Úhlavní přátelé pobavili učitele

01.04.2022 08:01:07 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Úhlavní přátelé pobavili učitele

Při příležitosti Dne učitelů připravuje jablonecký magistrát každoročně kulturní poděkování všem pedagogickým pracovníkům. Nejinak tomu bylo i letos, kdy si kantoři mohli v Městském divadle Jablonec nad Nisou vychutnat veleúspěšnou komedii francouzské scénáristky Carole Greepové ´Úhlavní přátelé´, kterou přivezlo na místní prkna Komorní Divadlo Kalich.

Jelikož je svěží dílo postaveno na dvou rovnocenných pánských i dámských partech, je základem úspěchu (více, než kde jinde) najít čtveřici rovnocenných herců, kteří by na ´sebe slyšeli´, ale kteří by na sebe nestrhávali pozornost na úkor ostatních. A to se režisérovi Jiřímu Seydlerovi povedlo dokonale. Úchvatná Tereza Kostková v roli Carol nezaostávala ani o píď za famózní Nelou Boudovou v roli Marie a stejně tak duo Karel Zima (Charles) a Bronislav Kotiš (Pierre) předvedli excelentní výkon, kdy to v divadle doslova sršelo energií, dialogy byly vypilované a dovedené do detailů a publikum se v podstatě smálo bez přestání. Povedená byla i hudba Jana Šlupky Svěráka, která se do atmosféry příběhu dokonale zapasovala.

Pro hru o tenké hranici mezi láskou a nenávistí, jež může díky náhodné a banální situaci přebíhat tam a zpět, je právě komunikace mezi partnery a kamarády středobodem, od něhož se odvíjí všechny humorné situace. Sice komedii nechyběla příjemná scéna Dany Hávové, která je podepsána i pod kostýmní výpravou, ale tentokrát bychom si zřejmě stejně příznivý dojem odnesli, i kdybychom viděli hrát čtveřici protagonistů třeba na náměstí. Hra stojí na skvělém scénáři, ovšem výkony Kostkové, Boudové, Zimy a Kotiše z ní udělaly skutečnou lahůdku. Však také přítomní pedagogové měli pusy od ucha k uchu, ovacemi nešetřili a ve foyer byly slyšet samé pochvalné dojmy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dárek pro jablonecké pedagogy
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v březnu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace