V Plavech zrušili jedno stanoviště odpadů, lidé ho měnili v skládku

14.11.2010 08:51:39 | Autor: Hana Hilleová | Rubrika: Zprávy | Obce: Plavy

V Plavech zrušili  jedno stanoviště odpadů, lidé ho měnili v skládku

Kontejnerové stanoviště na tříděný odpad zrušili tento týden v Plavech u Moravy. Někteří občané z okolí, podnikatelé a zejména projíždějící rekreanti jej totiž měnili v divokou skládku.

„Denně jsme tu museli uklízet," postěžovala si starostka obce Věra Mužíčková.

Stanoviště na odkládání odpadů u Moravy lákalo celoroční dobrou dostupností z hlavní silnice. „Bydlím nedaleko a opravdu bylo hrozné vidět, co všechno se tu povalovalo. Suť, eternity a jiné zbytky stavebních materiálů, koberce, televize. V pytlích netříděný odpad, který ještě ke všemu stihli vytahat psi," vylíčila starostka obce situaci z nedávné doby.

Úklid, přemisťování do placených pytlů, odvoz a likvidace se po těchto nájezdech neúměrně prodražovaly. Jen úklid domovního a dalšího netříděného odpadu spolykal deset až dvanáct označených pytlů týdně.

„Poslední měsíce se situace stávala neúnosnou a bylo nutné přistoupit k radikálnímu kroku," zdůvodnila starostka obce zrušení stanoviště odpadů u Moravy. „Posílili jsme jiná stanoviště, kam mohou občané odkládat odpady a lidem z okolí jsme rozeslali do schránek letáčky s vysvětlením, informace se objevily na plakátech i na úřední desce," dodala Věra Mužíčková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace