V jabloneckém klubu Ex rozdělovali třiatřicet cen pro nadané

17.05.2023 08:27:55 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V jabloneckém klubu Ex rozdělovali třiatřicet cen pro nadané

Na začátku května předala náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová v restauraci Klub Ex celkem třiatřicet Cen pro nadané, z nichž pět bylo v kategorii mimořádný počin. Ceny pro nadané uděluje statutární město na základní nominací škol šestým rokem.

Třiatřicet nominovaných žáků a studentů jabloneckých základních a středních škol přišlo se svými rodiči do restaurace Klub Ex, aby převzalo z rukou náměstkyně Jany Hamplové skleněný kvádr a vstupenku do kina Radnice nabitou na částku 500, v případě mimořádného počinu 800 korun.

„Cena pro nadané není soutěží, kdo víc a kdo dál, ale poděkováním. Každý z nás má jiné možnosti, jiné limity fyzické i psychické, a právě tím, že je překonáváme, vítězíme nad sebou samým. A o tom Cena pro nadané je," řekla náměstkyně Hamplová a dodala: „Děkuji všem oceněným za píli, se kterou zdolávají a překonávají hranice svých limitů a laťku si posouvají stále výš. Děkuji i všem rodičům a pedagogům za podporu. A mám jedno přání a vzkaz všem oceněným: nepřestávejte!"

Předávání Ceny pro nadané 2023<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Celkem náměstkyně Hamplová předala ocenění za sport deseti nominovaným, dvanáct bylo držitelů ceny za studium a šest v kategorii umění. Pět pak obdrželo cenu za mimořádný počin.

Příjemnou atmosféru a punc slavnostního okamžiku dodával události viloloncellista a písničkář Pavel Čadek. Ten nebyl v Jablonci poprvé, znát jej mohou například návštěvníci koncertů v rámci Jabloneckých tónů. Pavel Čadek se svým nástrojem vystoupil loni v Tyršových sadech.

CENA PRO NADANÉ 2023

• kategorie STUDIUM
Eliška Borlová (Gymnázium U Balvanu), Magdalena Drápalová (Gymnázium Dr. Antona Randy), Viktor Dudek (ZŠ Mozartova), Markéta Grégrová a Kristina Heletey (obě ZŠ 5. května), Nicol Humburgerová (ZŠ Na Šumavě), Petr Ježek (ZŠ Antonína Bratršovského), Barbora Kubíková (ZŠ Pivovarská), Aneta Lajdarová (Gymnázium U Balvanu), David Schmidt (ZŠ Pivovarská), Štěpán Svoboda (ZŠ Antonína Bratršovského), Leona Šedková (střední průmyslová škola technická).

• kategorie SPORT
Šimon Danilevič (ZŠ Arbesova), Veronika Grusová (ZŠ Na Šumavě), Jan Janata (ZŠ Arbesova), Ondřej Kroupa (ZŠ Pasířská), Eliška Machatá (ZŠ Rychnovská 216), Daniel Novotný (ZŠ Mozartova), Petra Pabyšková (ZŠ a MŠ Kamenná), Anna Šikolová (ZŠ Pasířská), Zuzana Štejfová (Gymnázium Dr. Antona Randy), Vít Štembera (ZŠ Rychnovská 216).

• kategorie UMĚNÍ
Jindřiška Holová (základní umělecká škola), Richard Lelek (střední škola řemesel a služeb), Johanka Macíčková (střední uměleckoprůmyslová škola a vyšší odborná škola), Jakub Šulc (střední škola řemesel a služeb), Petra Vinšová (ZŠ a MŠ Kamenná), Natálie Zejkan (ZŠ Liberecká 26 a ZUŠ).

• kategorie MIMOŘÁDNÝ POČIN
Ota Dvorský (střední průmyslová škola technická) - za nezištnou dlouhodobou pomoc a podporu spolužákovi, který se ocitl v těžké životní situaci. Spolupráce chlapců je pro oba významným krokem v jejich životní etapě. Ač Ota nevidí na svém konání nic tak významného, kolektiv pedagogů společně s vedením školy je ve shodě jeho počin ocenit, protože z dlouhodobých zkušeností vědí, že takováto pomoc není pro současnou generaci samozřejmostí.

Andrej Alexandr Hada, Lukáš Halík, Roman Manina (ZŠ Mozartova a Arbesova) - všichni tři chlapci se společně zasloužili o pomoc zdravotně postiženému muži, který na Horním náměstí poblíž ZUŠ upadl a působil velmi zmateně. Nejprve kluci oslovili kolemjdoucího muže s žádostí o pomoc, ten však nereagoval. Svědkem celé situace byla Dana Brouzová, která hochům pomohla. Jelikož pán nechtěl zavolat záchranku, hoši jej odvedli až domů, aby se ubezpečili, že je v pořádku. Pochvalu si Roman, Lukáš a Saša zaslouží za svoji nezištnou pomoc a jak duchaplně a zodpovědně se dokázali v dané situaci zachovat.

Václava Schindlerová (ZŠ Pod Vodárnou) - za poskytnutí první pomoci starší ženě, která zkolabovala na autobusové zastávce. Václava zavolala záchranku a po celou dobu, než sanita přijela, zůstala s paní a poskytovala pomoc v rámci svých dovedností. Její altruismus ocenila sama žena, která druhý den telefonovala do školy, a ve svém poděkování ocenila nesobeckou pomoc Václavy, která jí nepochybně zachránila život.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tajemná cena ve skleněném kvádru našla své majitele
Předají počtvrté jablko pro nadané nebo statečné děti
Lidé se spojili s anděly a pomáhají
Ocenění za mimořádný počin dostala celá třída ZŠ Arbesova
Jablko si z divadla odneslo 35 nadaných jabloneckých žáků a studentů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hořela elektroprodejna v Semilech

K požáru prodejny elektra vyjeli v pátek 17. května po 20. hodině profesionální i dobrovolní hasiči do Špidlenovy ulice v Semilech na rohu Riegrova náměstí. Požár byl zpozorován skrze výlohu a k jeho uhašení hasiči postupně nasadili tři vodní proudy. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
V Lučanech to řidič pořádně rozjel
Podstávkové domy otevřou své dveře. Od Šluknovska až po Frýdlantsko
Na jihu dělba bodů
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

20.05.: V Lučanech to řidič pořádně rozjel
18.05.: Město Jablonec rozdalo necelou třicítku Cen pro nadané
18.05.: Kam za sportem a zábavou v kraji od 17. do 19. května

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace