Ve výstavní síni Zámečku na Smržovce zahájí výstavu Umění si hrát

06.02.2022 17:31:26 | Autor: jk, pjs | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Ve výstavní síni Zámečku na Smržovce zahájí výstavu Umění si hrát

V pondělí 14. února od 17 hodin ve výstavní síni Zámečku na Smržovce proběhne vernisáž výstavy obrazů výtvarné skupiny VERA pod názvem Umění si hrát. Přijďte si prohlédnout jejich obrázky až do 31. března.

Akademie umění a kultury pro seniory při ZUŠ Jablonec nad Nisou sdružuje v současné době deset aktivních členek se zájmem o vzdělávání v oblasti umění ale hlavně o vlastní tvorbu.

Její uměleckou vedoucí je bývalá učitelka ZUŠ Věra Činčarová. Skupina se schází dle možností jednou za dva týdny od října do května. Během studia se její členky seznamují s dějinami výtvarného umění, navštěvují výstavy, ale hlavně se věnují vlastní tvorbě, při které si mohou vyzkoušet různé výtvarné techniky - od práce s hlínou přes linoryt, kresbu a malbu (pastel, akryl, olej, akvarel) až po suchou jehlu.

„Aktivita znamená mít cíl, nestagnujeme, nerezignujeme na život. Poznáváme a objevujeme nejen umění, ale i život kolem nás. Setkávání pro nás znamená, že nezůstáváme v izolaci, neztrácíme kontakt se světem. Máme možnost sdílet svoje pocity nejen v umělecké, ale i lidské rovině. V neposlední řadě relaxujeme a díky této činnosti vytěsňujeme některé starosti, úzkosti a bolesti, které často seniorský věk provázejí. A pokud se dílo podaří, máme radost a uspokojení, že vynaložená námaha nebyla zbytečná. Prezentací našich prací bychom chtěly ukázat, že odchodem do důchodu život zdaleka nekončí," uvedla za skupinu Anna Červenková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Březnové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Únorové a březnové kulturní a společenské akce ve Smržovce

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 21. až 23. června
Botanická zahrada oslaví Mezinárodní den tropů
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů
Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
Kozel začal výhrou

Nejčtenější články

20.06.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
20.06.: Řidička s motocyklem havarovala v Plavech
19.06.: Jablonecká nemocnice chce s inovacemi pokračovat

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace