V Tanvaldě vybudovali nové parkoviště
07.11.2018 11:19:51 | Autor: Redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Tanvald
Koncem října bylo dáno do užívání nové parkoviště pro osobní automobily v ulici Palackého na sídlišti Výšina.
Firma SIZ z Velkých Hamrů zde během necelých 2 měsíců vybudovala 22 nových parkovacích míst, které výrazně vylepšují situaci s parkovacími místy v dané lokalitě. Cena díla se přiblížila částce 1 200 000 korun s tím, že firma v rámci zakázky provede také terénní úpravy pod objektem č.p. 552.
„Jsem moc rád, že nám vedení Lesů ČR,s.p. vyšlo vstříc a odprodalo nám pozemek, na kterém jsme následně mohli vybudovat tuto parkovací plochu. Situace s parkováním zde byla opravdu složitá. Vedení města se dlouhodobě snaží reagovat na nárůst automobilů v domácnostech budováním nových parkovacích míst. I když i s ohledem na omezené množství vhodných ploch v husté sídlištní zástavbě jsme rádi za každé nové místo, které se nám podaří vybudovat," uvedl starosta města Tanvald Vladimír Vyhnálek.
My můžeme jen potvrdit, že problémy s parkováním v zastavěných lokalitách se týká prakticky všech měst regionu. Je fajn, že nejenom samospráva v Tanvaldě se je snaží řešit.
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)
Firmy v regionu Tanvald
SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Drobné ťuknutí v garážích vyřešila rychlá domluva
Ve středu 11. února v 15:30 upozornil vedoucí ostrahy OC Central pan C. okrskáře Městské policie Jablonec nad Nisou pro centrum na dopravní nehodu v přízemí garáží obchodního domu. Podle jeho slov tam řidič bílého Renaultu nechtěně narazil do zaparkované černé škodovky a poté odjel zaparkovat do druhého patra. Při manévru poškodil u škodovky přední blinkr na straně řidiče. Okrskář kontaktoval majitele poškozeného vozu pana Š. Ten uvedl, že vzhledem k rozsahu a hodnotě škody nechce věc řešit přes pojišťovnu ani Policii ČR. Upřednostnil rychlou dohodu o náhradě škody. Společně se pak vydali k vozu Renault a počkali na jeho řidiče. Ten se k situaci bez okolků přiznal, omluvil se a s majitelem škodovky se domluvil na náhradě škody ve výši 1 500 korun. Celá událost tak skončila klidnou dohodou přímo na místě.
Krajský stipendijní program podporuje žáky ve vybraných oborech
Rozhodování o studiu na střední škole není pro řadu žáků ani jejich rodičů jednoduché. Vedle zájmu a schopností často vstupují do hry i praktické otázky - dojíždění, náklady na studium nebo nejistota, zda má vybraný obor perspektivu. Právě v těchto situacích hrají roli stipendia, kterými Liberecký kraj dlouhodobě podporuje vzdělávání v důležitých oblastech. Rada kraje nyní schválila pokračování stipendií pro žáky středních škol ve vybraných oborech vzdělávání i pro druhou část školního roku 2025/2026. Jde o obory, které jsou pro region zásadní, ale dlouhodobě o ně není mezi uchazeči takový zájem - například technické, stavební, zemědělské, zdravotnické nebo tradiční řemeslné obory. „Stipendia vnímáme jako praktickou pomoc žákům i jasný signál, že si určitých oborů vážíme. Nejde jen o finanční podporu, ale také o podporu rozhodování v oblastech, které jsou pro Liberecký kraj dlouhodobě důležité," uvedla radní pro oblast školství a sportu Jitka Skalická.
Nejnovější články
Kvalitní zápas s Karvinou rozhodl pro Jablonec Nebyla
V Janově nad Nisou hasiči vyprošťovali zapadlý autobus
Olympijskou medaili získala i biatlonistka Tereza Voborníková
Atletický týden vyvrcholil v Jablonci víceboji mládeže
Kam za sportem a zábavou o víkendu 20. až 22. února
Nejčtenější články
21.02.: Uzavírky ulic J. Hory, Arbesova a U Kostela potrvají do května
20.02.: Na sjezdovce v Harrachově zemřela žena, policie hledá svědky
20.02.: Kantorova vila jako domovní muzeum, galerie i edukační centrum
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.