Týden náhradního rodičovství přiblíží pěstounství a jeho peripetie

17.10.2021 18:37:09 | Autor: Blanka Freiwilligová, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Železný Brod,Liberecký kraj

Týden náhradního rodičovství přiblíží pěstounství a jeho peripetie

Pátý ročník Týdne náhradního rodičovství se v Libereckém kraji koná letos od 18. do 24. října. Pořádá jej pracovní skupina pro vyhledávání náhradních rodičů v rámci kampaně Mít domov a rodinu - Samozřejmost nebo vzácnost? Hlavní náplní akcí budou volně přístupné besedy a debaty s odborníky a pěstouny, akce pro děti a kontaktní kampaň se skutečnými pěstounskými příběhy.

Během týdne náhradního rodičovství se uskuteční několik akcí pro veřejnost po celém Libereckém kraji. V rámci kontaktní kampaně budou pracovníci doprovázejících organizací a Krajského úřadu Libereckého kraje seznamovat veřejnost s tématem pěstounství.

„Zájemci budou mít i mimořádnou příležitost setkat se přímo s pěstouny a zeptat se jich na cokoliv, co je zajímá. Lidé, které tato problematika zajímá, a třeba by se rádi také stali pěstouny, budou mít tak jedinečnou šanci zjistit skutečně vše potřebné," upozorňuje Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro sociální věci.

Během týdne bude v ulicích také kontaktní kampaň, která představí skutečné příběhy pěstounství z Libereckého kraje. Na několika místech v Libereckém kraji veřejnost přečte příběhy dětí žijících v pěstounské péči a popovídají si s odborníky na náhradní rodinnou péči. Bannerová kampaň bude k vidění v Liberci na náměstí Dr. Edvarda Beneše, v České Lípě v prostoru mezi obchodními domy Andy a Banco, v Turnově v Centru pro rodinu Náruč a v Tanvaldu v Rodinném centru Maják.

Program Týdne náhradního rodičovství

V úterý 19. října se v Centru Domov a rodina v Semilech koná beseda Děti patří do rodiny. V průběhu dne si lze prohlédnout prostory centra a pro děti bude přichystaný doprovodný program. Ve stejný den přivítají sociální pracovnice na Městském úřadě v Železném Brodě zájemce o náhradní rodičovství.

Ve středu 20. října se koná akce Pěstounství - mýty a realita, která se bude konat Krajské vědecké knihovně v Liberci. Čeká Vás povídání odborníků a pěstounů, kteří se podělí o své zkušenosti s náhradním rodičovstvím.

Ve čtvrtek 21. října zájemce přivítají pracovníci Centra Domov a rodina, tentokrát v Turnově. Po celý den budou veřejnosti otevřeny prostory centra, proběhne beseda Děti patří do rodiny a pro nejmenší bude přichystaný doprovodný program.

Bližší informace o jednotlivých akcích jsou na webu kampaně www.mitdomovarodinu.cz. Kampaň Mít domov a rodinu - Samozřejmost nebo vzácnost? má za cíl zvýšit zájem o náhradní rodinnou péči a získat náhradní rodiče pro děti, které nemohou vyrůstat ve své původní rodině.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Týden náhradního rodičovství se blíží
Loni kraj uskutečnil přes 60 akcí na podporu náhradního rodičovství

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.

Lednový Valdštejn si lidé užívají

Lednový Valdštejn si lidé užívají Hrad Valdštejn ani v lednu nezavřel své brány. Za poslední dva víkendy, kdy bylo otevřeno od 13.00 do 15.30, si svátečně vyzdobený areál prohlédlo přes tisíc návštěvníků. Při příznivém počasí správci rádi otevřou ještě následující víkend 22. a 23. ledna. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lídr hnutí STAN v kraji Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu
Pražští studenti zrestaurovali grafiky pro Severočeské muzeum
Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
V Harrachově budou jednat o osudu Vily Mlynářka
Ztratila se kočka Jolie

Nejčtenější články

18.01.: V Jablonci se mění dopravní značení na zimní variantu
19.01.: Anonym oznámil bombu v liberecké firmě
18.01.: Řidičku pod vlivem drog usvědčil čerstvý sníh

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace