Teď mě zabij publikum rozplakalo

29.05.2019 19:43:38 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Teď mě zabij publikum rozplakalo

Hra Brada Frasera Teď mě zabij, s níž přijelo do Jablonce Městské divadlo Mladá Boleslav, nese podtitul Strhující příběh pro pět herců a nekonečno emocí a jedná se o podtitul více než výstižný.

Pod režijním vedením Petra Mikesky, v překladu Pavla Dominika a dramaturgii Lenky Smrčkové se na pódiu představil famózní Milan Ligač alias postižený syn Joey Surdy, jeho otce Jakea Surdyho ztvárnil Roman Teprt, tetuTwylu Malvína Pachlová, otcovou milenkou Robyn se stala Lucie Matoušková a rodinným přítelem a pomocníkem Rowsym se stal Jan Hofman. Zmíněné pětici protagonistů to spolu na jevišti náramně svědčilo a i přes tíži příběhu byla znát jejich symbióza a velmi příjemný, ničím nepřemotivovaný projev.

Samostatnou kapitolou by byl výkon Milana Ligače, který se dostal až na dřeň a byl v roli těžce postiženého teenagera velmi, velmi uvěřitelný. Jeho cit pro postavu a extrémní fyzické i emocionální vypětí by se snad dalo přirovnat pouze k Dustinu Hofmanovi ve filmu Rain man. Tady však šlo o něco jiného, o příběh, který se kdykoli může stát komukoli z nás, na první pohled je tragický, ale uvnitř v sobě skrývá tolik síly a odhodlání, které si mnozí ´ve svých šťastných dnech´vůbec nedokáží představit. Já sama patřím mezi ty, kterým se zdravotní problémy nevyhýbají a mezi mně podobnými se pohybuji už dlouhou řádku let. Nepřekvapuje mě tedy jakási čistota a způsob uvažování lidí, kteří jsou nuceni se vyrovnat s těžkým handicapem a těch, kteří jsou jim oporou. A tak je možná ode mě na místě, abych řekla, že právě tu ryzí podstatu Mladoboleslavský ansámbl vystihl do puntíku.

Hrozně nerada zobecňuji, a tak se omezím na označení většina (místo nabízejícího se všichni) populace vidí smysl v pomoci člověku tak, aby žil co nejdéle. Ale jen člověk znalý bolesti a překážek, které mu jsou kladeny do cesty dnes a denně, je schopen rozlišovat žití od přežívání, má radost i ze zdánlivých maličkostí a rozezná tu tenkou hranici, kdy už zkrátka lidské síly na život nestačí. A i tohle je v představení ´Teď mě zabij´ vyjádřeno velmi přesně. Před očima mi probíhaly příběhy mých kamarádů, kteří se v situaci, jakou prožíval hlavní hrdina, ocitli a museli se s ní poprat. A výsledek? Ještě nikdy jsem v divadle nebrečela. Tentokrát mi ovšem tekly slzy přímo krokodýlí a se mnou plakalo mnoho dam, zatímco pánové nervózně pokašlávali, aby zakryli dojetí. A přes všechny ty slzy mohu konstatovat, že se na tohle divadlo půjdu podívat minimálně ještě jednou a totéž doporučuji vám všem, kteří jste to tentokrát nestihli.

Příběh jedné rodiny probudil v publiku obrovské emoce a závěrečný standing ovation byl jasným potvrzením vynikajícího divadelního počinu. Bravo.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v květnu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Liberecký kraj spojení mezi Rumburkem a Prahou zajistí

Na trase z Rumburku přes Českou Lípu do Prahy před nedávnem přestal jezdit dopravce Quick Bus. Cestující se však o ztrátu spojů obávat nemusí. Liberecký kraj totiž od 12. prosince, se změnou jízdních řádů, plánuje v tomto úseku zajistit svoji linku 400. Ta bude mít stejné dojezdové časy jako předchozí dopravce Quick Bus, a to přibližně půldruhé hodiny. „Pro cestující, a ti jsou v této situaci nejdůležitější, zajistí Liberecký kraj ve spolupráci se Středočeským krajem celodenní a celotýdenní nabídku spojení. Část linek bude vedena také z Ústeckého kraje, přičemž Liberecký kraj již v minulosti navíc nabídl možnost rozšířit nabídku o autobusy směrem na Varnsdorf," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

Městská knihovna Lučany nad Nisou v pondělí 6. prosince zavřena

V pondělí 6. prosince 2021 bude z důvodu nemoci knihovnice Městská knihovna Lučany nad Nisou celý den zavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V nemocnicích v Libereckém kraji je aktuálně 212 pacientů s covidem
Dopravně bezpečnostní akce Mikuláš proběhla v neděli 5. prosince
Město Jablonec stanovilo nájemné ve svých opravených bytech
Krajský projekt hospodaření s vodou získal cenu Chytrá města 2021
Fešáci letos čtyřiapadesátiletí, fanoušků však mají stále dost

Nejčtenější články

06.12.: Policie hledá svědky dopravní nehody v jablonecké ulici 5. května
06.12.: Vodorovné značení v jabloneckých ulicích budou dělat ještě dva dny
06.12.: Parkoviště v Tržní ulici v Jablonci má nový povrch

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace