V Liberci došlo k požáru kalové nádrže v čističce

09.07.2022 14:26:26 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

V Liberci došlo k požáru kalové nádrže v čističce

K požáru v čističce odpadních vod došlo v pátek 8. července navečer v Liberci. Hořelo dřevěné obložení u nadzemní nádrže. Hasiči zpočátku nasadili dva proudy na ochlazování nádrže a jeden proud na hašení.

Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje přijalo v pátek v 18.38 informaci o požáru v areálu ČOV v Liberci, Londýnské ulici. Operační důstojník na místo postupně povolal jednotky z druhého stupně požárního poplachu.

„Jednalo se o požár obložení a střešní konstrukce u nadzemní nádrže obsahující kaly a zbytkový metan. Velitel zásahu nejprve nasadil jeden vodní proud pro hašení a dva vodní proudy pro ochlazování nádrže. Po dojezdu dalších sil a prostředků byly nasazeny celkem čtyři vodní proudy pro hašení, dva automobilové žebříky a také hasící a řezací zařízení CCS Cobra ze stanice HZS Tanvald," sdělil zastupující tiskový mluvčí HZS Libereckého kraje David Kořínek.

Požár kalové nádrže v ČOV Liberec Hasiči v dýchacích přístrojích postupně rozebírali konstrukci opláštění nádrže a vyhledávali ohniska požáru. Plnění tlakových lahví probíhalo na pracovišti chemické služby stanice HZS Liberec, voda pro hašení byla dodávána z místní hydrantové sítě. „Velitel zásahu nahlásil lokalizaci ve 23:16 a postupně odesílal jednotky na základny. Místní jednotce JSDHO Liberec - Růžodol I byla nařízena dohlídka do ranních hodin," dodal Kořínek.

V sobotu v 8 hodin ráno se jednotky na místo události vrátily, provedly závěrečný průzkum, dohašení skrytých ohnisek a úklid materiálu. „Velitel zásahu nahlásil likvidaci v 10:30. Příčina vzniku je v šetření vyšetřovatelů příčin požárů. Předběžná výše škody činí 500 tisíc korun a uchráněné hodnoty zejména na sousední nádrži jsou 6 milionů korun. Událost se obešla bez zranění," upřesnil David Kořínek.

Na místě zasahovaly jednotky ze stanice HZS Liberec, Jablonec nad Nisou a Tanvald, dále JSDHO Liberec - Machnín, Liberec - Růžodol I, Stráž nad Nisou, Liberec - Krásná Studánka, Liberec - Vratislavice nad Nisou, Liberec - Karlinky a Chrastava.


Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni
Krajští hasiči zasahovali o víkendu u mnoha menších požárů
Hasiči likvidovali v Jablonci požár tří kontejnerů
Jak probíhal zásah IZS kvůli nebezpečným látkám v jabloneckém domě

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.

Kraj, města a instituce chtějí vybudovat v Liberci bioplynovou stanici

Návrh memoranda o chystaném vybudování bioplynové stanice v Liberci, které hodlá Liberecký kraj uzavřít s dalšími subjekty, schválili na svém zasedání krajští radní. Dalšími signatáři budou akciové společnosti MVV Energie CZ, Teplárna Liberec a Severočeské vodovody a kanalizace, dále pak statutární města Liberec a Jablonec nad Nisou. „Tímto memorandem sledujeme částečné naplnění cílů odpadového hospodářství v oblasti biologicky rozložitelných komunálních odpadů, a to právě jejich využitím v bioplynové stanici. Budeme usilovat o to, abychom my i naše příspěvkové a námi vlastněné organizace předávali své biologicky rozložitelné odpady do bioplynové stanice, a to nejpozději do zahájení zkušebního provozu," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do nové sezony vstoupili i fotbalisté v I.B třídě
Kolem Liptákova. Cimrmanova cyklostezka přináší zábavu i poučení
Rychnov zahájil I.A třídu těsnou prohrou v Hejnicích
Povalil i FC Bayern: Ruda Gergel 70!
Letní Příroďák je zábavné prázdninové odpoledne v Rokytnici

Nejčtenější články

08.08.: Jablonečtí sepsali petici proti stavbě v ulicích Sportovní a K Rybárně
07.08.: Obrazem: Křehká krása 2022
07.08.: Nečekaně vysoká porážka béčka Jablonce na úvod ČFL

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace