Tonda slaví stylově – samozřejmě pod koši

11.11.2016 09:20:57 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Tonda slaví stylově – samozřejmě pod koši

Legenda jabloneckého basketbalu Antonín Gilar se v plné formě dožívá v pátek 11. listopadu sedmdesátky. Narodil se v Jablonci 11. 11. 1946.

Tonda začínal s basketem v době, kdy tento sport v Jablonci tak rozvinutý nebyl, a tak hrál s těmi dříve narozenými, ale dlouhodobá soutěž mladým chyběla. Dobrou práci pro rozšíření basketbalu v Jablonci odváděl prof. Jan Vašíček, který jako tělocvikář přivedl k basketu i Tondu Gilara nebo Pepu Palduse. Láska pro tento sport mu zůstala na celý život.

V polovině šedesátých let se pod hlavičkou Bižuterie basket v Jablonci začal rozvíjet a Tonda k tomu výrazně pomohl. Byl předsedou oddílu a hlavně rozhodčím, což mu zůstalo dodnes. Jeho vůdčí schopnosti ho předurčovalo i ke koučování týmu mužů Bižuterie, za který hrál a hraje dokonce dodnes. Malou přestávku měl a to v době, kdy nám zamiloval a my pro něj, při putování Severočeským krajem, zajížděli do Chomutova, kde si našel manželku Evu. Netrvalo dlouho a vrátil se do rodného Jablonce, na který nedá dopustit. Zapojil se tenkrát jako hráč v tehdejším krajském přeboru a nyní ještě prohání mladé spoluhráče o několik generací mladších v basketbalové Jizerské lize.

Kdo by tomu snad nevěřil, ten se může v sobotu o víkendu přesvědčit v hale v Podhorské ulici. Proběhne tam tradiční turnaj veteránů, kterého je hlavním pořadatelem, ale hlavně bude hrát. Den po své sedmdesátce pořádá turnaj veteránů Tonda Cup, kde bude potvrzovat vše jsem o něm výše napsal.

Tondo, za všechny kamarády a spoluhráče Ti přeje hodně zdraví a spokojenosti Láďa Janata 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem

Semilská pouť se v letošním roce uskuteční v tradičním termínu 24. až 26. června. Po omezeních vládními opatřeními v letech 2020 i 2021 tentokrát kromě atrakcí a stánků budou moci opět probíhat i doprovodné hudební akce od pátku do neděle. Ze známějších skupin vystoupí Vltava, Vaťák, Michal David Revival show, Seven, O-Way a Tixtide. Podrobná pozvánka

Překážky na komunikacích v Jablonci od 27. června

Úplně uzavřený bude od 27. června pravý chodník v ulici Turnovská, a to od ulice Jateční k druhému výjezdu z bývalé porodnice. Práce, které budou probíhat na etapy, potrvají do 31. srpna. Výsledkem bude nový povrch se stezkou pro pěší a cyklisty. Úplně se uzavře kvůli přípojce na kanalizaci ulice Pod Kapličkou v Proseči nad Nisou. Uzavírka potrvá od 27. června do 3. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Poutní slavnost pořádají na Horním Tanvaldě
Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
Spanilá cyklojízda Cimrmanů 2022 objektivem Zdeňka Horáka
Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

Nejčtenější články

25.06.: Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
23.06.: Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.: V sobotu proběhne podesáté Běh do pohody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace