U Sedmihorek se srazil vlak s autem

05.07.2016 14:53:05 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

U Sedmihorek se srazil vlak s autem

Tři jednotky hasičů v pondělí zasahovaly u dopravní nehody, při které se střetl osobní automobil s vlakem. Než vlak úplně zastavil, tlačil před sebou osobní automobil zhruba 80 metrů. Při nehodě došlo ke zranění dvou osob a trať byla v obou směrech více než dvě hodiny uzavřena.

„Událost byla hasičům ohlášená v 18.18 a na místě pomáhali profesionální hasiči z Turnova, turnovští dobrovolní hasiči a drážní hasiči z Liberce. Ke střetu došlo na přejezdu v těsné blízkosti vlakové zastávky Karlovice-Sedmihorky," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Původně měli hasiči informaci, že jsou uvnitř auta zaklíněné dvě osoby, v době jejich příjezdu již byla řidička i spolujezdec venku. Hasiči poté pomohli s transportem zraněných do vrtulníku a sanitního vozu. „Hasiči provedli protipožární opatření a unikající naftu z osobního automobilu jímali do úkapové nádoby. Trať byla v obou směrech uzavřena na více než 2 hodiny," dodala mluvčí hasičů.

Uvedený přejezd je bez závor se světelnou a zvukovou signalizací. „Dvě osoby - řidička a její spolujezdec utrpěli lehká zranění a z místa byli Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje převezeni na ošetření do nemocnice v Turnově. Ve vlaku cestovalo přibližně 60 lidí a nikdo z nich zraněn nebyl. Policisté provedenými dechovými zkouškami u řidičky vozidla i strojvedoucího vlaku alkohol vyloučili, když obě dechové zkoušky měly negativní výsledek. Okolnosti celé události policisté z Dopravního inspektorátu v Semilech i nadále na místě šetří," uvedla tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajské komunikace jsou po víkendových bouřkách opět průjezdné
Řidička v Malé Skále přerazila dopravní značku
Řidič osobáku nedal na jablonecké křižovatce přednost motocyklistovi
Řidič pod vlivem alkoholu zabrzdil v Jablonci Pod Vodárnou o zábradlí
Na křižovatce v Jablonci se střetla dvě auta, poškozené je i třetí

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tradiční jablonecký dotační titul na podporu výstavby

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje Program podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2026. Stejně jako v předchozích letech zaměří podporu na výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. Pro letošní rok město vyčlenilo částku 1 milion korun. Novinkou je možnost podat žádost v obou kolech také elektronicky prostřednictvím Portálu Jablonečana. „Podporou domovních čistíren a kanalizačních přípojek zlepšujeme kvalitu životního prostředí i technickou infrastrukturu ve městě. Chceme, aby byl program pro občany co nejdostupnější, proto letos umožníme i plně elektronické podání žádostí," říká jablonecký primátor Miloš Vele. O investiční dotaci mohou žádat majitelé objektů určených k trvalému bydlení v katastru Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tis. korun na jednu bytovou jednotku, a to od 1. dubna do 30. října.

Pravidelná práce strážníků v terénu má smysl

V pondělí 16. února vyrazili okrskáři z Proseče nad Nisou, Pasek a Šumavy i centra do terénu na společnou kontrolu. Zaměřili se také na vybydlený dům v prosečské ulici Vrcholová, odkud přicházely informace o větším počtu lidí bez domova. Trojice strážníků na místě objevila pětici osob bez domova. Všechny zkontrolovali a ověřili jejich totožnost. Při lustraci vyšlo najevo, že po jedné z žen pátrají policisté v celostátním měřítku. Okrskáři proto okamžitě kontaktovali Policii České republiky, která si hledanou ženu převzala k dalším úkonům. Běžná kontrola tak přinesla nečekaný výsledek a potvrdila, že pravidelná práce v terénu má smysl.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Město Jablonec rozšiřuje svoz bioodpadu
MP Jablonec: Kabel za padesát vyšel muže na šest tisíc
Jablonecké technické služby zahájily opravy výtluků po zimě
Policisté kontrolovali motoristy na alkohol a jiné návykové látky
Hrůza v Mladé Boleslavi: Korunu tomu nasadil Alegue

Nejčtenější články

01.03.: Zlatá medaile s českým rekordem putuje do Jablonce
01.03.: Jablonec má novou ulici Za Jízdárnou
03.03.: MP Jablonec: Kabel za padesát vyšel muže na šest tisíc

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace