V liberecké knihovně opět začínají Krajské týdny pro neziskový sektor

31.01.2024 21:55:59 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

V liberecké knihovně opět začínají Krajské týdny pro neziskový sektor

Představení práce neziskových organizací, přednášky, poradenské služby, výstavy, projekty a plány - to vše opět po roce - nabídnou Krajské týdny pro neziskový sektor, které se konají od 1. února do 11. března 2024 v liberecké knihovně. Ve čtvrtek 1. února od 17 hodin je slavnostně zahájí koncert dětského folklorního souboru Jizerka. Záštitu nad událostí převzal stejně jako vloni krajský radní Jiří Ulvr.

„Moc děkuji všem dobrovolníkům, kteří v desítkách organizací po celém regionu pomáhají potřebným. Jejich práce si nesmírně vážím. Seznámit se s některými z nich mohou zájemci opět v rámci Krajských týdnů pro neziskový sektor v liberecké knihovně. Moc rád jsem opět převzal záštitu nad touto bohulibou událostí. Neziskový sektor si totiž rozhodně zaslouží naši pozornost," uvedl Jiří Ulvr, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. „Těší mě, že Liberecký kraj přispěje k události také svým dílem, a to zejména ukázkami regionálních výrobků a řemesel z projektu Liberecký kraj sobě, které budou pro návštěvníky připraveny ve 2. patře liberecké knihovny po celou dobu konání. Nezapomínáme ani na náhradní rodinnou péči, protože k tomuto tématu bude o patro výše připraveno spoustu zajímavých informačních panelů a bude se tam promítat film Plné hnízdo."

Hlavní část Krajských týdnů pro neziskový sektor se koná v Krajské vědecké knihovně v Liberci od 1. února do 11. března 2024. Novinkou jsou ale také tři nová místa - seminář Řekni mi se koná 20. února v Liebiegově paláci v Liberci, v sousedním Jablonci nad Nisou se v obchodním domě Central Jabonec 21. února uskuteční jeden z workshopů a 6. března na Technické univerzitě v Liberci se bude konat seminář o dobrovolnictví pro studenty.

Aktivity připravuje Asociace nestátních neziskových organizací Libereckého kraje a Regionální dobrovolnické centrum Libereckého kraje. Na akci se podílí také humanitární organizace ADRA.

V liberecké knihovně se představí přes 40 neziskových organizací. Na zájemce čekají čtyři koncerty, tři filmy a mnoho konferencí, přednášek či workshopů. Nebudou chybět ani volnočasové aktivity pro děti, semináře pro školy nebo ukázky řemesel a prezentace regionálních výrobců. Mezi důležitá témata budou patřit mimo jiné péče o seniory a sociálně znevýhodněné skupiny, finanční gramotnost, první pomoc či práce s lidmi s hendikepem.

Liberecký kraj je partnerem řady neziskových organizací, na jejichž činnost pravidelně přispívá penězi z krajského rozpočtu i z výtěžků benefičních akcí, jakou je například tradiční hejtmanský ples. Ten se letos konal 27. ledna v libereckém Clarion Grandhotelu Zlatý Lev. A opět pomáhal dobré věci. Rovných 1.000 korun z každé vstupenky totiž putovalo na benefici, zájemci se mohli zapojit také dobrovolným příspěvkem. Celkem 558.900 korun z výtěžku zamířilo na podporu Centra duševního zdraví FOKUS Liberec z. ú. a 206.000 korun obdržel Vítr do plachet pro Eleonorku, z. s. Kraj také nabízí poradenské služby, metodickou pomoc pro neziskovky či pořádá setkání a semináře.

Poprvé se Týden pro neziskový sektor v Libereckém kraji konal v roce 1999, od roku 2022 s přímým zapojením Libereckého kraje a řemeslníků z platformy Liberecký kraj sobě. Organizátorem Krajských týdnů pro neziskový sektor je Asociace nestátních neziskových organizací Libereckého kraje a Regionální dobrovolnické centrum Libereckého kraje, které provozuje humanitární organizace ADRA. „Finanční podporu poskytuje Liberecký kraj, a proto se z týdne mohly stát týdny. V loňském roce Liberecký kraj podpořil celkem 4 akce, které pořádala Asociace NNO LK a ADRA - dobrovolnické centrum. A protože se všechny opět setkaly s velkým zájmem veřejnosti, zařadili jsme je do rozpočtu kraje i pro rok 2024. Jedná se o částku 200 tisíc korun. Mezi podpořené události patří kromě Krajských týdnů pro neziskový sektor také Rozsviťme Česko na podporu lidí s roztroušenou sklerózou, Den dobrovolnictví a na závěr roku akce Děkujeme aneb Pomáhat je radost, což je společenské setkání dobrovolníků a zaměstnanců neziskovek a jejich partnerů i zástupců Libereckého kraje," uzavřel radní Jiří Ulvr.

Další informace a aktuální program naleznou zájemci zde: www.tynes.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Záhradní slavnost ZUŠ Tanvald
Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý
Řidička s motocyklem havarovala v Plavech
Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
Chystají Dětský den s jabloneckým muzeem!

Nejčtenější články

20.06.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
18.06.: Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
18.06.: Deset medailí atletů LIAZU Jablonec z Gigantu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace