V Liberci došlo k požáru kalové nádrže v čističce

09.07.2022 14:26:26 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

V Liberci došlo k požáru kalové nádrže v čističce

K požáru v čističce odpadních vod došlo v pátek 8. července navečer v Liberci. Hořelo dřevěné obložení u nadzemní nádrže. Hasiči zpočátku nasadili dva proudy na ochlazování nádrže a jeden proud na hašení.

Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje přijalo v pátek v 18.38 informaci o požáru v areálu ČOV v Liberci, Londýnské ulici. Operační důstojník na místo postupně povolal jednotky z druhého stupně požárního poplachu.

„Jednalo se o požár obložení a střešní konstrukce u nadzemní nádrže obsahující kaly a zbytkový metan. Velitel zásahu nejprve nasadil jeden vodní proud pro hašení a dva vodní proudy pro ochlazování nádrže. Po dojezdu dalších sil a prostředků byly nasazeny celkem čtyři vodní proudy pro hašení, dva automobilové žebříky a také hasící a řezací zařízení CCS Cobra ze stanice HZS Tanvald," sdělil zastupující tiskový mluvčí HZS Libereckého kraje David Kořínek.

Požár kalové nádrže v ČOV Liberec Hasiči v dýchacích přístrojích postupně rozebírali konstrukci opláštění nádrže a vyhledávali ohniska požáru. Plnění tlakových lahví probíhalo na pracovišti chemické služby stanice HZS Liberec, voda pro hašení byla dodávána z místní hydrantové sítě. „Velitel zásahu nahlásil lokalizaci ve 23:16 a postupně odesílal jednotky na základny. Místní jednotce JSDHO Liberec - Růžodol I byla nařízena dohlídka do ranních hodin," dodal Kořínek.

V sobotu v 8 hodin ráno se jednotky na místo události vrátily, provedly závěrečný průzkum, dohašení skrytých ohnisek a úklid materiálu. „Velitel zásahu nahlásil likvidaci v 10:30. Příčina vzniku je v šetření vyšetřovatelů příčin požárů. Předběžná výše škody činí 500 tisíc korun a uchráněné hodnoty zejména na sousední nádrži jsou 6 milionů korun. Událost se obešla bez zranění," upřesnil David Kořínek.

Na místě zasahovaly jednotky ze stanice HZS Liberec, Jablonec nad Nisou a Tanvald, dále JSDHO Liberec - Machnín, Liberec - Růžodol I, Stráž nad Nisou, Liberec - Krásná Studánka, Liberec - Vratislavice nad Nisou, Liberec - Karlinky a Chrastava.


Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni
Krajští hasiči zasahovali o víkendu u mnoha menších požárů
Hasiči likvidovali v Jablonci požár tří kontejnerů
Jak probíhal zásah IZS kvůli nebezpečným látkám v jabloneckém domě

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace

Majetek kraje a jeho příspěvkovek ochrání pojišťovna Kooperativa

Krajští radní na jednání vybrali pojišťovnu, která bude pro Liberecký kraj a jeho 87 příspěvkových organizací od 1. dubna letošního roku spravovat pojištění majetku a odpovědnosti za škodu. Vítězná nabídková cena společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group za oba druhy pojištění činí 21 337 852 korun bez DPH za jeden rok plnění. Pojišťovací činnosti jsou od DPH ze zákona osvobozeny.  „Předmětem plnění veřejné zakázky je pojištění movitého a nemovitého majetku a pojištění odpovědnosti za škodu Libereckého kraje a příspěvkových organizací zřízených krajem," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku
Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023
Obrazem: Zásadská pralyže 2023
V Kokoníně hořelo osobní auto
Krajské halové přebory atletů měly rekordní účast

Nejčtenější články

03.02.: Přechod dopravy na Jablonecku zkomplikovalo počasí a elektronika
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace