V Galerii Josefa Jíry vystaví sochy Kvity a obrazy Prokopcové

25.08.2022 10:36:43 | Autor: pjs | Rubrika: Kultura | Obce: Malá Skála

V Galerii Josefa Jíry vystaví sochy Kvity a obrazy Prokopcové

Na Boučkově statku v Galerii Josefa Jíry na Malé Skále se koná v sobotu 27. srpna v 17.00 vernisáž výstavy Pavlíny Kvity (sochy) a Rozálie Prokopcové (obrazy). Výstava potrvá do 25. září 2022.

Rozálie Prokopcová je intermediální umělkyně, absolventka pražské Umprum v ateliéru Jiřího Davida a Milana Saláka. Od roku 2020 vede spolu se svým manželem a kolegy uměleckou galerii Cifra v Doubici v Severních Čechách. Její tvorba je tamní krajinou silně ovlivněna, ať už surovanimi typickými pro tento kraj, jako je břidlice, kterou hojně používá ve své sochařské a objektové tvorbě, tak nyní v její malířské tvorbě, kde jsou jednotlivé organismy vtisknuty do snových, nekonkretních obrazů. Malba pro ni však zůstává experimentálním médiem, které umožňuje hledat různé otázky a klást nové výzvy.

Pavlína Kvita je narozena a pracuje v Praze, ke také už měla několik skupinových i samostatných výstav. Na AVU v roce 2010 získala studiovou cenu Jaroslava Róny a v roce 2014 získala 1. místo v soutěži Oltář pro vrch Vítkov v Praze. V roce 2018 získala 3. místo v soutěži na památník Adolfa Loose pro Brno a 3. místo na památník obětem 1. sv. Války pro Klatovy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj podpoří praktickou výuku budoucích zdravotníků se složkami IZS

Liberecký kraj pokračuje v podpoře vzdělávání a propojování praxe se studiem. Nově poskytne dotaci Technické univerzitě v Liberci, konkrétně její Fakultě zdravotnických studií, na konání praktických odborných kurzů pro studenty ve spolupráci se složkami Integrovaného záchranného systému Libereckého kraje (IZS LK). Radní na to schválili dotaci ve výši půl milionu korun. „Podpora výuky vychází z dlouhodobé spolupráce mezi Libereckým krajem a Technickou univerzitou v Liberci, ta vychází z memoranda uzavřené 28. listopadu 2023. Na tyto projekty radní vyčlenili v rozpočtu na rok 2026 celkem 1,5 milionu korun," vysvětlila radní pro resort školství a sportu Jitka Skalická.

S podporou kraje bude i letos probíhat vyšetření včelích nákaz

Liberecký kraj i letos pokračuje v podpoře monitoringu výskytu závažných onemocnění včel - moru a hniloby včelího plodu. Včasná lokalizace a likvidace ohniska totiž zamezuje šíření těchto velmi nebezpečných nákaz. Krajští radní proto na svém jednání schválili dotaci ve výši 450 tisíc korun pro Český svaz včelařů, okresní organizaci Liberec, která zastupuje včelaře z celého Libereckého kraje. Její členové vyšetření včelstev na území Libereckého kraje opět zajistí ve spolupráci s Krajskou veterinární správou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ohlédnutí za dřevosochařským sympoziem Desná 2026
Finále poháru: Vypili kalich hořkosti až do dna
Krajský úřad Libereckého kraje snížil počet pracovních pozic
Hasiči absolvovali v Lomnici výcvik hašení leteckou technikou
Hostem 23. Trdliště je kastelánka hradu Trosky

Nejčtenější články

18.05.: Jablonečtí se už na nadstavbu vykašlali
20.05.: Krajský úřad Libereckého kraje snížil počet pracovních pozic
20.05.: Finále poháru: Vypili kalich hořkosti až do dna

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VisionWorks

Vážení zákazníci!

Po 25 letech aktivní činnosti na poli výroby WWW aplikací jsem se po zralé úvaze rozhodl, že přenechám své místo dravému mládí.

Vytvořili jsme společně stovky malých webových stránek a desítky e-shopů i podnikových systémů. S některými z Vás jsem spolupracoval desítky let a věřím, že to byla oboustranně příjemná spolupráce.

Aktuálně již tedy nebudu přijímat nové zákázky. Pokud ale máte stále funkční web z mé produkce, můžete nadále počítat s mou podporou!

S pozdravem Váš Jiří Šálek

VisionWorks

Vážení zákazníci!

Po 25 letech aktivní činnosti na poli výroby WWW aplikací jsem se po zralé úvaze rozhodl, že přenechám své místo dravému mládí.

Vytvořili jsme společně stovky malých webových stránek a desítky e-shopů i podnikových systémů. S některými z Vás jsem spolupracoval desítky let a věřím, že to byla oboustranně příjemná spolupráce.

Aktuálně již tedy nebudu přijímat nové zákázky. Pokud ale máte stále funkční web z mé produkce, můžete nadále počítat s mou podporou!

S pozdravem Váš Jiří Šálek

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace