smrkový porost. Jde o mýtní část lesa, která je už podrostlá mladými smrky a buky. Aby mohla nová generace stromů růst, musí starý porost ustoupit," uvádí Michal Šarbort z jabloneckého magistrátu. Těžba probíhá v souladu s platným lesním hospodářským plánem a nejedná se o holoseč. „Volíme výběrný způsob, který šetrně uvolňuje prostor pro přirozenou obnovu. Těžba potrvá do února příštího roku," doplňuje městský lesní hospodář.
Nejnovější články
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
Nejčtenější články
02.12.: Městská policie posílila dohled na konečné tramvaje
02.12.: Jablonečtí hasiči zachránili člověka i zvířata při požáru jeho domu
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.