Tři zlata z mistrovství ČR v atletice do 23 let

31.08.2022 12:09:31 | Autor: Dušan Molitoris, lj, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Tři zlata z mistrovství ČR v atletice do 23 let

Mistrovství proběhlo o minulém víkendu v Brně. O medaile se bojovalo ve 38 disciplínách za účasti 538 závodníků z 96 oddílů republiky. Desítka atletů LIAZU Jablonec se postarala o veliký úspěch ziskem tří zlatých medailí a po jednom čtvrtém, tří šestých a jednom sedmém místě.

První zlato vybojoval Štěpán Schubert, který v rozběhu na 110 metrů překážek zvítězil časem 14.02 a svůj čas zlepšil ve finále, kde s převahou půl sekundy nedal soupeřům šanci a poprvé překonal hranici 14 sekund časem 13.94. To je nový krajský rekord a také oddílový, který byl v držení Jiřího Čeřovského 38 let. V historických tabulkách je to třetí nejlepší čas této kategorie. Trenérkou Štěpána je Dana Jandová.

Na dalších zlatých medailích se podílely svěřenkyně trenéra Vladimíra Mašky. Sára Dočekalová v hodu diskem, když ve čtvrtém pokusu hodila 47,56 což bylo dva centimetry za osobním rekordem a Barbora Štejfová v hodu kladivem ve vyrovnaném souboji třech závodnic, kde rozhodovalo na prvních třech místech jen 86 centimetrů. Barbora zabojovala a posledním pokusem hodila 58,08 a zvítězila.

Všichni medailisté letos závodí v kategorii juniorů, a tak mají velkou šanci bojovat další tři roky v kategorii do 23 let. Čtvrtý skončil Jan Málek v běhu na 3000 metrů překážek časem 9:27.60. Ve skoku dalekém vybojovala šesté místo Barbora Hůlková nejlepším letošním výkonem 573 cm. V běhu na 400 metrů překážek překvapil šestým místem ve finále Jakub Zajíček, když časem 53.94 zaostal za svým osobním rekordem šest setin. Ve skoku o tyči byl Karel Velička šestý výkonem 462 a jeho oddílový kolega Jáchym Štancl desátý výkonem 427 cm. Další skvělé umístění ve finále na 400 m vybojovala Natálie Kopecká v běhu na 400 metrů, v rozběhu zaběhla osobní rekord 57.47 a finále skončila sedmá pět setin za osobním rekordem 57.52. Finále v běhu na 100 metrů uniklo Barboře Štejfové o několik setin a celkově obsadila deváté místo časem 12.44. V celkovém hodnocení oddílů v počtu získaných medailí skončili atleti LIAZU Jablonec na čtvrtém místě, a zařadili se tak mezi nejlepší oddíly v republice.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ve čtvrtém kole atletické ligy ženy LIAZU zvítězily, muži byli druzí
Bronzová olympijská medaile putuje do Jablonce
Dva nejlepší junioři LIAZU v nominaci na MS v Kolumbii
Atleti Barbora Štejfová a Štěpán Schubert reprezentovali ve Slovinsku
Atleti LIAZ Jablonec měli v minulých dnech nabitý program
Nový český rekord a osm medailí z Ostravy atletů LIAZ
Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
Ve druhém kole první atletické ligy zvítězili muži LIAZU
Skvělý vstup atletů LIAZU do první ligy
Krajský přebor družstev mládeže zahájil atletickou sezonu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
Vánoční strom a betlém rozsvítili i v Loužnici
Zítřek se nekoná divadlo nezaplnil, nabídl ovšem intenzivní zážitek
Výstavu betlémů a pohlednic Jiřího Škopka pořádají v Hejnicích
Naučná stezka horského spolku provede ještědskými vápenci

Nejčtenější články

01.12.: Autobusová linka z Jablonce vede až na Maliník, vznikla tam otočka
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu
01.12.: FOTO: Hvězdy nad Ještědem svítily podvanácté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace