V Hodkovicích spadl sportovní letoun
26.06.2017 21:25:41 | Autor: pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj
V neděli ve 14.00 přijalo operační středisko hasičů informaci o nehodě a požáru sportovního letounu (Piper) v Hodkovicích nad Mohelkou. Na místo byly vyslány čtyři jednotky hasičů. Posádka letounu (muž a žena) utrpěla při nehodě zranění, hasiči pomáhali záchranářům při ošetřování a poté transportu do vrtulníků.
„Jako první na místo dorazili hodkovičtí dobrovolní hasiči, kteří ihned začali s hasebními pracemi. Na likvidaci požáru byl použit 1C proud a 1 vysokotlaký proud vody. Letadlo při nehodě narazilo do skladu hořlavých kapalin, naštěstí nedošlo k jejich úniku ani požáru objektu. Letadlo bylo kompletně zasažené požárem, při vyproštění vraku letadla pomáhal automobilový jeřáb drážních hasičů," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.
Zasahující jednotky: HZS LK stanice Liberec, HZS LK stanice Turnov, SŽDC Liberec, dobrovolné jednotky: Hodkovice nad Mohelkou.
Policisté následně na místě zjistili, že se jedná o pád historického letadla typu Piper J-4, vyrobeného v roce 1944. Pilotoval ho 32letý muž a v letadle se nacházela rovněž 31letá žena. „Oba členové posádky při této nehodě utrpěli závažné popáleniny, se kterými byli zdravotnickou záchrannou službou letecky transportováni na Popáleninové centrum pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Událost vyšetřuje Služba kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Liberec," doplnila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.
V minulém týdnu v úterý přitom nedaleko hodkovického letiště spadl větroň, i v tomto případě zraněného piolota odvážel vrtulník do nemocnice.
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)
Související články
Řidič náklaďáku vjel v Rychnově do zákazu a narazil do osobáku
Nedaleko Hodkovic spadl větroň, pro zraněného pilota přiletěl vrtulník
V Zásadě havarovala motocyklistka, zraněnou ji transportoval vrtulník
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Město Jablonec dá dvacet tisíc pro Zdravotní klauny
Jablonec nad Nisou uvolní ze svého rozpočtu peněžitý dar ve výši 20 000 korun pro organizaci Zdravotní klaun, o.p.s., na podporu realizace zdravotních klauniád pro děti hospitalizované v Nemocnici Jablonec nad Nisou. „Zdravotní klauni dokáží dětem i jejich rodinám alespoň na chvíli ulevit od stresu a obav, které hospitalizace přináší. Jejich práce má skutečný lidský rozměr a pozitivní dopad na psychiku malých pacientů. Proto považuji za důležité, aby město tuto činnost podpořilo," řekla jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Linka 112 slaví 22. výročí
Dne 11. 2. slaví tísňová linka 112 své výročí. Za 22 let provozu bylo v ČR přijato přes 64 milionů hovorů. V Libereckém kraji operátoři jen v roce 2025 na lince 112 odbavili více než 86 tisíc hovorů - průměrně 236 denně.
Nejnovější články
Atletický halový týden s rekordem
K čelnímu střetu dvou aut došlo na Smržovce, jeden z řidičů zemřel
Eva Adamczyková zkompletovala svou olympijskou sbírku!
Pokračují rekonstrukce silnic a mostů. Kraj soutěží další zakázky
Bezpečnost u škol je v centru pozornosti
Nejčtenější články
11.02.: Nalezenou peněženku s platební kartou neváhal zloděj v Brodě použít
13.02.: K čelnímu střetu dvou aut došlo na Smržovce, jeden z řidičů zemřel
11.02.: Víkend s MP: rychlá jízda, otevřené dveře i nečekaný nákup
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.