Tanvaldské slavnosti lákají na tradiční jarmark i kulturní program

10.09.2015 18:40:12 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Tanvald

Tanvaldské slavnosti lákají na tradiční jarmark i kulturní program

Město Tanvald pořádá od pátku 11. do neděle 13. září 22. ročník Tanvaldských slavností. Nebudou chybět okružní jízdy historických autobusů, řemeslný jarmark, místní výrobci a prodejci, pouliční divadlo, country, taneční hudba a rock, kulturní program na venkovní scéně, filmová představení v kině Jas, občerstvení, pivní stan, stánkový prodej, pouťové atrakce, výtvarné dílničky pro děti.

Akce se budou konat na Centrálním parkovišti v Krkonošské ulici, Kinu Jas Járy Cimrmana, parkovišti u Koruny, v Poštovní ulici a přilehlém okolí. Tanvaldské slavnosti oba dny moderuje David Jelínek.

Tanvaldské slavnosti 2015:

Pátek 11. 9.

Centrální parkoviště:
13 hodin otevření pivního stanu (pá a so do 24 hod)
Od 18 hodin živá hudba v pivním stanu - skupina Sklepmistři z Tanvaldu -  lidovky, country, pop, rock

Kino Jas Járy Cimrmana
otevřena kavárna od 16 - 19 hod
17,00 Mune : Strážce měsíce - francouzský animovaný film
19,00 Gangster Ka - nový český krimi thriller. Kompletní program tanvaldského kina

Sobota 12. 9.:

Historické autobusy - veteráni - okružní jízdy (odjezdy od bývalé vrátnice SEBA T a.s.) Okruh 1: Tanvald - Příchovice a zpět „Po stopách Járy Cimrmana" Okruh 2 : vyhlídkový Tanvald - Šumburk nad Desnou - Český Šumburk
Od 9 hodin O pohár starosty města Tanvaldu: Hasičská soutěž v požárním útoku s mezinárodní účastí - 20. ročník. Městský fotbalový stadion na sídlišti Výšina.
10 - 11,30 Autogramiáda s Petrem Urbanem - možnost zakoupení jeho produktů (v prodejně M-tex v Krkonošské ulici)

Kino Jas Járy Cimrmana
otevřena kavárna od 12 - 19 hod
17,00 Mune: Strážce měsíce - francouzský animovaný film
19,00 Gangster Ka - nový český krimi thriller

Venkovní scéna v Krkonošské ul.:
Dopoledne s dobrou náladou
10,00 Liberečtí harmonikáři - lidovky, staropražské písně, dechovky
Hudební odpoledne
11,30 hudební skupina Kaleidoskop
13,00 vystoupení žáků ZUŠ Tanvald (komorní sbor Harmonia a hudební skupina ZUŠ)
14,00 hudebni skupina Ládi Petříčka nejznámější hity populární hudby
15,00 činoherně-loutkové divadlo Dívadlo Praha: Smolíček
16,00 pop-rocková skupina Těsně Vedle
17,30 skupina Swing Grass Revival
18,45 rocková skupina Hush

Sobotní podvečer s taneční hudbou
20,00 až 22,00 k tanci a poslechu hraje skupina Hudba Tanvald. V průběhu koncertu ve 21 hodin vystoupení souboru Wild Fire: tanec s ohněm

Neděle 13. 9.:

Historické autobusy - veteráni - okružní jízdy (odjezdy od bývalé vrátnice SEBA T a.s.) Okruh 1: Tanvald - Příchovice a zpět „Po stopách Járy Cimrmana" Okruh 2: vyhlídkový Tanvald - Šumburk nad Desnou - Český Šumburk

Den otevřených dveří ve školní restauraci Scolarest na Výšině (11 - 13 hod)

Venkovní scéna v Krkonošské ul.:
10,00 liberecký dixieland Old Stars
11,00 loutkové divadlo Divadlo eMILLIon: Jak šlo tele do světa
11,30 bluegrassová skupina Handl
13,00 loutkové divadlo Divadlo eMILLIon: O Červené karkulce
13,30 Spolek jabloneckých dam a pánů a kapela Hudba u města Vídně (Huměv) - kramářské písně ze sbírky Josefa V. Scheybala, městský folklór a staropražské písně
14,30 tanvaldská kapela 9431
15,30 country skupina Nonstop Liberec
17,00 rocková skupina Tres Udos - mexican rock´n´roll

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v září
Obrazem: Tanvaldské slavnosti 2014

Diskutujte s námi

Ke stažení

Plakát Tanvaldské slavnosti 2015

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený

Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v lednu
Kultura v Železném Brodě v lednu
Krajští hygienici kontrolovali adventní trhy
Zpřístupněné jeskyně přivítaly loni 700 tisíc lidí
Řidička při vyhýbání chodci v Albrechticích přejela do protisměru

Nejčtenější články

09.01.: Zlaté oblouky září ve městě skla. Jablonec vítá svůj první McDonald´s
09.01.: Harrachov má volné byty v domě s pečovatelskou službou
09.01.: V Jablonci platí odpad každý podle objednané nádoby

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace