Tonda slaví stylově – samozřejmě pod koši

11.11.2016 09:20:57 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Tonda slaví stylově – samozřejmě pod koši

Legenda jabloneckého basketbalu Antonín Gilar se v plné formě dožívá v pátek 11. listopadu sedmdesátky. Narodil se v Jablonci 11. 11. 1946.

Tonda začínal s basketem v době, kdy tento sport v Jablonci tak rozvinutý nebyl, a tak hrál s těmi dříve narozenými, ale dlouhodobá soutěž mladým chyběla. Dobrou práci pro rozšíření basketbalu v Jablonci odváděl prof. Jan Vašíček, který jako tělocvikář přivedl k basketu i Tondu Gilara nebo Pepu Palduse. Láska pro tento sport mu zůstala na celý život.

V polovině šedesátých let se pod hlavičkou Bižuterie basket v Jablonci začal rozvíjet a Tonda k tomu výrazně pomohl. Byl předsedou oddílu a hlavně rozhodčím, což mu zůstalo dodnes. Jeho vůdčí schopnosti ho předurčovalo i ke koučování týmu mužů Bižuterie, za který hrál a hraje dokonce dodnes. Malou přestávku měl a to v době, kdy nám zamiloval a my pro něj, při putování Severočeským krajem, zajížděli do Chomutova, kde si našel manželku Evu. Netrvalo dlouho a vrátil se do rodného Jablonce, na který nedá dopustit. Zapojil se tenkrát jako hráč v tehdejším krajském přeboru a nyní ještě prohání mladé spoluhráče o několik generací mladších v basketbalové Jizerské lize.

Kdo by tomu snad nevěřil, ten se může v sobotu o víkendu přesvědčit v hale v Podhorské ulici. Proběhne tam tradiční turnaj veteránů, kterého je hlavním pořadatelem, ale hlavně bude hrát. Den po své sedmdesátce pořádá turnaj veteránů Tonda Cup, kde bude potvrzovat vše jsem o něm výše napsal.

Tondo, za všechny kamarády a spoluhráče Ti přeje hodně zdraví a spokojenosti Láďa Janata 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Filmové Maloskalsko: Artuš, Merlin, Prchlíci i Rumplcimprcampr
V Liberci pokřtí 7. prosince novou znakoknihu
Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v prosinci
Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Smetanovo trio uchvátilo publikum

Nejčtenější články

03.12.: V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
04.12.: Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace