Tradiční Odemykání Jizery znovu slibuje nabitý program

09.04.2024 09:48:36 | Autor: sd, pjs | Rubrika: Společnost | Obce: Malá Skála

Tradiční Odemykání Jizery znovu slibuje nabitý program

Oblíbená vodácká akce, která se každoročně koná v areálu Žluté plovárny na Malé Skále, letos spojí vodácké i otužilecké tradice, závodní atmosféru i bohatý doprovodný program pro všechny - od přihlížejících návštěvníků až po zkušené milovníky vodních sportů. Tradiční rituál proběhne v sobotu 13. dubna 2024.

Organizátorem akce je společnost SUNDISK, která provozuje několik půjčoven lodí a koloběžek podél Jizery. Symbolické odemčení Jizery je plánováno na 14 hodin, hned poté odstartuje závod Tamzpátky - tam na lodi a zpět na koloběžce. Zábava pro rodiny s dětmi ale začne už od 10 hodin.

„I letos jsme se domluvili s otužilci na předání klíče od řeky. Účast na akci nám potvrdil i Vodník, takže se sejdeme v klasické sestavě," uvedl s úsměvem Martin Bauer starší ze společnosti SUNDISK.

Singl maraton aneb každej za svý!

Odemykání Jizery se letos propojí s další vodáckou akcí, kterou je Singl maraton - závod pro zkušené vodáky. Plánovaná trasa tohoto závodu je 35 km po Jizeře z Malé Skály do Mnichova Hradiště.

„K vodákům promluví také starosta obce Malá Skála pan Michal Rezler, během dne chystáme dvě divadelní představení pro děti, hry s vodáckou tematikou a živou hudbu. Snad nám konečně vyjde počasí," doplnil za SUNDISK Aleš Zemín.

Bližší informace včetně možnosti registrace do závodu lze najít na webových stránkách www.sundiskfamily.cz. Vyhlášení vítězů závodu proběhne přibližně v 15:30.

Organizátoři doporučují návštěvníkům akce, aby parkovali na maloskalském centrálním parkovišti. Parkování u Žluté plovárny nebude možné.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vodáci zvou na tradiční Odemykání Jizery
Obrazem: Odemknutí Jizery 2022
Odemykání Jizery proběhne po dvou letech konečně s veřejností
I přes pandemii je řeka Jizera na Malé Skále odemknutá
Letos proběhlo Odemykání Jizery jen symbolicky a bez diváků
Na Malé Skále tradičně odemknou řeku Jizeru
Vodáci na Malé Skále odemkli řeku Jizeru pro rok 2018
Obrazem: Odemykání řeky Jizery 2018
Obrazem: Odemykání Jizery 2016

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace