Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí

22.04.2024 23:31:38 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Liberecklého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí

Unikátní spolupráci mezi třemi spolu sousedícími městy a regiony si v sobotu 27. dubna 2024 připomenou na Trojzemí v Hrádku nad Nisou. Města Hrádek nad Nisou, Žitava a Bogatynia společně s institucemi Evropské unie a partnery z Německa, Polska a Česka připravily pestrý mezinárodní program pro všechny věkové kategorie.

Kromě zajímavých a nevšedních kulturních vystoupení interpretů ze všech tří zemí čekají návštěvníky také oblíbené a vyhledávané regionální kulinářské speciality. Akce má také vzdělávací charakter. Veřejnost bude moci během dne diskutovat s politiky o otázkách týkajících se Evropy. K dispozici bude mnoho stánků, ve kterých zájemci naleznou otázky a informace k evropským tématům, přeshraniční spolupráci a zejména k nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu, které se v České republice budou konat od pátku 7. do soboty 8. června.

K dispozici bude také Evropský Expres - vláček na kolech, který bude křižovat Trojzemí. Česká, Německá a Polská republika budou přes řeku Nisu spojeny dvěma mosty. Během pěti minut se tak můžete ocitnout ve třech evropských zemích. Večer již tradičně vzplane oheň tří zemí.

Akce se koná u příležitosti výročí 20 let od vstupu České republiky, Polska a dalších osmi zemí do Evropské unie, které se uskutečnilo 1. května 2004. Oficiální zahájení je ve 12:00. Vstup je zdarma.

Na prezentačním stánku Svazku měst Hrádek nad Nisou, Žitava a Bogatynia bude moci veřejnost také podepsat po celou dobu konání slavností Petici za zlepšení kvality železničního dopravního spojení z Hrádku nad Nisou do německé Žitavy.

Program slavností:
• 12.00 Oficiální zahájení evropskou hymnou, proslovy starostů Svazku měst Hrádku nad Nisou, Bogatynie a Žitavy, zástupců regionální a evropské vlády
• 13.00-23.00 Pestrý program na pódiu s kulturními skupinami ze všech tří zemí
o 13:00 Dechový orchestr Turów (PL)
o 13:40 The Saxonz (D) - 1. část
o 14:00 Lokální hudební vystoupení z Bogatynie (PL): IZIZ, Bozena Mazowiecka, Dziecięco - Młodzieżowy Zespół Działający przy Bogatyńskim Ośrodku Kultury, Rozmaryn
o 15:20 The Saxonz (D) - 2. část
o 15:45 Schlegler Blasmusikanten - dechový orchestr (D)
o 17:20 Společný koncert dětí a mládeže z Chemnitz, Zschopau a Chomutova (Sächsische Mozart-Gesellschaft e.V a Základní umělecká škola Chomutov) uvedeno Česko-německým fondem budoucnosti (CZ+D)
o 18:00 Big´O´Band (CZ)
o 19:20 Banda Comunale (D)
o 20:45 ABBA STARS (CZ)
• 20.00 Tradiční oheň tří zemí

Na místo konání se návštěvníci dostanou veřejnou dopravou, pěšky i na kole. Na místě jsou k dispozici stojany na kola. V případě příjezdu automobilem je parkování zajištěno na české straně u areálu jezera Kristýna. Z tohoto parkoviště bude jezdit od 10:00 hodin každých 15 minut bezplatně na Trojzemí vláček Evropský Expres.

Více informací na: https://zittau.de/cz/europafest

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace