Tonda slaví stylově – samozřejmě pod koši

11.11.2016 09:20:57 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Tonda slaví stylově – samozřejmě pod koši

Legenda jabloneckého basketbalu Antonín Gilar se v plné formě dožívá v pátek 11. listopadu sedmdesátky. Narodil se v Jablonci 11. 11. 1946.

Tonda začínal s basketem v době, kdy tento sport v Jablonci tak rozvinutý nebyl, a tak hrál s těmi dříve narozenými, ale dlouhodobá soutěž mladým chyběla. Dobrou práci pro rozšíření basketbalu v Jablonci odváděl prof. Jan Vašíček, který jako tělocvikář přivedl k basketu i Tondu Gilara nebo Pepu Palduse. Láska pro tento sport mu zůstala na celý život.

V polovině šedesátých let se pod hlavičkou Bižuterie basket v Jablonci začal rozvíjet a Tonda k tomu výrazně pomohl. Byl předsedou oddílu a hlavně rozhodčím, což mu zůstalo dodnes. Jeho vůdčí schopnosti ho předurčovalo i ke koučování týmu mužů Bižuterie, za který hrál a hraje dokonce dodnes. Malou přestávku měl a to v době, kdy nám zamiloval a my pro něj, při putování Severočeským krajem, zajížděli do Chomutova, kde si našel manželku Evu. Netrvalo dlouho a vrátil se do rodného Jablonce, na který nedá dopustit. Zapojil se tenkrát jako hráč v tehdejším krajském přeboru a nyní ještě prohání mladé spoluhráče o několik generací mladších v basketbalové Jizerské lize.

Kdo by tomu snad nevěřil, ten se může v sobotu o víkendu přesvědčit v hale v Podhorské ulici. Proběhne tam tradiční turnaj veteránů, kterého je hlavním pořadatelem, ale hlavně bude hrát. Den po své sedmdesátce pořádá turnaj veteránů Tonda Cup, kde bude potvrzovat vše jsem o něm výše napsal.

Tondo, za všechny kamarády a spoluhráče Ti přeje hodně zdraví a spokojenosti Láďa Janata 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!
Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
Výstavu Zaostřeno na Jizerky zahájí v Centru Babylon

Nejčtenější články

23.09.: Hořel rodinný dům v Jenišovicích
25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace