Tři zlata z mistrovství ČR v atletice do 23 let

31.08.2022 12:09:31 | Autor: Dušan Molitoris, lj, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Tři zlata z mistrovství ČR v atletice do 23 let

Mistrovství proběhlo o minulém víkendu v Brně. O medaile se bojovalo ve 38 disciplínách za účasti 538 závodníků z 96 oddílů republiky. Desítka atletů LIAZU Jablonec se postarala o veliký úspěch ziskem tří zlatých medailí a po jednom čtvrtém, tří šestých a jednom sedmém místě.

První zlato vybojoval Štěpán Schubert, který v rozběhu na 110 metrů překážek zvítězil časem 14.02 a svůj čas zlepšil ve finále, kde s převahou půl sekundy nedal soupeřům šanci a poprvé překonal hranici 14 sekund časem 13.94. To je nový krajský rekord a také oddílový, který byl v držení Jiřího Čeřovského 38 let. V historických tabulkách je to třetí nejlepší čas této kategorie. Trenérkou Štěpána je Dana Jandová.

Na dalších zlatých medailích se podílely svěřenkyně trenéra Vladimíra Mašky. Sára Dočekalová v hodu diskem, když ve čtvrtém pokusu hodila 47,56 což bylo dva centimetry za osobním rekordem a Barbora Štejfová v hodu kladivem ve vyrovnaném souboji třech závodnic, kde rozhodovalo na prvních třech místech jen 86 centimetrů. Barbora zabojovala a posledním pokusem hodila 58,08 a zvítězila.

Všichni medailisté letos závodí v kategorii juniorů, a tak mají velkou šanci bojovat další tři roky v kategorii do 23 let. Čtvrtý skončil Jan Málek v běhu na 3000 metrů překážek časem 9:27.60. Ve skoku dalekém vybojovala šesté místo Barbora Hůlková nejlepším letošním výkonem 573 cm. V běhu na 400 metrů překážek překvapil šestým místem ve finále Jakub Zajíček, když časem 53.94 zaostal za svým osobním rekordem šest setin. Ve skoku o tyči byl Karel Velička šestý výkonem 462 a jeho oddílový kolega Jáchym Štancl desátý výkonem 427 cm. Další skvělé umístění ve finále na 400 m vybojovala Natálie Kopecká v běhu na 400 metrů, v rozběhu zaběhla osobní rekord 57.47 a finále skončila sedmá pět setin za osobním rekordem 57.52. Finále v běhu na 100 metrů uniklo Barboře Štejfové o několik setin a celkově obsadila deváté místo časem 12.44. V celkovém hodnocení oddílů v počtu získaných medailí skončili atleti LIAZU Jablonec na čtvrtém místě, a zařadili se tak mezi nejlepší oddíly v republice.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ve čtvrtém kole atletické ligy ženy LIAZU zvítězily, muži byli druzí
Bronzová olympijská medaile putuje do Jablonce
Dva nejlepší junioři LIAZU v nominaci na MS v Kolumbii
Atleti Barbora Štejfová a Štěpán Schubert reprezentovali ve Slovinsku
Atleti LIAZ Jablonec měli v minulých dnech nabitý program
Nový český rekord a osm medailí z Ostravy atletů LIAZ
Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
Ve druhém kole první atletické ligy zvítězili muži LIAZU
Skvělý vstup atletů LIAZU do první ligy
Krajský přebor družstev mládeže zahájil atletickou sezonu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!
Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
Výstavu Zaostřeno na Jizerky zahájí v Centru Babylon

Nejčtenější články

23.09.: Hořel rodinný dům v Jenišovicích
25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace