Teplo bude v Tanvaldu o pár korun dražší
28.12.2010 11:28:30 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Zprávy | Obce: Tanvald
Teplárna v Tanvaldu si bude od ledna účtovat za gigajoul tepla asi o sedm korun více, než je letošní konečná cena. Na teplárnu jsou napojená sídliště Výšina a Šumburk.
„Skutečná cena může být jiná. V průběhu roku ji budeme upravovat s ohledem na vývoj ceny paliva, dalších nákladů a objemu prodeje tepelné energie ," řekl Martin Vávra, jednatel Teplárenství Tanvald.
Tak tomu bylo letos. Na začátku roku teplárna stanovila cenu na 588,5 koruny za gigajoul, ve skutečnosti zaplatí odběratelé ze sídlišť na gihgajoul asi o 17 korun méně. Pomohlo, že domácnosti, v porovnání s rokem 2009, odebrali o dva tisíce gigajoulů více. Celkem 63,1 megajoulů.
Teplárna si bude od ledna účtovat za gigajoul tepla 578 korun. Cena v Tanvaldu je stále o více než stokorunu nižší než v Jablonci, kde se rozhodli nechat stávající cenu.
Teplo v Jablonci od ledna nezdraží
Centrální zásobování teplem mají v Tanvaldu od roku 1962. Společnost Teplárenství Tanvald ho zajišťuje od konce roku 1995. Teplem zásobuje dvě lokality Tanvaldu - sídliště Výšina a sídliště Šumburk. Provozuje také plynovou kotelnu v budově gymnázia. Letošní hospodaření společnosti by mělo skončit ziskem 800 tisíc korun. Na teplárnu je napojeno asi 1 700 bytů.
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Tanvald
SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Nejnovější články
Městská policie: Ztracené dítě a doutnající koš
Město Jablonec připravuje záměr parkovacího a bytových domů
Kraj reaguje na posun modernizace KNL úpravou smlouvy
Liberecký kraj jedná dál o koupi Ještědu
Kam za sportem a zábavou o víkendu 6. a 7. prosince
Nejčtenější články
04.12.: Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
05.12.: Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
06.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 6. a 7. prosince
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.