Tak já letím, řekla Anna Polívková a publikum málem zbouralo divadlo

26.01.2023 16:08:07 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Tak já letím, řekla Anna Polívková a publikum málem zbouralo divadlo

Když si divák v programu přečte, že představení trvá bezmála dvě a půl hodiny, zpravidla pokrčí čelo a povytáhne obočí. O to více, když jde vlastně o one woman projekt. Pokud ovšem mluvíme o Aničce Polívkové a komediální hře Tak já letím, budete žasnout, jak je čas relativní.

Veselohru z pera Petera Quiltera, kterou do jabloneckého kulturního stánku přivezla Agentura ADF v režii Petra Svojtky od A do Z ovládla jediná protagonistka večera, famózní Anna Polívková. Pro vyprávění velmi upovídané a excentrické Susan jako by se narodila. Její smysl pro sebeironii, nadhled a humor obecně doplnila dokonalými kreacemi, které ovšem nezapřou geny otce Bolka Polívky. Její projev od začátku do konce vzbuzoval salvy smíchu a smáli se i muži, přestože vyprávění z ryze ženského pohledu osamělé pětačtyřicátnice jim často příliš nelichotilo. Polívková coby Susan se vydává oslavit své narozeniny až u protinožců v Austrálii. Stejnou cestu již podnikla před čtvrt stoletím se svými kamarádkami, tentokrát se na ni ovšem z různých důvodů vydává sama.

Přestože scéna Adama Pitry se dá zařadit mezi strohé, Polívková z ní dokázala vytěžit maximum. Bylo tam vše, nic nechybělo a zároveň nic nepřebývalo. Lehkost, s jakou se úspěšná herečka dokáže zhostit tak náročného úkolu, kdy hra ani na chvíli nevypadne z rytmu a má stále svěží švih, je neuvěřitelná. Zároveň však Anna dokáže vystihnout až intimní atmosféru, kdy řeší otázky života a smrti a je velmi, velmi uvěřitelná a opravdová. Představení doprovodila hudba Vladimíra Nejedlého, která dala vyniknout i tanečním schopnostem Polívkové, čímž ještě pozvedla její, již tak excelentní výkon.

Představení jednoho herce jsou k vidění stále častěji, ovšem chcete-li se večerem prosmát, doporučuji právě Annu Polívkovou a její Tak já letím. A ještě k těm ovacím. V Jablonci byly bouřlivé, ohromující a opravdu dlouhotrvající, jediné, co bych publiku vytkla je, že povětšinou, až na pár výjimek, zůstalo při potlesku sedět. Takový výkon by si standing ovation rozhodně zasloužil.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Každý má svou pravdu delší, aplaus si ovšem hra vysloužila bouřlivý
Krbová s Jastrabanem divadlo zaplnili, publikum však do varu nedostali
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v lednu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dočasné zrušení zastávky u Staré Osady

Kvůli rekonstrukci křižovatky ulic Československé armády a Stará Osada (u firmy Atrea) a autobusové zastávky bude v době od 1. dubna do 31. května dočasně zrušená autobusová zastávka Rýnovice, křižovatka ve směru na Lukášov a Liberec. Linky MHD č. 104 (směr Lukášov) a č. 107 (směr Kunratice, Mšenská) budou využívat zastávku Rýnovice, Belgická umístěnou před okružní křižovatkou v Belgické ulici.

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v dubnu
Do jara vstoupily i týmy v I.B třídě východ
Hrady a zámky zahajují 1. dubna návštěvnickou sezonu
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v dubnu
Architekti budou soutěžit o nejlepší návrh jablonecké školky

Nejčtenější články

31.03.: Velikonoce v Krásné jsou přichystány na 1. dubna
30.03.: Volejbalistky o víkendu bojují o vítězství v I. lize žen
31.03.: Velikonoce v Jablonci se konají od 30. března do 10. dubna

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace