Vánoční jarmark na tanvaldské Masaryčce

18.12.2018 18:59:00 | Autor: Žáci 9.A | Rubrika: Školství | Obce: Tanvald

Vánoční jarmark na tanvaldské Masaryčce

Vedení tanvaldské ZŠ Masarykova se rozhodlo, že věnuje předvánoční čas veřejnosti, a připravila vánoční jarmark pro rodiče, sourozence, další příznivce školy a zvědavce.

Žáci všech tříd Masarykovy základní školy v Tanvaldu připravili výrobky na prodej za symbolickou cenu a neopomenuli i drobné pohoštění. To vše se svými učiteli vyrobili a upekli během vánočních dílniček, které se konaly ve čtvrtek 13. a v pondělí 17. prosince to vypuklo. Žáci starších ročníků rozmístili lavice na chodby a následovala příprava stánků.

Všechny třídy vystavily své výrobky a prodej mohl začít. Hosté byli přivítáni zpěvem vánočních koled, první a druhý stupeň zazpívaly česky, druhý stupeň pak předvedl i svou znalost němčiny a angličtiny při vánočním zpívání. Program oživila dvě divadelní vystoupení, žáci třetí třídy detašovaného pracoviště Šumburk si připravili živý betlém a šestý ročník Masarykovy školy sehrál kouzelnickou pohádku Tři bratři na motivy J. K. Rowlingové, pro velký úspěch a zájem diváků následovalo po premiéře i druhé neplánované představení. Prodávaly se výrobky z korálků, ze dřeva, lidé mohli obdivovat ručně vyrobené svíčky, svícny, ozdobné koule, rohové a magnetické záložky, malé betlémky a PF - magnetky školy.

Žáci připravili drobné pohoštění, školou voněly perníčky, slané pečivo a skořicoví šneci. Masarykova základní škola nemohla opomenout tradiční Masarykovo cukroví, které prý měl rád i náš první československý prezident T. G. Masaryk. Akce se všem líbila a všichni si odnesli spoustu drobných dárečků a příjemných zážitků. Naše škola děkuje za příjemné odpoledne, přeje krásný a úspěšný rok 2019 a těší se na viděnou při další akci.  

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 58 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Koncert Harlej v Bozkově přeložen na jaro 2022

Koncert kapely Harlej, který měl v bozkovské sokolovně proběhnout 27. listopadu od 20 hodin, byl přeložen na 16. dubna 2022. Předkapelou měla být kapela Loco Loco. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na jarní termín.

Komise vybrala firmu, která postaví nový domov pro postižené v Nové Vsi

Radní Libereckého kraje schválili výběr firmy, která postaví nové domácnosti pro osoby se zdravotním postižením v Nové Vsi u Chrastavy. Jejich provozovatelem je krajská příspěvková organizace APOSS Liberec. Ze sedmi nabídek přihlášených do veřejné zakázky byla hodnotící komisí vybrána nabídka společnosti CL-EVANS Česká Lípa, která byla ekonomicky nejvýhodnější. „Základním hodnotícím kritériem pro zadání veřejné zakázky byla ekonomická výhodnost nabídek, tedy nejnižší nabídková cena. Tu nabídla společnost CL-EVANS," potvrdil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec našel reálnější a úspornější řešení terminálu
Plné kapsy šutrů nabídly famózní herecké výkony
Prosincový program ve Vikýři
Eva Samková zahájila vítězně Světový pohár ve snowboardcrossu
Nejlepším místem pro život je Zlínský kraj. Liberecký kraj je osmý

Nejčtenější články

26.11.: Nemocnice v kraji kvůli covidu odkládají plánované operace
26.11.: V Palackého ulici je nutná zvýšená opatrnost
26.11.: Za tenhle bod zaslouží Jablonec uznání

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace