V jabloneckém klubu Ex rozdělovali třiatřicet cen pro nadané

17.05.2023 08:27:55 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V jabloneckém klubu Ex rozdělovali třiatřicet cen pro nadané

Na začátku května předala náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová v restauraci Klub Ex celkem třiatřicet Cen pro nadané, z nichž pět bylo v kategorii mimořádný počin. Ceny pro nadané uděluje statutární město na základní nominací škol šestým rokem.

Třiatřicet nominovaných žáků a studentů jabloneckých základních a středních škol přišlo se svými rodiči do restaurace Klub Ex, aby převzalo z rukou náměstkyně Jany Hamplové skleněný kvádr a vstupenku do kina Radnice nabitou na částku 500, v případě mimořádného počinu 800 korun.

„Cena pro nadané není soutěží, kdo víc a kdo dál, ale poděkováním. Každý z nás má jiné možnosti, jiné limity fyzické i psychické, a právě tím, že je překonáváme, vítězíme nad sebou samým. A o tom Cena pro nadané je," řekla náměstkyně Hamplová a dodala: „Děkuji všem oceněným za píli, se kterou zdolávají a překonávají hranice svých limitů a laťku si posouvají stále výš. Děkuji i všem rodičům a pedagogům za podporu. A mám jedno přání a vzkaz všem oceněným: nepřestávejte!"

Předávání Ceny pro nadané 2023<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Celkem náměstkyně Hamplová předala ocenění za sport deseti nominovaným, dvanáct bylo držitelů ceny za studium a šest v kategorii umění. Pět pak obdrželo cenu za mimořádný počin.

Příjemnou atmosféru a punc slavnostního okamžiku dodával události viloloncellista a písničkář Pavel Čadek. Ten nebyl v Jablonci poprvé, znát jej mohou například návštěvníci koncertů v rámci Jabloneckých tónů. Pavel Čadek se svým nástrojem vystoupil loni v Tyršových sadech.

CENA PRO NADANÉ 2023

• kategorie STUDIUM
Eliška Borlová (Gymnázium U Balvanu), Magdalena Drápalová (Gymnázium Dr. Antona Randy), Viktor Dudek (ZŠ Mozartova), Markéta Grégrová a Kristina Heletey (obě ZŠ 5. května), Nicol Humburgerová (ZŠ Na Šumavě), Petr Ježek (ZŠ Antonína Bratršovského), Barbora Kubíková (ZŠ Pivovarská), Aneta Lajdarová (Gymnázium U Balvanu), David Schmidt (ZŠ Pivovarská), Štěpán Svoboda (ZŠ Antonína Bratršovského), Leona Šedková (střední průmyslová škola technická).

• kategorie SPORT
Šimon Danilevič (ZŠ Arbesova), Veronika Grusová (ZŠ Na Šumavě), Jan Janata (ZŠ Arbesova), Ondřej Kroupa (ZŠ Pasířská), Eliška Machatá (ZŠ Rychnovská 216), Daniel Novotný (ZŠ Mozartova), Petra Pabyšková (ZŠ a MŠ Kamenná), Anna Šikolová (ZŠ Pasířská), Zuzana Štejfová (Gymnázium Dr. Antona Randy), Vít Štembera (ZŠ Rychnovská 216).

• kategorie UMĚNÍ
Jindřiška Holová (základní umělecká škola), Richard Lelek (střední škola řemesel a služeb), Johanka Macíčková (střední uměleckoprůmyslová škola a vyšší odborná škola), Jakub Šulc (střední škola řemesel a služeb), Petra Vinšová (ZŠ a MŠ Kamenná), Natálie Zejkan (ZŠ Liberecká 26 a ZUŠ).

• kategorie MIMOŘÁDNÝ POČIN
Ota Dvorský (střední průmyslová škola technická) - za nezištnou dlouhodobou pomoc a podporu spolužákovi, který se ocitl v těžké životní situaci. Spolupráce chlapců je pro oba významným krokem v jejich životní etapě. Ač Ota nevidí na svém konání nic tak významného, kolektiv pedagogů společně s vedením školy je ve shodě jeho počin ocenit, protože z dlouhodobých zkušeností vědí, že takováto pomoc není pro současnou generaci samozřejmostí.

Andrej Alexandr Hada, Lukáš Halík, Roman Manina (ZŠ Mozartova a Arbesova) - všichni tři chlapci se společně zasloužili o pomoc zdravotně postiženému muži, který na Horním náměstí poblíž ZUŠ upadl a působil velmi zmateně. Nejprve kluci oslovili kolemjdoucího muže s žádostí o pomoc, ten však nereagoval. Svědkem celé situace byla Dana Brouzová, která hochům pomohla. Jelikož pán nechtěl zavolat záchranku, hoši jej odvedli až domů, aby se ubezpečili, že je v pořádku. Pochvalu si Roman, Lukáš a Saša zaslouží za svoji nezištnou pomoc a jak duchaplně a zodpovědně se dokázali v dané situaci zachovat.

Václava Schindlerová (ZŠ Pod Vodárnou) - za poskytnutí první pomoci starší ženě, která zkolabovala na autobusové zastávce. Václava zavolala záchranku a po celou dobu, než sanita přijela, zůstala s paní a poskytovala pomoc v rámci svých dovedností. Její altruismus ocenila sama žena, která druhý den telefonovala do školy, a ve svém poděkování ocenila nesobeckou pomoc Václavy, která jí nepochybně zachránila život.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Jablonecký tým capoeiristů má nové úspěchy

Nejčtenější články

04.06.: Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
04.06.: Vodní záchranáře najdete v modrých buňkách
04.06.: Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace