Učitelé se učili jak správně hasit

10.11.2018 14:45:34 | Autor: Iva Michalíčková | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Učitelé se učili jak správně hasit

Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje pořádá už od roku 2006 pro pedagogy především základních škol Libereckého kraje školení k problematice výuky tematiky ochrany člověka za běžných rizik a mimořádných událostí (dále jen „OČMU"). Učitelé se tak mají příležitost dozvědět důležité informace z oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva, které by měli následně předávat žákům při výuce ve školách.

Také letos na podzim proběhl ve spolupráci s Krajským pracovištěm Liberec Národního institutu pro další vzdělávání vzdělávací program akreditovaný MŠMT „Mimořádné události ve škole a jejich řešení" pro pedagogy základních škol a víceletých gymnázií. Školení probíhalo přímo na stanicích HZS LK v Liberci, Semilech a České Lípě a zúčastnilo se ho celkem 36 pedagogů ze 21 základních škol a jednoho víceletého gymnázia, což činí přibližně 10% z celkového počtu základních škol v Libereckém kraji.

Školení pedagogů k problematice výuky tematiky ochrany člověka za běžných rizik a mimořádných událostí<br />Autor: HZS Libereckého kraje Samotné školení bylo rozděleno do dvou bloků. Dopolední část byla věnována především teoretickým informacím. Příslušnice z oddělení ochrany obyvatelstva a krizového řízení HZS LK por. Mgr. Iva Michalíčková a kpt. Mgr. Michaela Stará učitelům doporučily rozčlenění tematiky do jednotlivých ročníků 1. i 2. stupně základní školy. Přehledně shrnuly, jaké by měly mít děti v jednotlivých ročnících znalosti a doporučily například vhodné pracovní listy, učebnice, interaktivní kurzy Záchranného kruhu, videoklipy a další dostupný materiál. Jako novinka byl pedagogům představen projekt tvorby výukového materiálu pro podporu vzdělávání v oblasti OČMU na 2. stupni základních škol „Hasiči pro školy", který vzniká ve spolupráci HZS Zlínského a HZS Ústeckého kraje za finanční podpory Ústeckého kraje.

Odpoledne se do školení zapojili kolegové z úseku prevence, kteří pro učitele připravili ukázku hašení různými typy přenosných hasicích přístrojů a správný postup hašení hořícího oleje v domácnosti. Učitelé se také dozvěděli něco málo o principech hašení. Na závěr praktické ukázky si všichni zájemci vyzkoušeli hašení hořlavé kapaliny práškovým a sněhovým hasicím přístrojem. Následovala prohlídka mobilní požární techniky a v Liberci také pracoviště telefonního centra tísňového volání 112 a krajského operačního a informačního střediska.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 15 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nejvyšší ocenění si ve Zbirohu převzali i hasiči HZS Libereckého kraje
Krajská soutěž T.F.A. 2018 se konala na hradě Sloup
Při cvičném požáru v Jedličkově ústavu bylo zachráněno 40 dětí

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zemřel Imrich Bugár, dlouholetý manažer turnovského mítinku

Atletickým fanouškům přinášíme smutnou zprávu, že ve středu 8. dubna zemřel diskař Imrich Bugár, dlouholetý manažer atletického Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Zanedlouho - 14. dubna by přitom oslavil 71 let. Více podrobností

Hasiči – lezci zachránili u Semil paraglidistu i zraněného ferratistu

V úterý 24. března odpoledne měli hasiči - lezci z centrálních hasičských stanic Semily a Liberec velmi napilno. Semilští lezci na dvou různých místech zachránili dvě osoby - paraglidistu v nesnázích a zraněného muže na ferratě u Semil, tam zachraňovali společně s libereckými kolegy. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Silnice kolem Souše bude od středy 15. dubna opět průjezdná
Cenné body béčka z Mladé Boleslavi
VIDEO: Most v Hodkovicích o víkendu začali bourat
Jablonec zvyšuje míru třídění odpadu, celková produkce dál roste
Velikonoční pomlázka probíhala i za volantem

Nejčtenější články

13.04.: Víkend MP: porucha v centru, napadení i pátrání po hledané osobě
12.04.: Kultura v Železném Brodě v dubnu
13.04.: Nový jablonecký projekt má posílit stabilitu městských lesů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace