Třetí ročník festivalu ZasTenRock přilákal téměř tři tisíce diváků

28.08.2014 10:34:56 | Autor: TJ Sokol Zásada a Petr Ježek | Rubrika: Kultura | Obce: Zásada

Třetí ročník festivalu ZasTenRock přilákal téměř tři tisíce diváků

V areálu zásadského fotbalového hřiště se konal v sobotu 23. srpna třetí ročník mladého, ale čím dál více oblíbenějšího festivalu ZasTenRock. Na vystoupení kapel Těla, Roxette revival, Maniac  a mnoho dalších přišlo téměř 3000 diváků!

Rodinný festival v útulném areálu pořádá Fotbalový klub Zásada a jeho výtěžek dává plně na svůj provoz. „Oproti loňskému roku byl termín festivalu téměř o měsíc posunut, proto nás nečekalo tropické počasí jako loni, ale i tak všem naštěstí počasí přálo, po většinu odpoledne svítilo i sluníčko," konstatoval za pořadatele předseda TJ Sokol Zásada Miroslav Princ.

Po úspěchu minulého ročníku zvýšili pořadatelé počet stánků i obsluhy. Na návštěvníky čekalo pět stánků s točeným pivem, dva stánky s nealko nápoji, stánek s destiláty, rozšířený stánek s grilem a udírnou a bar s míchanými koktejly. Navíc si návštěvníci mohli zakoupit trička s logem festivalu a všech účinkujících kapel a různé svíticí náramky, brýle, čelenky. „Ve službě jsme měli kolem 60 lidí, kteří se snažili uspokojit všechny návštěvníky. Tito lidé jsou členové a příznivci fotbalového klubu a nejenom po dobu festivalu tu pomáhají bez nároku na honorář a za to jim patří obrovský dík, bez nich bychom to nezvládli. Celý festival se připravuje v úzké skupině lidí, a to v podstatě již od loňského ročníku ve volném čase, protože každý z nás má svoji práci," řekl ředitel festivalu Mirek Princ.

Program mezi pódii se střídal po hodině

Festival ZasTenRock 2014<br />Autor: Archív TJ Sokol Zásada, Miroslav Princ Změna také proběhla v umístění pódií, obě byla letos ve spodní části areálu a program se střídal po hodině. Celý festival zahájila v 15 hodin železnobrodská kapela Fernandez. Nabídla vlastní tvorbu v rock´n´rolovém stylu. Pokračovala dívčí emopunková kapela Season Crack, složená z mladých muzikantek s tvorbou především pro mladé publikum, která hrála mimo jiné i na letošním Votvíráku. Na rock´n´rolovou vlnu vrátila návštěvníky populární smržovská kapela John Silver, také hrající svoji vlastní tvorbu. Stálicí mezi účinkujícími byla další kapela, tanvaldští The Broken Dam, kteří ukončili pásmo kapel z nejbližšího okolí.

Tahákem letošního ročníku byla populární liberecká kapela Těla. Ta se představila se známými hity i s tvorbou z nového loňského alba Namále. Set revivalových kapel odstartovala ve 20 hodin kapela Wanastowi Vjecy revival a nabídla v parádním podání všechny hity svého populárního originálu. Podruhé se na zásadském festivalu představila kapela Roxette revival a předvedla takové představení, že si ji diváci vyžádali dvakrát zpět na pódium, což sice nabouralo další program festivalu, ale nikomu z 2830 diváků, kteří za celé odpoledne prošli přes brány vstupu, to rozhodně nevadilo. Pro příznivce tvrdší rokové muziky poté zahráli ostravští AC/DC revival. Svůj úspěch u diváků z loňského roku zopakovala kapela Kabát Revival a jako poslední se v programu představila kapela Maniac s vlastní tvorbou.

„V areálu máme téměř tři tisíce lidí, což je o tisícovku více než v loňském roce, všichni se dobře baví, a to nám dělá obrovskou radost. I když se nám někde tvoří fronty, dokážeme v rozumném čase uspokojit žízeň návštěvníků," uvedl druhý muž zásadského festivalu Petr Růžička.

Vypilo se 81 sudů piva a snědlo nespočet stejků

Festival ZasTenRock 2014<br />Autor: Archív TJ Sokol Zásada, Miroslav Princ Pro zajímavost, vypilo se 81 sudů piva, snědlo se 8 kýt, nespočetně stejků a klobás a profesionální barman z Amundsen baru, který byl také letos jednou z novinek, namíchal za celé odpoledne a večer drinky celkem ze 100 kg ledové tříště.

„Snažili jsme se v programu zachovat oblíbené kapely z uplynulých ročníků, ale i kapely nové, které zaujmou návštěvníky. Chceme být rodinný festival v útulném areálu tady u nás v Zásadě, proto jsme se snažili do areálu dostat i atrakce typu volejbalového hřiště či slack line a obrovskou radost za ty měsíce příprav nám dělá to, že se tu lidem líbí a dobře se baví. Do příštího ročníku se budeme snažit opět nezklamat, přijímat podněty na různá zlepšení a připravit opět takový program, který zaujme. Ještě jednou velký a obrovský dík nejenom návštěvníkům, ale i pomocníkům a všem partnerům festivalu" uzavřel Mirek Princ.

Hlasování o Nejoblíbenější kapelu festivalu vyhrála kapela Těla - krásnou cenu od Preciosa Beauty převzal frontman kapely Luboš Beránek. A tak zbývá již tradiční rozloučení návštěvníků tohoto festivalu - tak ZaszaTenRock na viděnou!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Třicet výherců získalo v naší soutěži vstupenky na festival ZasTenRock
Festival ZasTenRock opět láká fanoušky na zásadský stadion
Prázdninové hudební léto na Jablonecku pokračuje i v srpnu
Festival ZasTenRock opět přitáhl fanoušky do Zásady

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 30 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace

Odešla osobnost města Turnova Sergěj Solovjev

Odešla osobnost města Turnova Sergěj Solovjev S příchodem adventního času zastihla Turnováky smutná zpráva. Ve čtvrtek 25. listopadu 2021 v dopoledních hodinách zemřel ve věku 97 let pan Sergěj Solovjev. Čestný občan města Turnova, dlouholetý předseda Konfederace politických vězňů, zastánce demokratických tradic, statečný člověk, který bojoval usilovně se zvůlí komunistického režimu. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Potvrzené případy na 100 tisíc obyvatel v kraji jsou už na tisícovce
U Zásady zapadl ve sněhu autobus
Darujte svým blízkým pod stromeček regionální výrobek
Odstoupivšího zastupitele Petra Beitla ve funkci nahradil Petr Židek
Kvůli počasí uzavírají pro kamiony silnici z Tanvaldu do Harrachova

Nejčtenější články

29.11.: S prvním sněhem se v Libereckém kraji objevily i komplikace v dopravě
28.11.: Jablonec našel reálnější a úspornější řešení terminálu
29.11.: Rada čeká, až se to zlomí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace