U přehrady se opět poběží „do pohody“

23.04.2015 09:05:13 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

U přehrady se opět poběží „do pohody“

Poslední dubnovou sobotu se kolem Mšenské přehrady v Jablonci bude již popáté běhat do pohody. Další ročník závodu pro všechny sportovní nadšence od 2 do 100 let opět připravuje TRI-CLUB Jablonec. V pátek 24. 4. ráno je již přihlášeno 670 závodníků všech možných kategorií - na hlavní závod téměř polovina - 316 závodníků. Do dětských kategorií je přihlášeno zatím 239 dětí, v závodě Zkus klus 74 startujících a 21 štafet. Ceny  nejlepším bude předávat Pavla Rybová - Hamáčková. mistryně světa ve skoku o tyči.

Akce, kterou v loňském roce navštívilo téměř 800 závodníků, je vypsána ve všech kategoriích od malých dětiček, přes amatéry, opravdové závodníky až po aktivní seniory. Pro nejmenší je připraveno i několik atrakcí ve formě skákacích hradů a pro dospělé občerstvení nebo testování sportovní obuvi.

Start je naplánovaný na sobotu 25. dubna v 9 hodin na louku u přehrady proti sportovní hale. Přihlášky pro jednotlivé kategorie budou probíhat v hale sportovní haly. Tratě závodu pro nejmenší budou v okolí startu závodu, ale ostatní se vydají na trasu kolem I. přehrady. Příchozí si mohou poměřit síly na trati "Zkus klus"- 3,3 km, což je jeden okruh kolem přehrady. Závodníci v hlavní kategorii poběží 3 okruhy v celkové délce 10 km. Tento závod je i součástí celorepublikového seriálu Mizuno running cup a v Jablonci bude mít svůj 3. závod.

Neméně atraktivní bude i závod 3členných štafet, který bude součástí hlavního závodu. V něm poběží každý závodník jeden okruh a zúčastnit se mohou rodiny, sportovní oddíly, ale i firmy. Zvláště pro firmy to může být zajímavá forma propagace.

Takže pokud si občas jdete zaběhat nebo jste jinak sportovně aktivní, udělte si poslední dubnovou sobotu čas a pojďte si zaběhat do pohody. Jen je potřeba přihlásit se včas na webových stránkách pořadatele www.behjablonec.cz. Pro dětské kategorie je přihláška předem zdarma, což je novinka pro letošní rok.

Závod je zařazen do dvoudílného seriálu „O krále a královnu přehrady". Každý závodník, který se přihlásí do obou závodů (běh, plavání) je automaticky zařazen do tohoto seriálu. Při prezentaci plavání musí závodník nahlásit, že absolvuje oba závody. Více na http://okralejabloneckeprehrady.mypage.cz/

Plavecká část „Přes jabloneckou přehradu" je plánovaná na 8. srpna do stejných míst jako „Běh do pohody," zřejmě opět jako Český pohár dálkových plavců.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jizerskou 50 zahájí v Jablonci Tata Bojs
Kokonín bude mít cyklostezku
Kraj vyhlašuje soutěž Památka roku Libereckého kraje za rok 2021
Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Nejčtenější články

21.01.: Na Jablonecku se objevil vlk
22.01.: Od pondělí 24. ledna se změní trasa některých jabloneckých autobusů
23.01.: Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace