Tanvaldská Sportovka v Happy Kids

23.05.2023 15:59:49 | Autor: Jana Tůmová | Rubrika: Školství | Obce: Tanvald

Tanvaldská Sportovka v Happy Kids

V uplynulém týdnu se žáci základní školy Sportovní v Tanvaldě stali aktéry cirkusové manéže. Projektový týden s cirkusem Happy Kids jim umožnil okusit rozmanité cirkusové disciplíny. Na týden se z žáků stali artisté, žongléři, kouzelníci, klauni, akrobaté na visutých hrazdách, provazochodci, fakíři, herci černého divadla.

Projektový cirkus Happy Kids nás navštívil naposledy ve školním roce 2017/2018 a sklidil obrovský ohlas. Když nás na podzim znovu oslovil ředitel cirkusu pan Jan Lagron, tak jsme bez váhání přijali jeho nabídku.

Jak takový projektový cirkusový týden probíhá? V neděli dopoledne se za pomoci ochotných rodičů postaví šapitó. V pondělí se všichni žáci účastní ukázkového vystoupení a rozdělí se do cirkusových disciplín. V úterý a středu se pilně cvičí, některé disciplíny v cirkusovém stanu, jiné v tělocvičně a učebnách školy. Ve čtvrtek a pátek dopoledne probíhají generální zkoušky v cirkusovém stanu, odpoledne pak premiérová vystoupení pro rodiče a veřejnost. Sobotní derniéry a bourání stanu poté zakončí celý cirkusový týden.

Co je smyslem projektu? Zprostředkovat žákům zážitky z cirkusového prostředí. Daleko větší smysl je spatřován v tom, že se žáci učí intenzivně spolupracovat, pomáhají jeden druhému, starší pomáhají mladším, na vlastní kůži zažijí pocit zodpovědnosti za celou skupinu, vzájemně se podporují a komunikují. Každý žák zažije pocit důležitosti a jedinečnosti.

Výuku jednotlivých disciplín zajišťují zkušení, trpěliví a vyškolení cirkusoví trenéři. Patří jim veliké poděkování... jakákoliv práce s dětmi dává smysl. "Jeden za všechny - všichni za jednoho. Nezávisle na věku, tělesných i duševních schopnostech tvoří děti tým, ve kterém se učí vzájemné důvěře a týmové práci" - slova trenérů a myšlenka celého projektu.

Týden v cirkusu jsme si náramně užili. Veliké díky patří žákům, rodičům, pedagogům, trenérům, Městu Tanvald, dotačnímu programu NPO a dalším. Teď nás čeká návrat do školních lavic, ač s blížícími se letními prázdninami to bude trochu oříšek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 30 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní novinka z Frýdlantu: na zámku ukáží turistům kastelánské křídlo
Jirka Zemler oslavil 85!!!
A bude zase skupina o záchranu
Řidiči mohou o víkendech nechat vozidla v libereckém parkovacím domě
Jarní koncerty v bozkovské sokolovně zakončí Brutus

Nejčtenější články

18.04.: Do centra Liberce přináší kousek exotiky Papilonia – motýlí dům
17.04.: Kvalifikace o 1. volejbalovou ligu pokračuje
17.04.: Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v dubnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace