Aktuality strana 3727

Rubrika:--vše-- Obec:--vše--
Hledaný výraz:--bez omezení-- Akce pro den:--neurčeno--
Seřadit:
 
 

Velikonoční dílničky

19.04.2011 | Volný čas | Železný Brod
21. 4. v DDM Mozaika | více

 
 

Televarieté 2011

19.04.2011 | Kultura | Železný Brod
Travesti skupina Hanky Panky Vás zve v úterý 26. dubna 2011 od 19:00 hodin do Městského divadla Železný Brod. | více

 
 

Dívčí válka

19.04.2011 | Kultura | Železný Brod
21. 4. od 19:00 Městské divadlo Železný Brod | více

 
 

Život s Janáčkem

19.04.2011 | Volný čas | Jablonec nad Nisou
21. 4. 2011 od 17:00 Městská knihovna v Jablonci n. N. | více

 
 

Obrazem: Václav Klaus - návštěva na Smržovce

19.04.2011 | Zprávy | Smržovka | foto (40)
Václav Klaus navštívil firmu Kaipan na Smržovce, kde proběhlo neformální setkání s vedením města a občany. | více

 
 

Svatá Jana

19.04.2011 | Kultura | Jablonec nad Nisou
26. 04. 2011 od 19 hodin v Městském divadle v Jablonci n. N. | více

 
 

Obrazem: Václav Klaus - návštěva v Zásadě

19.04.2011 | Zprávy | Zásada | foto (32)
Václav Klaus navštívil společnost Style Bohemia s.r.o., kde se setkal s občany. | více

 
 

Obrazem: Václav Klaus - návštěva ve Velkých Hamrech

19.04.2011 | Zprávy | Velké Hamry | foto (14)
Václav Klaus navštívil Domov důchodců ve Velkých Hamrech, kde se setkal s občany. | více

 
 

Orel deváté legie

19.04.2011 | Kultura | Tanvald
22. - 23. 4. od 19:00 Kino Jas Járy Cimrmana | více

 
 

Nalezeno článků: 40362, zobrazeno: 37261-37270

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený

Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Maloskalští volejbalisté vstoupili do druhé části sezony bez ztráty bodu
Preventivní projekty Městské policie Jablonec jsou úspěšné
Začíná zápis do škol pro školní rok 2026/27
JE zmodernizovala kotelnu pro vyhřívání trávníku na Střelnici
Střípky z městské policie: Hudba, sousedé, sníh a alkohol

Nejčtenější články

15.01.: Střípky z městské policie: Hudba, sousedé, sníh a alkohol
17.01.: Preventivní projekty Městské policie Jablonec jsou úspěšné
15.01.: Dalešice hostily projednání navržených opatření proti velké vodě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace