V Železném Brodě startuje seriál cestovatelských přednášek

04.10.2022 15:27:17 | Autor: Veronika Vebrová | Rubrika: Volný čas | Obce: Železný Brod

V Železném Brodě startuje seriál cestovatelských přednášek

V Železném Brodě se v nadcházející sezoně uskuteční celkem devět cestovatelských přednášek. Začátek vždy od 18 hodin v KC Kino Železný Brod.

3. 10. Michal Černý: JAR - Kruger park a potápění se žraloky

 

Michal Černý prozradí, jak probíhá potápění se žraloky Nejstarší africký park, kde se lze pohybovat bez průvodce vlastními auty, což dává obrovskou svobodu při pozorování zvěře (slon, nosorožec, buvol, lev, levhart). Podíváme se i pod vodu a při potápění si prohlédneme nejznámějšího - velkého bílého žraloka. Přednáška je nejen plná krásných fotografií, ale především napínavých historek. Samostatná pozvánka

17. 10. Pavel Chlum a Petr Kvarda: Malopolsko - hory, doly, Švejk a zelí

Procházka po nádherné málo známé oblasti jihovýchodního Polska, při které zamíříme i k hranici s Ukrajinou. Historicky se této oblasti říkalo Halič, přes kterou putoval známý voják Švejk za svým plukem. Budeme se pohybovat od lesů a jezer, kde budeme přespávat, přes pouště, skály a historická města jako Krakov, Přemyšl, či Zamość až po pohoří Bieszczady na samém konci Polska. Zavítáme do solných, křídových a stříbrných dolů a svezeme se jednou z nejrychlejších horských drah světa.

14. 11. Adéla Skřivánková: Adéla odjela do Střední Ameriky

Na přednášce bude vyprávět o tom, jak se ztratila v džungli a přes noc lezla na sopku v Panamě. Jak se v Kostarice učila surfovat výměnou za hru na ukulele a proč tam na ni nakonec zavolali policii. Čím ji překvapila Nikaragua, před kterou ji všichni varovali. Proč Mexiko považuje za svůj druhý domov, ačkoliv si do piva stále odmítá míchat chilli.

28. 11. Michal Černý: Omán

Přijďte se prozkoumat perlu Arabského poloostrova, kde prochodíme hory, pouště, památky a... Přednáška se koná pod záštitou Honorárního konzula Sultanátu Omán v České republice Jeho Excelence Ing. Ivo Vaňka.

12. 12. Pavel Chlum a Petr Kvarda: Bizarní pokrmy jihovýchodní Asie

Neuvěřitelné, co skončilo na talíři dvou mladých cestovatelů.

16. 1. Michal Černý: Togiany - skoro neobjevený ráj

Prohlídka součásti indonéského ostrova Sulawesi, kde cestovní ruch zatím není masově rozšířen.

30. 1. Jiří „Kafíno" Kafka: Chile - nikdy není pozdě

První cestu bez „cestovky" podnikl v roce 2020 v 50 letech, od té doby navštívil více jak 30 zemí světa. O své zážitky z putování po Chile se s vámi rád podělí.

13. 2. Radka Tkáčiková: Treky pod dvě nejvyšší hory světa (Mt.Everest a K2)

27. 2. Tomáš Šapovalov: Nový Zéland

Cestovatel nás seznámí se zážitky z 15 měsíčního pobytu u protinožců, kde si můžete jeden den zalyžovat a hned druhý se vykoupat v moři. Během jediného dne můžete navštívit písečné duny i deštný prales. Zažít vzrušení z adrenalinových sportů, vychutnat si tepající atmosféru rušných měst nebo se dokonale zrelaxovat v tichu liduprázdné přírody.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Michal Černý prozradí, jak probíhá potápění se žraloky

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Filmové Maloskalsko: Artuš, Merlin, Prchlíci i Rumplcimprcampr
V Liberci pokřtí 7. prosince novou znakoknihu
Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v prosinci
Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Smetanovo trio uchvátilo publikum

Nejčtenější články

03.12.: V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
04.12.: Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace