Tak já letím, řekla Anna Polívková a publikum málem zbouralo divadlo

26.01.2023 16:08:07 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Tak já letím, řekla Anna Polívková a publikum málem zbouralo divadlo

Když si divák v programu přečte, že představení trvá bezmála dvě a půl hodiny, zpravidla pokrčí čelo a povytáhne obočí. O to více, když jde vlastně o one woman projekt. Pokud ovšem mluvíme o Aničce Polívkové a komediální hře Tak já letím, budete žasnout, jak je čas relativní.

Veselohru z pera Petera Quiltera, kterou do jabloneckého kulturního stánku přivezla Agentura ADF v režii Petra Svojtky od A do Z ovládla jediná protagonistka večera, famózní Anna Polívková. Pro vyprávění velmi upovídané a excentrické Susan jako by se narodila. Její smysl pro sebeironii, nadhled a humor obecně doplnila dokonalými kreacemi, které ovšem nezapřou geny otce Bolka Polívky. Její projev od začátku do konce vzbuzoval salvy smíchu a smáli se i muži, přestože vyprávění z ryze ženského pohledu osamělé pětačtyřicátnice jim často příliš nelichotilo. Polívková coby Susan se vydává oslavit své narozeniny až u protinožců v Austrálii. Stejnou cestu již podnikla před čtvrt stoletím se svými kamarádkami, tentokrát se na ni ovšem z různých důvodů vydává sama.

Přestože scéna Adama Pitry se dá zařadit mezi strohé, Polívková z ní dokázala vytěžit maximum. Bylo tam vše, nic nechybělo a zároveň nic nepřebývalo. Lehkost, s jakou se úspěšná herečka dokáže zhostit tak náročného úkolu, kdy hra ani na chvíli nevypadne z rytmu a má stále svěží švih, je neuvěřitelná. Zároveň však Anna dokáže vystihnout až intimní atmosféru, kdy řeší otázky života a smrti a je velmi, velmi uvěřitelná a opravdová. Představení doprovodila hudba Vladimíra Nejedlého, která dala vyniknout i tanečním schopnostem Polívkové, čímž ještě pozvedla její, již tak excelentní výkon.

Představení jednoho herce jsou k vidění stále častěji, ovšem chcete-li se večerem prosmát, doporučuji právě Annu Polívkovou a její Tak já letím. A ještě k těm ovacím. V Jablonci byly bouřlivé, ohromující a opravdu dlouhotrvající, jediné, co bych publiku vytkla je, že povětšinou, až na pár výjimek, zůstalo při potlesku sedět. Takový výkon by si standing ovation rozhodně zasloužil.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Každý má svou pravdu delší, aplaus si ovšem hra vysloužila bouřlivý
Krbová s Jastrabanem divadlo zaplnili, publikum však do varu nedostali
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v lednu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.

Bobři se vracejí i do českých Krkonoš

Dobré zprávy jsou někdy doprovázeny i jinými, méně radostnými. První doklad (alespoň nám známý) o tom, že se do Krkonoš po několika staletích vrátil největší evropský hlodavec bobr, byl totiž získán v důsledku jeho usmrcení automobilem. Hlodavec byl nalezen na kraji hlavní silnice č. 14 - přímo naproti jezu na Jizeře v Horní Sytové (součást obce Víchová nad Jizerou). Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Vedoucí TJ Pěnčín přehrál pátou Chrastavu
Obrazem: V divizním derby zvítězily Velké Hamry
Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů
Volejbalisté Malé Skály v kvalifikaci vyzvali MFF UK Praha
Jarní Krkonoše lákají do muzeí, na adrenalin i za pivem

Nejčtenější články

11.04.: Muže v Jablonci nad Nisou srazil vlak
11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
12.04.: Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace