V domově důchodců Jablonecké Paseky finišuje rekonstrukce výtahů

24.06.2020 08:55:37 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V domově důchodců Jablonecké Paseky finišuje rekonstrukce výtahů

Nových moderních výtahů se dočkali senioři z Domova důchodců Jablonecké Paseky, příspěvkové organizace Libereckého kraje. Rekonstrukcí prochází všech pět zdviží najednou. Čtyři z nich už jsou hotové. Modernizace posledního, pátého výtahu, bude hotová v polovině července.

Původní zdviže, sloužící řadu let, již nevyhovovaly současným technickým a bezpečnostním požadavkům. Jejich výměnou a zejména kompletní obnovou technologie se zvýší nejen kvalita přepravy osob, ale především bezpečnost pohybu seniorů.

„Tři z pěti výtahů jsou navíc evakuační. Vejde se do nich víc osob a až několik invalidních vozíků," uvedl ředitel domova Jan Sembdner. „Jsme rádi, že v tomto roce náš zřizovatel investuje nemalé finanční prostředky nejen do revitalizace výtahů, ale také do dalších projektů našeho pobytového zařízení pro seniory."

Stavební práce začaly v polovině března. Provádí je společnost VHL s. r. o. se sídlem v Praze. Cena rekonstrukce všech pěti výtahů přesahuje částku 5,6 milionu korun bez DPH a ze svého rozpočtu ji hradí Liberecký kraj.

„Nové výtahy jsem už viděl. Povedly se. Věřím, že senioři i personál domova a návštěvníci budou s nimi spokojení. Rekonstrukce zvýší pohodlí uživatelů domova a zrychlí jejich přepravu," zdůraznil náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. „Jsem rád, že jsme v rozpočtu kraje našli na rekonstrukci potřebné peníze a věřím, že výtahy budou bez zásadnějších oprav sloužit ke spokojenosti všech mnoho let."

Domov důchodců Jablonecké Paseky provozuje dvě sociální služby: Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem. Kapacita obou pobytových služeb dohromady je téměř 100 lůžek. Nyní se domov stará o 95 seniorů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Domov důchodců Jablonecké Paseky má nového ředitele
Senioři domova v Jabloneckých Pasekách vyzkoušeli nový gril

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Retro výstava v jabloneckém muzeu přináší sklo období socialismu
V Železném Brodě startuje seriál cestovatelských přednášek
Ve Mšeně hasiči likvidovali požár auta
Harcovská přehrada chrání Liberec před velkou vodou. Čekají ji proměny
Dodatečně přiznaná dotace si vynutila aktualizaci projektu

Nejčtenější články

01.10.: Hasiči zasahovali u požáru střechy chaty v Desné
04.10.: Ve Mšeně hasiči likvidovali požár auta
02.10.: Provoz křižovatky u jablonecké radnice budou řídit semafory

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace